Biznes

Najlepsze serwisy i aplikacje mobilne związane z esportem

 

Esport rozwija się bardzo szybko i z każdym rokiem ma coraz więcej fanów. Rośnie również liczba organizowanych na całym świecie wydarzeń esportowych, których potrafi być nawet kilka jednego dnia. Nie jest łatwo być z nimi cały czas na bieżąco i pamiętać o różnych godzinach rozgrywanych spotkań. Nie zawsze możemy też oglądać je w domowym zaciszu, ponieważ kolidują z nauką, pracą lub życiem towarzyskim. Na całe szczęście cały świat esportu już dawno zyskał poważanie na jakie zasługiwał i dostrzeżono też potrzeby jego fanów. Dostępne są w końcu narzędzia, które pozwalają nam śledzić wszystko na bieżąco. Oto najlepsze aplikacje esportowe.

Bądź cały czas na bieżąco

Jedną z najważniejszych gier, która wywarła ogromny wpływ na rozwój i spopularyzowanie esportu, jest Counter-Strike. Nie musimy nikomu przedstawiać tego tytułu. Jest on znany nie tylko fanom tej dyscypliny, ale ogólnie graczom na całym świecie – w Counter-Strike gra już kilka pokoleń. To podstawowa gra wykorzystywana w esporcie. Wiele turniejów i innych wydarzeń jest jej dedykowanych lub ją po prostu uwzględnia. Nie dziwi więc, że powstała aplikacja skupiająca się jedynie na tej grze – HLTV.org. Znajdziecie tam wszystkie informacje: wydarzenia, drużyny oraz ich ranking, który został stworzony właśnie przez ten serwis i cieszy się dużym uznaniem. Nie samym Counter-Strike jednak przeciętny fan esportu żyje. Aplikacja theScore eSports pozwala też śledzić wyniki innych rozgrywek. Dowiecie się z niej również o wydarzeniach dotyczących gier, takich jak: Dota 2, Call of Duty, League of Legends, Heartstone, Heroes of The Storm, czy StarCraft II. Pojawiają się tam wszelkie aktualności, planowane esportowe imprezy i ich wyniki, ale to nie wszystko. Aplikacja posiada kilka funkcji, które znacznie zwiększają jej użytkowość, np. możemy wybrać nasze ulubione drużyny, by następnie dostawać powiadomienia na ich temat. Jednym z najważniejszych ułatwień jest dostęp do streamów – możemy być na bieżąco z każdą rozgrywką. Jeśli same rozgrywki esportowe Wam nie wystarczą i lubicie podnieść sobie jeszcze bardziej adrenalinę za pomocą zakładów bukmacherskich, to możecie korzystać również z aplikacji własnych bukmacherów, np. pzbuk.info

Śledź rozgrywki swoich ulubionych gier i drużyn

Omówione do tej pory aplikacje posiadają szereg dodatkowych funkcji, ale nie zawsze są nam one potrzebne. Czasami chcemy po prostu szybko i łatwo znaleźć wynik interesujących nas wydarzeń, a inne kwestie nas nie interesują. Świetnie nadaje się do tego aplikacja mobilna eSports LiveScore. Nie tylko można śledzić za jej pomocą poczynania naszych ulubionych esportowych drużyn, ale też dowiedzieć się, jakie są wyniki rozgrywek w paru innych, bardziej tradycyjnych dyscyplinach. To proste narzędzie dla niewymagających wielbicieli sportu. Aplikacja monitoruje przebieg spotkań wszystkich najpopularniejszych gier, a więc Dota, Counter-Strike, League of Legends, etc. Bardziej zaawansowana i zawierająca więcej informacji jest aplikacja mobilna Strafe. Zbiera ona dane z kilku serwisów, więc prezentuje kilka spojrzeń na dane wydarzenia. Możemy wybierać nie tylko swoje ulubione drużyny, ale też zawodników i być na bieżąco z rozgrywkami, w których biorą udział. Dostępne są też statystyki ich dotyczące, które pozwalają śledzić ich postępy. No i oczywiści kalendarz wydarzeń – on również jest zawarty w Strafe.

Komentarze

Scroll to top