Biznes

Pięć parametrów, na które zwróć uwagę wybierając automaty online

Istnieją setki automatów do gry – każdy deweloper ma w swoim asortymencie imponującą kolekcję różnorodnych tytułów. Wybierając sloty, gracze najpierw oceniają je wizualnie. Nie każdy patrzy na parametry techniczne. Zdaniem ekspertów, problematyczne jest w ogóle wskazanie jednoznacznie najlepszego automatu do gry, ponieważ każdy z graczy ma swoje własne kryteria oceny. Rozważmy główne parametry, które obiektywnie odróżniają automaty online.

Liczba rolek w trybie automaty online

Większość nowoczesnych automatów ma pięć bębnów, każdy z trzema ikonami. Dostępne są automaty z czterema, sześcioma, a także różną liczbą rolek,  ale takie maszyny są uważane za rzadkie. Inną powszechną kategorią slotów są trzybębnowe. Pod względem liczby bębnów przypominają mechanicznych „jednorękich bandytów”, którzy pojawili się już ponad sto lat temu. Jeśli zależy Ci na prostocie gry i jasnych zasadach, lepiej wybrać właśnie automaty z trzema bębnami. Rzadko mają darmowe spiny lub mini-gry, ale czasami pojawiają się na nich specjalne symbole. Symbolami nagród są zazwyczaj owoce.

Obecność symboli specjalnych

Nie wszystkie symbole automatów do gry mają standardowe funkcje – tworzą kombinacje nagród w ramach płatnej linii nagród. Niektóre ikony mają priorytet i funkcje specjalne. Najczęściej w automatach występują trzy rodzaje specjalnych symboli: Wild, Scatter i Bonus. Symbol Wild jest również nazywany „dzikim” symbolem, ponieważ może przekształcić się w podstawowe symbole, których brakuje do utworzenia sekwencji nagród. Czasami “dzikość” może rozszerzyć się na cały bęben, a także podwoić wysokość wygranych w kombinacji utworzonej z jej udziałem.

Scatter to symbol rozproszenia. Jego główną zaletą jest możliwość formowania sekwencji nagród bez odniesienia do linii nagród zaznaczonych na bębnach. Zwykle symbol scatter wyzwala darmowe spiny; darmowe spiny są przyznawane po pojawieniu się co najmniej trzech symboli scatter na bębnach. Sam bonus nie jest wypłacany, ale pewna liczba bonusów, które pojawiają się na ekranie w tym samym czasie, uruchamia mini-grę. Ta jest zwykle poświęcona tematyce automatu i może odbywać się w kilku etapach.

Motyw przewodni

Wszystko zależy od gustu i zainteresowań gracza. Deweloperzy oferują automaty utrzymane w różnych klimatach i motywach Owoce, bogactwo, klejnoty, a często też sloty osadzone w świecie popularnych filmów lub seriali.  Czasami gracze wybierają automaty tylko tematycznie – co nie jest do końca dobrym kierunkiem, ponieważ warto też zwracać uwagę na oferowane funkcje. Na szczęście te same tematy podejmowane są przez różnych deweloperów, którzy oferują swoje mechaniki.

Gra ryzyka

Dla niektórych graczy emocje i adrenalina, które daje główna gra, to za mało. Dlatego twórcy włączyli grę ryzyka w funkcjonalność większości nowoczesnych automatów do gier. Najczęściej jest to prosta gra w pokera, w której musisz odgadnąć najwyższą kartę według wartości nominalnej. W wielu slotach zamiast starszeństwa karty wymagane jest odgadnięcie jej koloru. Należy pamiętać, że zakład w grze z ryzykiem jest wygraną gracza w poprzedniej rundzie. Jeśli gracz błędnie odgadnie wynik, cała nagroda zostanie przekazana do dochodu kasyna.

Liczba linii nagród i możliwość wyboru ich liczby

Większość pięciobębnowych automatów ma 15-20 linii wygrywających, a gracz może zazwyczaj wybrać liczbę aktywnych sekwencji. W automatach trzybębnowych liczba dostępnych linii płatnych może być ograniczona do pięciu. Wiele nowszych automatów do gry ma zwykle stałe linie wypłat, w których gracz będzie musiał grać we wszystkie dostępne sekwencje w tym samym czasie.

W wielu automatach producenci całkowicie zrezygnowali z tradycyjnego zestawu linii nagród. W grze bierze udział pewna liczba kombinacji, na przykład – 243 lub 1024. Schemat ich rozmieszczenia na bębnach nie jest wyświetlany i można grać tylko na wszystkich sekwencjach jednocześnie. Gracz jest proszony o wybranie tylko stawki zakładu, który postawi na jednym obrocie bębnów.

Komentarze

Scroll to top