NIESPODZIANEK CIĄG DALSZY DRUGI DZIEŃ FAZY LEGEND

Drugi dzień Fazy Nowych Legend przyniósł nam kilka całkiem sporych niespodzianek, oto one!

Renegades vs. Avangar
Pierwsze dzisiejszego dnia starcie ekip z bilansem 0-1 odbyło się na Vertigo. Pierwsza część spotkania została wygrana przez drużynę z Australii wynikiem 8:7. Po zmianie stron lepszą drużyną okazała się kazachstańska organizacja. Wygrali oni połówkę 9:5, a mecz 16:13.

Natus Vincere vs. DreamEaters
Mecz odbywający sie na Overpassie, miał jasnego faworyta, którym było Na'Vi. Z pierwszych piętnastu rund, 9 wpadło na konto drużyny S1mplea. Po zmianie stron, DreamEasters wygrało tylko jedną rundę. Rosyjskie derby wygrało Natus Vincere 16:7.

NiP vs. CR4ZY
Tym razem mieliśmy przyjemność oglądać mapę Train. Jako zwycięzce community częściej wybierało serbską organizacje. Po pierszej części spotkania okazało się, że to Szwedzi byli o ciut lepsi. Wynik 8:7 na korzyść NiPu, w dalszym ciągu pozwalał CR4ZY przypisać mapę na swoje konto, ale najpierw trzeba było wygrać dziewieć rund. Udało im się dokonać tego niemal w bezbłędnym stylu, oddali tylko dwie rudny! Zwariowana drużyna wygrywa 16:10!

North vs. mousesports
Ostatnie dzisiejszego dnia starcie drużyn z bilansem 0-1, odbyło się na Inferno. Mecz nie miał wskazanego konkretnego wygranego. Zbiorem pierwszych piętnastu rund drużyny podzieliły się w proporcjach: 5 dla North, 10 dla Mysz. Zmiana połów przyniosła nam próbę comebacku, Duńczycy doporowadzili do wyniku 10:14. W rezultacie przegrali po dość zaciętym starciu 13:16.

Liquid vs. NRG
Pierwsze dziś starcie zespołów z bilansem 1-0. Mogło by się wydawać, że głosy kto wygra są podzielone, lecz nic bardziej mylnego. Zdecydowanie większy procent na wygranie miał Team Liquid. Pierwsza połowa Amerykańskich wpadła na konto NRG, z wynikiem 9:6. Po 15. rundzie wydarzyła się rzecz, w którą większość pasjonatów CSa nie wierzyła. W drugiej połowie Liquid zostało zdominowane do tego stopnia, że udało im się wygrać tylko trzy rundy. Sensacja! NRG pokonuje Liquid 16:9.

FaZe vs. Vitality
W meczu, który odbywał się na Duście 2 rzecz jasna mogliśmy ujrzeć naszego rodaka NEO! Minimalnym faworytem, był właśnie europejski skład. Pierwsza połowa wpadła na konto Vitality, lecz wyniku nikt się nie spodziewał. 13:2 dla Francuzów! Totalnie wybite z rytmu FaZe po zmianie stron ugrało pięć rund i oddało trzy. 16:7 dla Vitality! NEO zakończył mecz ze statystykami 18/18, co dało mu Rating 2.0 wysokości 1.01. Co ciekawe Filip był jedyną osobą, która nie miała ujemnych statystyk.

ENCE vs. MIBR
Spotkanie na Inferno zaczęło się od wygranej wynikiem 9:6 połówki przez Finów. Dalsza część spotkania pokazała, że to ENCE było wyraźnie lepsze w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wynikiem 16:8, tym razem MIBR wraz z trenerem nie podołało.

Astralis vs. G2
Ostatnie starcie dzisiejszego dnia odbyło się na Nukeu. Minimalnie większe szanse na wygranie meczu od społeczności otrzymało Astralis. Rozpoczynające po stronie broniącej Astralis doałało wygrać pierwszą połowę wynikiem 8:7 co nie było najlepszym rezultatem. Po zmianie stron Astralis trafiło do tej teoretycznie trudniejszej. Jednak nie przeszkodziło im to w zdobyciu ośmiu rund z rzędu i zamknięciu mapy wynikiem 16:7!

Lista jutrzejszych meczów:

13:00 Natus Vincere vs. mousesports (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

13:00 Liquid vs. Avangar (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

14:15 MIBR vs. G2 (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

14:15 FaZe vs. CR4ZY (swiss runda 3, drużyny z bilansem 1-1), BO1

15:30 ENCE vs. Vitality (swiss runda 3, drużyny z bilansem 2-0, wygrany awansuje do play-offów), BO3

15:30 Renegades vs. DreamEaters (swiss runda 3, drużyny z bilansem 0-2, przegrany odpada z turnieju), BO3

18:45 Astralis vs. NRG (swiss runda 3, drużyny z bilansem 2-0, wygrany awansuje do play-offów), BO3

18:45 NiP vs. North (swiss runda 3, drużyny z bilansem 0-2, przegrany odpada z turnieju), BO3