League Of Legends

Nowe rangi pozycyjne!

 

Powoli zbliża się już nowy sezon, a co z tym idzie zbliżają się też nowe zmiany. Tym razem dotyczyć będą one rankingu, ponieważ mają wejść nowe rangi pozycyjne.

 

Bardziej zrozumieć temat pozwalają nam główni deweloperzy gier rankingowych Riot Gortok wraz z SapMagi którzy zgodnie wypowiadają się że zmiany te mają na celu bardziej wyrównać rozgrywkę nie zwiększając przy tym czasu oczekiwania na mecz. Nowy system ma polegać na przyznawaniu dotychczasowych rang dla danej pozycji, dzieki czemu będziemy mogli określić nasz poziom gry na danej linii. Pozwoli to na dobranie nam przeciwników bliższych naszym umiejętnościom. Zastanawiacie się co się stanie jeśli nie gracie na jednej z danych pozycji, nie martwcie się nic wielkiego po prostu ranga linii nie zostanie wyświetlona waszym znajomym. Następnym problem może wydawać się wymiana pozycją z osobami w drużynie na szczęście zostało to też zabezpieczone systemem MMR który będzie przeliczał punkty PL dla danej alei co oznacza mniejszą ilość punktów za wygraną, a większą za przegraną. Gracze którzy częściej próbują swoich sił na nieco mniej lubianych liniach będą też wynagrodzeni dodatkowymi punktami które będą też zwiększać rangę naszej głównej pozycji przez co opłaca się starać w każdej rozgrywce.

 

Rozwiązanie to na początku zostanie przetestowane na serwerach Korei i Ameryki Północnej, pozwalając bardziej przeanalizować zmiany. Deweloperzy zapewniają też że jeśli zamiany okażą się niezbyt dopracowane i nie spodobają się społeczności zostaną wycofane, tak że bez obaw!

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top