Biznes

Najważniejsze wydarzenia sportowe 2023

 

Na co czekać w 2023 roku? Czy wszyscy fani piłki nożnej będą mogli kibicować na stadionach Krakowa podczas Igrzysk Europejskich? W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się obstawianie zakładów sportowych. Na polskim rynku działają porządne firmy, które proponują transmisje live i wygodne kursy. Na stronie https://polsport.tv/ można sprawdzić, jaki jest najlepszy bukmacher internetowy do obstawiania nadchodzących meczów piłki nożnej i innych dyscyplin sportowych. Poniżej opiszemy kilka najważniejszych imprez sportowych, na które czekają miłośnicy sportu w 2023 roku.

Igrzyska Europejskie 2023

To będą 3. Igrzyska Europejskie, multidyscyplinarne zawody sportowe, które odbędą się w Polsce. Kraków będzie miastem gospodarzem tego wydarzenia od 21 czerwca do 3 lipca 2023 roku. Na liście dyscyplin sportowych, zaplanowanych do rozegrania podczas igrzysk, znajdują się biegi górskie, karate, gimnastyka, siatkówka plażowa, padel, kolarstwo, taniec sportowy, judo, łucznictwo, koszykówka 3×3 oraz inne.

Kraków już otrzymał 350 mln zł na inwestycje związane z organizacją IE w 2023 roku. Dofinansowanie głównie dotyczy rozbudowy centralnych ulic oraz budowy ścieżek rowerowych oraz modernizacji dróg i chodników. Dla Małopolski igrzyska są szansą na rozwój i promocję regionu.

Puchar Narodów Afryki 2023

Będzie to 34. edycja turnieju o mistrzostwo Afryki w piłce nożnej. Gospodarzem turnieju jest Wybrzeże Kości Słoniowej, jednak początkowo gospodarzem miała być Gwinea. Otwarcie turnieju jest zaplanowane na styczeń. Drużyna gospodarzy już ma za sobą 23 występy, ostatni był w 2021 roku. Z reguły legalne zakłady bukmacherskie otwierają dostęp do transmisji live. Już teraz większość bukmacherów pozwala obstawiać wyniki nadchodzących meczów sportowych.

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2023

Są to 19. MŚ w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbędą się w nowo powstałym stadionie, Narodowym Centrum Lekkoatletycznym w Budapeszcie, pomiędzy 19 i 27 sierpnia 2023 roku. Budapeszt jest pierwszym miastem z Europy Środkowo-Wschodniej, które będzie gospodarzem lekkoatletycznych MŚ na stadionie. Zawody składają się z następujących dyscyplin: trójskok, rzut młotem, bieg na różne dystanse, dziesięciobój, skok w dal, maraton, chód na 20 km i 50 km oraz inne. 

Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn 2022/2023

Jest to 69. edycja rozgrywek o Puchar Polski dla zespołu, który uzyska tym samym prawo gry w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy 2023/2024. Spotkania są zaplanowane na 26 lipca 2022 – 2 maja 2023. Sponsorem tytularnym Pucharu jest bukmacher Fortuna, dlatego nazwa marketingowa brzmi: Fortuna Puchar Polski. Ciekawie, że Fortuna wchodzi w ranking zakładów bukmacherskich i zawsze znajduje się w czołówce. 

Ekstraklasa w piłce nożnej (2022/2023)

Kolejnym wydarzeniem sportowym, które odbędzie się na terenie Polski, jest Ekstraklasa w piłce nożnej, zaplanowana na 15 lipca 2022 – 27 maja 2023. Jest to 97. edycja oficjalnych mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn. Będzie ona po raz 89. przeprowadzona w formule ligowej. Ekstraklasa SA została organizatorem rozgrywek, w których biorą udział drużyny 18 profesjonalnych klubów piłkarskich. 

Tauron Liga 2022/2023

Jest to 87. edycja mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Spotkanie po raz 70. przeprowadzane w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej. Organizatorem Tauron Liga jest Polska Liga Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). Pełen terminarz nie jest jeszcze znany.

Komentarze

Scroll to top