Biznes Inne

Niech szkoła Cię nie zaskoczy! Niezbędne przedmioty do efektywnej nauki

 

Rok szkolny rozpoczął się już dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Studenci jeszcze mogą sobie pozwolić na chwilę odpoczynku, jednak już teraz warto pomyśleć i sprawdzić sobie najpotrzebniejsze przedmioty, które ułatwią i usprawnią naukę. Przygotowaliśmy zestawienie rzeczy biurowych, laptopów oraz akcesoriów przydanych w zdobywaniu nowej wiedzy.

Jaki laptop na studia?

Wielu przyszłych studentów zadaje sobie to pytanie, jaki laptop kupić na studia? Jaki laptop do 2500zł? Komputer przenośny na studia powinien przede wszystkim chodzić płynnie, posiadać dobrą klawiaturę i ekran, trzymać długo na baterii i być wytrzymały. W podanej cenie warty polecenia jest model Huawei MateBook D15, który posiada ekran 15,6 cali, 8gb ramu i 256gb pamięci na dysku SSD. Naturalnie posiada również kamerę, głośniki oraz mikrofon i system Windows. Jest dostępny w popularnych sklepach elektronicznych już w cenie od 2499złotych.

Huawei MateBook D15

Część osób wraz ze studiami decyduje się na większą inwestycję i kupno laptopa sygnowanego popularnym nadgryzionym jabłkiem, czyli komputera firmy Apple. W cenie od 3578zł można zakupić Apple MacBook Air 13″, który wystarczy na rozpoczęcie przygody z ekosystemem amerykańskiego przedsiębiorstwa. Zgrabny ekran 13,3 cala pozwoli na swobodny transport i naukę np. w pociągu.

Apple MacBook Air 13.3

Opaska sportowa, przdatna w nauce?

Opaski i zegarki sportowe kupowane są głównie w celach pomiaru osiągnięć, np. biegów. Jednak czy są przydatne również w szkole? Opaska niewielkich rozmiarów potrafi naprawdę pomóc, i nie mówię tutaj o ściąganiu. Dzięki niewielkiej opasce na ręce możemy niezauważalnie sprawdzić aktualną godzinę, powiadomienia z telefonu, zapisać ważne przypomnienia czy budziki. Najpopularniejszą opaską jest najnowszy model Xiaomi Mi Band 5, który jest dostępny już za 124,95zł! Czas pracy takiej opaski wynosi aż 336 godzin na jednym naładowaniu, a całość współpracuje zarówno z IOS jak i Androidem.

XIAOMI MI BAND 5

Zainwestuj w drukarkę!

Rok szkolny zawsze oznacza konieczność drukowania pewnych rzeczy, w szczególności na studiach. Warto zainwestować w porządną drukarkę, dzięki której nie będziesz musiał chodzić co dwa dni do drukarni. Ceny drukarek są bardzo zróżnicowane, zależą głównie od funkcji i typu urządzania. Warto zakupić drukarkę wraz ze skanerem, gdyż ten też się przydaje. Przy wyborze urządzenia do drukowania nie należy patrzeć tylko na cenę produktu, ale także na koszt wymiany atramentu bądź toneru.

Drukarki raczej nie wymieniamy co roku, więc warto zainwestować w lepszy model. Polecamy Brother DCP-1623WE, który jest drukarką laserową monochromatyczną (nie drukuje kolorowo) wraz ze skanerem i kartą sieciową wifi. Koszt oryginalnego tonera jest zadeklarowany przez producenta i wynosi 99zł, jednak da się już znaleźć go taniej. Koszt wydruku jednej strony w tym przypadku wynosi mniej niż 6 groszy.

Brother DCP-1623WE

Życzymy wszystkim miłego, przyjemnego i przede wszystkim bezpiecznego powrotu do szkoły 🙂

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top