PIERWSZE NIESPODZIANKI ROZPOCZYNAMY MAJORA!

Przyszła pora na podsumowanie pierwszej fazy Majora w fazie Nowych Pretendentow, a w niej parę niespodzianek!

Vitality vs. Syman

Jeden z dwóch meczów inaugurujących turnej rozpoczął się na mapie Dust 2. Faworyt meczu rozpoczął mecz po stronie atakującej, zdobywając pierwsze trzy mapy, co mogło sugerować, że francuzi bez problemu poradzą sobie z Syman. Lecz to co się stało, przeszło najśmielsze oczekiwania! Drużyna uznawana za underdoga zdołała dominawać drugą najlepszą drużynę na świeicie, wygrywając mapę 16:8!

NRG vs. DreamEaters
Tu również społeczność jasno określiła faworyta – amerykańskie NRG. Ponownie potwierdził się fakt, że nie zawsze warto iść za większością. Pierwsza połowa na mapie Overpass zakończyła się wynikiem 10:5 na korzyść mniej faworyzowanej drużyny, czyli DreamEaters. Po zmianie stron amerykańska organizacja się obudziła doprowadzając do remisu – 15:15. Po czym przegrali w dogrywce 2:4, a łącznie 17:19.

G2 vs. TYLOO
Ponownie mapa Overpass, lecz tym razem faworyt nie zawiódł swoich fanów. Francuzkie G2 wygrało pierwszą połowę 9:6. Po zmianie stron chińskie TYLOO nadal pozostawało bezradne, udało im się tylko cztery razy przedrzeć przez obronę Francuzów, natomiast ich rywale odparli atak siedem razy. Wynik: 16:10.

North vs. INTZ
Pojedynek na mapie Train od początku układał się po myśli Duńczyków, którzy absolutnie zdominowali pierwszą połowę wynikiem 14:1. Po zmianie stron, już raczej pewne było, że Brazylijczycy przegrają ten mecz. Tak też się stało w przeciągu sześciu rund wszystko się wyjaśniło – North wygrywa 16:5.

Furia vs. HellRaisers
W pojedynku na mapie Inferno faworytem był zespół z Brazylii, ten wygrał pierwszą połowę z dużą przewagą – wynikiem 11:4. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, europejska drużyna nie była w stanie wygrać więcej, niż dwie rudny. Furia 16:6 HellRaisers.

Mousesports vs. forZe
Ponownie mapa Inferno, tym razem faworytem spotkania było europejskie Mousesports i to właśnie oni zdominowali pierwszą połowe wynikiem 11:4. Po zmianie stron Rosjanie w dalszym ciągu okazywali się być słabi by zagrozić Myszą – przegrywają oni spotkanie wynikiem: 16:6.

AVANGAR vs. Complexity
Następną mapą pierwszej rundy Majora było wybrane dziś ponownie Inferno. W roli wygranej drużyny obstawiano kazachstańską organizację. Lecz to pierwsza połowa z minimalną przewagą trafiła na konto amerykańskiej organizacji, wynik – 8:7. Druga część spotkania zdecydowanie zależała Avangar, wygrali oni bowiem dziewięć rund, co dało im wygraną na mapie 16:13.

CR4ZY vs. Grayhound
Ostatnią mapą pierwszej rundy Fazy Nowych Pretendentów, był Nuke. Społeczność znaczą większością wytypowiali zwycięswo CR4ZY, lecz pierwsza część spotkania szybko zweryfikowała, te typy. Zawodnicy serbskiej drużyny zdołali przebić się przez obronę Australijczyków tylko cztery razy, tym samym Grayhound wygrało tę połowę wynikiem 11:4. Po oddaniu rudny pistoletowej gracze CR4ZY rzucili się w pośig za Grayhound zdobywając runda po rundzie nie oddając do końca meczu żadnej rudny. Po pięknym comebacku mapa zakończyła się wynikiem: 16:13.

Osiemnastoletni mieszkaniec województwa Śląskiego, uczeń technikum informatycznego. Pasjonat esportowej sceny Counter Strike, fotografii oraz sportu. Kibic każdej polskiej drużny.