Gry Inne

Najlepsza gra pokemon?

 

Pokemony – japońska animacja, która zrobiła furorę na początku XXI wieku. Poza serialem, powstała też seria gier. Z roku na rok pojawiało się coraz więcej produktów opartych na małych istotach zwanych Pokemonami. W pewnym momencie największą popularność zdobyła mobilna gra Pokemon GO – miliony osób na świecie łapało Pokemony, młodsi, starsi – wszyscy. Jednak poza wersją na telefon można znaleźć także darmową gę przeglądarkową o nazwie PokeGra. Gry pokemon mimo upływającego czasu nie tracą zainteresowania swoich fanów. 

Jeżeli chcesz zostać trenerem Pokemonów. Fascynuje Cię łapanie Pokemonów – i chcesz złapać je wszystkie. Brać udział w ciekawych wyzwaniach i przygodach oraz poznawać coraz nowsze stworki, a także rozbudowywać ich potencjał. Warto zainteresować się PokeGrą. Jedyne co jest niezbędne to przeglądarka internetowa oraz założenie całkowicie darmowego konta. 

PokeGra – przeglądarkowa gra Pokemon

Na czym polega PokeGra? Aby wziąć udział w grze, konieczne jest zaczęcie od wykreowania swojej postaci. Początkowo, każdy gracz, jest początkującym trenerem. Z każdym wyzwaniem zdobywa się punkty doświadczenia.  Jak je zdobywać? Poszukując na mapie świata kolorowych stworków, a gdy już się to uda – należy je złapać. Co nie zawsze jest takie proste. Każdorazowe pokonanie stworka pozwala na zdobycie kolejnych punktów doświadczenia. Po osiągnięciu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia, można uzyskać wyższy poziom w grze. Każdy Pokemon może ewoluować – to oznacza, że w grze cały czas rozwijamy złapane potworki. Jakie parametry można rozbudowywać? Siłę, witalność, szybkość oraz zręczność. Wystarczająco wysoki poziom zdobyty w grze pokemony pozwala na dołączenie do rywalizacji z innymi graczami. Rozwijanie swojej postaci i złapanych pokemonów pozwala w późniejszym czasie brać udział w wyzwaniu i przygodach. 

Stworzenie swojej postaci i wybór pierwszego pokemona – by razem podbijać świat – pozwala poczuć się graczowi jak bohaterowi popularnej serii. Początkowo świat, który możesz zdobywać nie jest zbyt rozbudowany, wręcz bardziej przypomina miniświat (ogródek) niż wielki świat do podboju. Pierwszy pokemon, którego można wybrać pochodzi z pierwszych trzech generacji. 

Poza pierwszym przyjacielem, którego wybór ograniczony jest tylko do trzech generacji, można zdobyć wszystkie istniejące pokemony, a jak fani gry pokemon wiedzą, najciekawsze stworzenia zaczynają się od czwartej generacji. 

Mimo, że gra pokemon nie jest produktem licencjonowanym, to w grze nadal można spotkać klasyczne postacie takie jak Pikachu, Charizard i wiele innych. Gra posiada prostą grafikę 2D, jest bardzo ciekawa, a przede wszystkim darmowa. 

Możliwości gry

Ciekawym wyróżnikiem gry jest możliwość obcowania z innymi graczami. Społeczność gry nie jest mała, zawsze można spotkać kogoś na podglądzie mapy. Przez ilość osób, pokemony bardzo szybko znikają z mapy, ale nie stanowi to problemu, ponieważ równie szybko się pojawiają – w wyznaczonych miejscach. Innym bardzo ważnym aspektem jest interaktywny czas, dostępny „na żywo”, tak, że przez cały czas można z kimś porozmawiać. 

Cel gry jest prosty – złapać wszystkie Pokemony i zostać najlepszym trenerem na świcie. 

Podczas walki z innymi graczami cały czas walczy się o tytuł najlepszego trenera. Liczne wyzwania i przygody sprawiają, że gra jest ciekawa i wciągająca. A ilość różnorodnych potworków pozwala na ciągłe rozbudowywanie swojej kolekcji. 

Budowa graficzna gry jest bardzo prosta, tak samo jak menu gry. Pozwala to na intuicyjne poruszanie się po platformie. Menu jest przejrzyste, wyświetla się tam skrzynka odbiorcza, ranking, toplista oraz aukcje – czyli wszystko jest w jednym miejscu. W grze mamy także możliwość handlowania zdobytymi pokemonami oraz przedmiotami. W odpowiedniej zakładce znajdziemy także zdobyte punkty i wszelakie statystyki, które dotyczą naszej postaci. 

Co wyróżnia gry pokemon? Wyzwania – codziennie czekają określone zadania, pojawiają się także zadania tygodniowe oraz ogólne. Za wykonanie każdego zdobywamy złoto, doświadczenia oraz mało spotykane przedmioty. 

Gra nie jest pozbawiona wad – w sumie największą jest bardzo prosta grafika, mało rozbudowane i niedopracowane avatary, a także czasami ciężkie sterowanie postaciami. Jednak w większości wadą jest tylko wygląd – a to tylko wygląd gry, najważniejsza jest radość i przyjemność z grania, a także interakcja z innymi osobami. 

Komentarze

Scroll to top