Counter Strike

PIERWSZE DRUŻYNY POŻEGNAŁY SIĘ Z MAJOREM – MINOR CIS

Spirit vs. Nemiga

Było to pierwsze starcie o utrzymanie w walce o Majora. Pierwszą rozegraną mapą był Nuke, wybrany przez Spirit. Runda pistoletowa wpadła na konto drużyny z Białorusi, lecz Rosjanie natychmiast odpowiedzieli wygrywając następną rundę. W przeciągu nastęnych siedmiu starć Nemiga oddała tylko jedną rundę. Ostatnie sześć rund pierwszej połowy należały do Spirit, po pierwszej połowie 11:4 dla Spirit. Drugie "pistolety" tym razem wpadły na konto Rosjan, Białorusini wygrali następne trzy rudny. Do końca pierwszej mapy zobaczyliśmy jeszcze osiem rund, z czego Spirit oddało jedną. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:11 na korzyść Spirit.

Przyszła pora na mapę wybraną przez Białorusinów, czyli Miragea. Pierwsze cztery rundy wpadły na konto drużyny z Rosji, Nemiga odpowiedziała czteroma rundami. Do końca pierwszej połowy drużyna z Białorusi zdoałała wygrać tylko jedną rundę. Po pierwszej części spotkanie wynik bliźniaczy jak ten z pierwszej mapy – 11:4. Po zmianie stron zespół z Rosji wygrał dwie rundy, następnie widzieliśmy jeden schemat zdobywania rund – dwie dla Nemigi, jedna dla Spirit. Dzięki wypracowanej przwadze Spirit bez problemu wygrało drugą mapę wynikiem 16:10 i zebezpieczyli sobie udział w następniej fazie walki o Majora. Nemiga została odesłana do domu, zajęli oni 7-8 miejsce.

Gambit Youngsters vs. Syman

Drugie starcie o utrzymanie zaczęło się na mapie wybranej przez Gambit Youngsters, czyli Overpass. Punktować jak pierwsza zaczęła drużyna Syman, następne siedem rund wpadło na konto z Rosji. Do końca pierwszej połowy każda drużyna zdobyła jeszcze po trzy rundy. Po części spotkanie zakończonej wynikiem 10:5, młodsza drużyna Gambit nie pozostawiła złudzeń, wygrywając drugą połowę 6:0. Mapa zakończyła się jednostronnym wynikiem 16:5.

Druga mapa została wybrana przez Syman, czyli Mirage. Rosjanie zaczęli od wygrania pierwszych dwóch rund, tu niestety kończą się dobre informacje. Do końca meczu Gambit Youngsters zdobyło tylko jedną mapę. Ten bardzo jednostronny pojedynek wygrało Syman wynikiem 16:3.

Mapą decydującą był Dust 2, który podobnie jak poprzednia była ardzo jednostronna. Ponownie Syman zdominowało rywala i wygrało 16:2, a serię 2:1 odsyłając rywali do domu z 5-6 miejsca.

Warthox vs. Spirit

Drużyna która jako pierwsza dokonała wyboru mapy był Spirit, wybrali oni Vertigo. Pierwsze dwie rundy wpadły na konto ich rywali, następnie wygrali oni pięc rund z rzędu. Pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Spirit 10:5. Druga połowa zaczęła się od wygrania dwóch pierwszych rund przez Spirit, następne sześć rund z rzędu wpadło na konto Warthox, doprowadzili oni do wyniku 11:12. Do końca meczy wygrali jeszcze tylko dwie rundy, a w międzyczasie Spirit zdobyło rundę numer 16 i wygrało pierwszą mapę wynikiem 16:13.

Druga mapa, czyli Dust 2 był wyborem Warthox i to właśnie oni zdobyli pierwszą rundę. Następne trzy wpadły na konto Spirit, poźniej każda drużyna wygrała po dwie rundy. Do końca pierwszej części spotkania Warthox nie mogło dojść do głosu, wygrywając tylko jedną rundę i przegrywając pierwszą połowę 4:11. Druga połowa zaczęła się po myśli Warthox wygrali oni pierwsze trzy rundy, lecz do końca meczu wygrali tylko jedną runde. Spirit zabezpieczyło serię 2:0, wygrywając ostatnią mapę 16:8 i odsyłając do domu Warthox z miejsca 5-6

Syman vs. Unique

Był to ostatni mecz decydującym o tym kto zagra. Pierwszą mapę wybrało Syman, był to Dust 2. Pierwsze cztery rundy wpadły na konto Syman, następne dziesięc na konto Unique. Po pierwszej połowe Unique wygrywało 10:5, lecz w ostateczności to Syman popisało się świetnym wygrywając drugą połowę 11:3, co dało wynik końcowy 16:13 dla Syman.

Drugą mapą był Train – wybór Unique. Pierwsza połowa poszła po myśli Unique wygrali oni ją 10:5. Druga połowa była lustrzanym odbiciem pierwszej, tym razem wynikiem 10:5 wygrało Syman, doprowadzając do dogrywki. Rundy dodatkowe wygrało Syman 4:2, końcowy wynik to 19:17. Unique pożegnało się Minorem zajmując 7-8 miejsce.