Natus Vincere w finale po wygranej z FaZe Clan

StarSeries i-League Season 4 turniej w grze Counter Strike: Global Offensive się po 3 dniach zakończy. Wczoraj w drugim półfinale grały drużyny; Natus Vincere i FaZe Clan.

Pierwsza mapa, jaką rozegrały drużyny było de_inferno wybrane przez NaVi. Mimo że był to ich wybór, przegrali z FaZe 13:16, który z wcześniejszym wynikiem 11 punktów wygrał 5 rund z rzędu, przyczyniło się to do wygranej amerykańskiej drużyny.

Następną mapą było de_overpass, w tym przypadku wraca do gry ukraińska formacja. Ekipa zakończyła pierwszą połowę z wynikiem 10:5. Po zmianie udało się utrzymać przewagę, tym samym wywołana presja na graczach FaZe i brak pomysłu na własny wybór mapy uniemożliwił podwyższenie wyniku amerykańskiej drużynie. NaVi wygrało 16:7.

Remisową mapą, na której zmierzyły się teamy było de_train. Zaczęto więc ostatnią walkę o udział w finale.

Ostateczna rozgrywka rozpoczęła się od wygranej rundy FaZe, jednak NaVi nie pozostało im dłużne, zdobywając punkt. Gra na samym początku wyglądała jak odbijanie piłeczki, punkt za punkt, jednak szala zwycięstwa przechylała się w stronę ukraińskiej drużyny; wygrali z rzędu osiem rund, wygrywając pierwszą połowę z wynikiem 10:5. W drugiej części Natus Vincere obroniło się i wygrało rundę pistoletową, a potem pięć kolejnych, dzięki czemu ponownie zdobyli punkt. FaZe pod koniec udał się tylko jeden atak, każdy inny kończył się porażką. Ostatecznie ukraińska formacja może już szykować się na finał, wygrywając 16:6 oraz 2:1 z FaZe Clan, którym pozostała walka z Team Liquid o trzecie miejsce.

Dziś od godziny 16:00 będą rozgrywać się dalsze części StarSeries i-League Season 4 na kanale Twitch; Starladder_cs_pl, które komentować będzie Piotr 'Izak' Skowyrski.