Biznes

Najpopularniejsze wśród graczy komendy do Counter-Strike: Global Offensive

Przydatne komendy do CS:GO

Jeśli ktoś chce poprawić swoje osiągnięcia, żeby wyróżniać się w popularnych grach internetowych, przy których codziennie bawią się miliony innych graczy, to powinien skupić się na usprawnieniu każdego aspektu rozgrywki. Takie kwestie jak odpowiednia klawiatura, czy myszka z odpowiednią czułością są oczywistością, więc trzeba zastanowić się nad kolejnymi usprawnieniami. Jedną z istotniejszych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, są komendy wpisywane podczas rozgrywki, dzięki czemu można błyskawicznie z poziomu rozgrywki zmienić podstawowe ustawienia gry oraz dostosować szczegóły związane z aktualnie rozgrywanym meczem. W ten sposób można skutecznie zwiększyć swoje szanse na wygrywanie i osiągnięcie poziomu kwalifikującego się do rozgrywek e-sportowych, gdzie zabawa idzie o prawdziwe pieniądze. Innym sposobem gry na pieniądze – dla niektórych o wiele przystępniejszym – jest po prostu uruchomienie Book of Ra i wykręcenie kilku rundek.

W niniejszym artykule przedstawione zostaną wszystkie najważniejsze komendy do Counter-Strike: Global Offensive, dzięki którym można skutecznie usprawnić swoją rozgrywkę i osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.

Najczęściej stosowane komendy CS:GO

Gra została stworzona na bardzo przystępnym silniku, który pozwala na zmiany właściwości nawet podczas trwania rozgrywki. Warto zaznaczyć, że nie ma tutaj mowy o żadnych kodach ułatwiających zabawę. To po prostu polecenia dla silnika gry, które dostosowują ustawienia rozgrywki, co można zrobić także, przechodząc do menu głównego i ustawień.

Komendy zmieniające ustawienia klienta gry

Przydatne polecenia, które mogą się przydać podczas zabawy na dowolnych serwerach CS:GO

 • net_graph 1 – niezwykle przydatna komenda, z której korzysta większość zaawansowanych graczy. Po jej włączeniu na ekranie wyświetla się cała masa parametrów dotyczących gry jak liczba klatek na sekundę, opóźnienie spowodowane łączem internetowym, oraz tick rate.
 • fps_max 0 – możliwość wyłączenia maksymalnego poziomu klatek (60 na sekundę) i pozwolenie na rozwinięcie skrzydeł maszynie, na której się gra, dzięki czemu gra działa jeszcze płynniej.
 • voice_enable 0 – wyłącza dźwięk wszystkich graczy. Funkcja przydaje się w chwili, kiedy ludzie zaczynają się ze sobą kłócić, a gracz chce się po prostu skupić na rozgrywce.
 • disconnect – błyskawiczne opuszczenie serwera.

Polecenia związane z rozgrywką na własnym serwerze/z botami

Komendy, które znacząco wpływają na rozgrywkę. Są dostępne wyłącznie dla gospodarza gry.

 • sv_cheats 1 – umożliwia korzystanie z komend dostępnych wyłącznie dla gospodarza rozgrywki.
 • god – popularny „god mode”, czyli nieśmiertelność.
 • bot_add / bot_add t – dodaje bota po stronie terrorystów/antyterrorystów.
 • give [kod broni] – przyznaje graczowi konkretną broń.
 • notarget – boty nie widzą gracza.

Komendy związane ze zmianami ustawień gry i czatem

Polecenia pozwalające na dostosowanie podstawowych ustawień gry bez przechodzenia do menu głównego.

 • cl_crosshairstyle [styl] – możliwość zmiany wyglądu celownika
 • r_drawtracers_firstperson 0 – wyłącza efekt śladu wylatującego pocisku z broni. Pozwala na lepsze opanowanie karabinów AK47 oraz M4A4.
 • cl_show_team_equipment 1 – umożliwia zajrzenie do ekwipunku każdego z graczy tej samej drużyny, dzięki czemu można upewnić się, czy ma odpowiedni granat lub broń.
 • sv_grenade_trajectory 1 – pokazuje trajektorię lotu granatu. Znacząco ułatwia naukę posługiwania się brońmi miotanymi.
 • say [wiadomość] – przesyła wypowiedź na czat.
 • Say_team [wiadomość] – przesyła wiadomość tylko dla członków swojej drużyny
 • cl_mute_all_but_friends_and_party – wyłącza wszelką komunikację od członków przeciwnej drużyny.
 • sensitivity [czułość] – możliwość zmiany czułości myszy, np. 1 lub 1,5.
 • m_rawinput 1 – uruchamia opcję raw input, czyli bezpośredniego przesyłania odczytu z czujnika myszy do silnika gry, co sprawia, że ruchy są precyzyjniejsze.

Możliwość dostosowania komend

Jak widać, większość komend ma rozbudowane możliwości użytkowania. Wszystkie, które kończą się parametrem 1 lub 0 można włączać i wyłączać, podając konkretną cyfrę: 0 – wyłącz, 1 – włącz. Podobnie wygląda sytuacja z komendami, gdzie należy określić konkretną właściwość. W przypadku komendy say wszystko, co wpisze się po spacji, zostaje uznane jako wiadomość do czatu. Z kolei przy wyborze stylu celownika lub broni z komendy give po spacji należy wpisać konkretne słowo opisujące, o jaki konkretnie element wyposażenia chodzi. Na szczęście w sieci bardzo łatwo można wyszukać takie zestawienia.

Komentarze

Scroll to top