Recenzje

Nowoczesność i świetny design – recenzja głośników Genesis Helium 100BT

 

Głośniki Genesis Helium 100BT to sprzęt kompaktowy, z którym można łączyć się przewodowo, jak i bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth. Twórcy zadbali również o świetny design produktu.

Głośniki Genesis Helium 100BT to nowoczesne głośniki kompaktowe, łączące w sobie funkcjonalność i świetny styl. Twórcy zadbali o dobrą jakość dźwięku i miły dla oka wygląd, dzięki czemu sprzęt sprawia naprawdę dobre wrażenie.

Logo firmy Genesis

Wygląd głośników

Opakowanie w którym znajduje się sprzęt należy bardziej do tych klasycznych: tekturowe pudełko, w środku głośniki są zabezpieczone folią i usztywniaczami z sztucznego tworzywa. Z tyłu opakowania zobaczymy grafikę prezentującą nasz sprzęt oraz wszystkie specyfikacje. Po wyjęciu zobaczymy 2 głośniki i skróconą instrukcję instalacji sprzętu.

Głośiki Helium 100BT

Twórcy zadbali o całkiem inny i (moim zdaniem) lepszy wygląd. To co jest niewątpliwą zaletą tego modelu, to przede wszystkim zróżnicowana gama barw upiększająca sprzęt. Głośniki zostały wykonane z matowego materiału w kolorze czarnym, a na froncie możemy zobaczyć szare ścianki. Na jednej z nich umieszczono panel kontrolny, który umożliwia nam włączanie i wyłączanie sprzętu, regulację głośności dźwięku oraz zmianę trybu podświetlenia, jak również znajduje się tam wejście na słuchawki. Umieszczenie tego panelu na froncie urządzenia znacząco ułatwia korzystanie z niego.

Warto jeszcze wspomnieć o podświetleniu. W urządzeniu wykorzystano system RGB, którego pierścienie otaczają membrany głośników i mają (jak piszą twórcy) zapewnić jeszcze lepsze wrażenia podczas użytkowania.

blank
W urządzeniu wykorzystano system RGB

Głośniki mogą zostać podłączone zarówno przewodowo (za pomocą wejścia mini-jack 3.5mm oraz USB typu A) oraz bezprzewodowo (za pomocą technologii Bluetooth).

Funkcjonalność

Głośniki Helium 100BT to przede wszystkim sprzęt dla graczy. Świetnie sprawdzają się w różnych grach czy podczas zwykłego słuchania muzyki. Dzięki wyposażeniu w funkcję Bass reflex, głośniki generują większą liczbę niskich tonów oraz redukują zniekształcenia.

Moje odczucia

Według mnie głośniki Helium 100BT to bardzo dobry wybór. Ich funkcjonalność idzie w parze ze świetnym designem, a w wyniku otrzymujemy naprawdę dobry produkt za niezbyt wygórowaną cenę (obecnie głośniki kosztują 149zł). Jakość dźwięku i tłumienie zakłóceń są również dużym plusem tego produktu.

blank

Dane techniczne

  • Moc głośników: 10W
  • Średnica głośnika: 75mm
  • Pasmo przenoszenia: 120Hz – 20kHz
  • Długość kabla między głośnikami: 150cm
  • Zasięg: 10m
  • Materiał: ABS i metal
  • System Audio: 2.0
  • Kolor podświetlenia: RGB
  • Wersja Bluetooth: 5.0
blank
19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top