Gry

Najlepsze mody do Gothica

 

Gothica nie trzeba Wam przedstawiać, ponieważ ten tytuł każdemu się obił o uszy, nawet jak ktoś w niego nie zagrał. Trudno się dziwić, jest to przecież gra kultowa, która ma status legendarny. Sam jestem jej wielkim fanem i przeszedłem każdą część (tak, nawet Arcanie chociaż to nie Gothic). Jednak trzeba przyznać, że czasami trzeba spróbować czegoś nowego. Kto z nas nie chciałby wrócić do ukochanego starego tytułu, ale całkowicie zapomnieć całą fabułę. Z pomocą przychodzą do nas mody, które dodają nową zawartość, a nawet mogą być jak oddzielna gra. Poniżej przedstawię Wam kilka modów, po które każdy zagorzały fan Gothica powinien zagrać.

Mroczne Tajemnice

Jest to mod do pierwszego Gothica, który jest jednym z najpopularniejszych do tej części. Dodaje on zupełnie nowe dodatkowe misje i wątki. Gracze wcielają się w Bezimiennego, a fabuła nowych elementów obraca się wokół Pradawnych, czyli potężnych istot służących Innosowi. Otrzymaliśmy nowe lokacje i pięć dodatkowych frakcji. Trzeba pamiętać też, że modyfikacja powstała w 2007 roku, a wciąż jak na te czasy robi spore wrażenie. Jedynie do czego mogę się przyczepić to ilość błędów, ponieważ te potrafią być irytujące. Jednak w zamian mod oferuje świetną i niezapomnianą historię.

Kroniki Myrtany: Archolos

Przejdźmy do kolejnej części, czyli Gothic 2 Noc Kruka. Z pewnością jest to najlepsza modyfikacja do Gothica jaka powstała. Twórcami jest nasz rodzimy zespół Chronicles Of Myrtana Team. Nie dodaje nowej zawartości do podstawowej wersji, jednak wprowadza zupełnie nową historię, świat oraz postacie. Można by rzec, że gramy w całkowicie nową grę. Mod ten wyróżnia się na tle innych tego typu tworów nie tylko przeznaczoną na około sześćdziesiąt godzin zabawy fabułą (w jej ramach wykonamy 170 zadań oraz 200 wydarzeń losowych, a także napotkamy 1400 postaci niezależnych) i nowymi mechanikami, ale przede wszystkim – kompletnym polskim dubbingiem nagranym przez profesjonalnych aktorów. Z całego serca polecam tą modyfikację.

Quest Pack 4

Teraz pora na ostatnią część Gothica. Jak wszyscy wiemy część ta niestety nie została przez twórców dopracowana, więc gracze musieli wziąć sprawy w swoje ręce. I tak oto powstał mod Quest Pack 4, który dodaje masę nowych zadań do tytułu. Oprócz tego zmienia również poziom trudności, przez co gra staję się małym wyzwaniem. Dodano też kilkanaście nowych przedmiotów, a także zmieniono tekstury. Jednak Quest Pack 4 idzie w parze z innym modem. Polecam również zainstalować Content Mod oraz najnowszy Patch do Gothic 3 – grywalnia.pl/wpisy/gothic-3-mody-content-mod-community-patch-quest-pack-pobierz. Wtedy będziecie mogli z większą przyjemnością zagrać w ten tytuł.

Komentarze

Scroll to top