Biznes

Najsłynniejsi gracze gier komputerowych wszech czasów

Scena e-sportowa kwitnie. Różne drużyny rywalizują ze sobą w regionalnych i międzynarodowych rozgrywkach takich jak League of Legends, Dota 2, Fortnite czy CS:GO walcząc o olbrzymie nagrody. Zawodowi e-sportowcy zarabiają już podobnie lub więcej niż ich odpowiednicy w prawdziwym świecie, ale dotyczy to głównie tych, którzy są najbardziej popularni. Zarobki osiągane przez e-sportowców potrafią osiągać absurdalne rozmiary. Dla zwykłych graczy w większości przypadków nie są one osiągalne nawet w 1/10 przez całe życie. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zainteresowanie się grami hazardowymi, które w pewnej części są podobne do gier wideo. Gry kasynowe nie przyniosą popularności, ale mogą pomóc wygrać olbrzymie pieniądze. Jeżeli szukasz dobrego kasyna, które jest odpowiednie dla początkujących graczy, to zacznij od Vulkan Vegas, które posiada czytelny interfejs i szeroką gamę gier, które z pewnością przypadną Ci do gustu.

Kto znajduje się w tym gronie najsilniejszych graczy? Tego dowiesz się z poniższej listy uwzględniającej najbardziej  popularnych graczy gier komputerowych wszech czasów.

Ninja (Fortnite)

Tyler „Ninja” Blevins to prawdopodobnie najbardziej popularna osoba grająca w gry komputerowe na świecie. Swoją popularność zbudował, grając w Fortnite. Mimo tego, że brał udział w różnego rodzaju turniejach, to jego główne zarobki zostały wytworzone w czasie streamów, podczas których w skali miesiąca potrafił zarobić kwotę 550 tysięcy dolarów. Już jakiś czas temu opuścił platformę Twitch, na której miał ponad 17 milionów subskrybentów, aby połączyć siły z platformą streamingową Microsoftu „Mixer”.

Oleksandr „s1mple” Kostyliev (CS:GO)

W momencie kiedy era legend dobiega końca, na całym świecie zaczęły pojawiać się nowe talenty. S1mple był jednym z pierwszych graczy nowej generacji, którzy stali się sławni na całym świecie dzięki swoim umiejętnościom. Jest to ukraiński profesjonalny gracz Counter Strike: Global Offensive, który obecnie gra w drużynie Natus Vincere.

Pomimo uznania go za jednego z najlepszych graczy w historii Counter Strike, drużyny  Oleksandra zawsze były minimalnie słabsze od zespołów, które odnosiły ostateczne zwycięstwo, dlatego nie udało mu się zdobyć najcenniejszego trofeum w świecie tej gry, jakim jest puchar za wygranie Majora. Brak głównych tytułów nie powstrzymał go przed zdobyciem dziewięciu MVP. S1mple pozostaje nadal jednym z najbardziej zmotywowanych graczy, którzy dążą do ukoronowania swojego talentu zwycięstwem na Majorze.

Flash (StarCraft)

Podczas swojej kariery w Brood War, Flash był znany z tego, że był jednym z najlepszych i najbardziej dominujących graczy w historii tej gry, wygrywając sześć Starleagues w całej swojej karierze. Flash pojawił się na scenie Brood War w 2007 roku jako jeden z najmłodszych graczy, którzy byli transmitowani w telewizji w wieku 14 lat. Jego popularność znacznie wzrosła w momencie, gdy miał 15 lat i wygrał Bacchus OSL 2008, pokonując w finale Stork 3-0 w finale.

Kolejne wyżyny kariera Flasha osiągnęła w 2010 roku, kiedy zaczął odnosić niewiarygodne zwycięstwa. Tylko w tym jednym roku znalazł się w finałach ośmiu najważniejszych turniejów, wygrywając pięć z nich: dwa MBC Game StarCraft Leagues, dwa OnGameNet Starleagues oraz World Cyber Games 2010.

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski (CS:GO)

Jest to legenda polskiego e-sportu i były zawodowy gracz Counter Strike: Global Offensive. Był częścią słynnej polskiej grupy graczy zwanej Złotą Piątką, która była prawdopodobnie jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w tej grze i znajdowała się na szczycie pod względem zarobków. Pasha swoją popularność zdobył głównie dzięki swojej niezwykłej osobowości, którą uwielbiają fani na całym świecie. Był znany jako najmilszy facet na scenie. Aktualnie Jarosław jest streamerem, często pogrywa w gry, natomiast już tylko dla zabawy.

Faker (League of Legends)

Faker to według większości opinii jeden z najpopularniejszych i najlepszych graczy League of Legends. Jest jedną z zaledwie dwóch osób, które trzykrotnie wygrały Mistrzostwa Świata League of Legends, ale nie jest to jego jedyne duże osiągnięcie w tej grze.

Wygrał też All-Star Paris 2014 oraz między innymi IEM World Championship w 2015 roku. W swojej karierze, która rozpoczęła się w młodym wieku, kiedy miał 17 lat zgarnął ponad 1,2 miliona dolarów.

Jaedong (StarCraft)

Lee „Jaedong” Jae Dong  to pro player pochodzący z Korei Południowej, który jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy StarCrafta wszech czasów. Aktualnie jest już e-sportowym emerytem, który wcześniej grał dla Evil Geniuses. Swój pierwszy oficjalny mecz rozegrał podczas hybrydowego sezonu Prolegaue 2 w latach 2011-2012. Był jednym z najlepszych graczy ery Brood War, zgarniając aż sześć tytułów. W 2016 roku wycofał się z rywalizacji w grach.

Bugha (Fortnite)

Bugha jest stosunkowo nowy w profesjonalnych grach, a mając zaledwie 16 lat, udało mu się zabrać do domu główną nagrodę na Mistrzostwach Świata w Fortnite 2019, jednocześnie zdobywając olbrzymią popularność i pozycję, jednego z najlepszych graczy Fortnite. W tym jednym turnieju Bugha zdołał zdobyć nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów, co czyni go najmłodszym graczem, który zarobił tak imponującą kwotę. Sukces jednak nie przychodzi bez niebezpieczeństw. Podczas transmisji na żywo, którą prowadził w 2019, jednostka SWAT wdarła się do jego domu, prawdopodobnie z niepoważnego żartu, który musiał zrobić jeden z fanów bądź osoba z kręgu znajomych. Cała sytuacja miała pozytywny finał i nikt nie ucierpiał.

Podsumowanie 

Jak widzimy na powyższych przykładach osoby, które stały się najbardziej popularne w e-sportowym środowisku, zawsze wyróżniały się na tle innych umiejętnościami, które były ponadprzeciętne. Nie zawsze jednak idzie to w parze z popularnością. Często osobowość, jaką ma dany zawodnik wzbudza tak dużą sympatię wśród widzów, że stają się oni jego najwierniejszymi fanami. Przykładem zawodnika, który łączy w sobie te dwie cechy, jest z pewnością pashaBiceps, który pomimo świetnej gry przedstawia wzorową osobowość.

Komentarze

Scroll to top