Inne

Najlepsi sportowcy w Polsce

 

Nie da się ukryć, że wiele osób czeka co roku na to, kto będzie ogłoszony sportowcem roku. Z reguły nie jest to ciężkie do przewidzenia, ale mimo wszystko były takie lata, w których rozwiązanie mogło nas zaskoczyć. Dlatego też dziś przedstawimy wam, kto jest potencjalnym kandydatem do tytułu najlepszego sportowca w Polsce!

Robert Lewandowski

Naturalnie w zestawieniu nie mogło zabraknąć ,,lewego”. Jego sukcesy piłkarskie bardzo mocno widoczne są każdego roku (szkoda tylko, że nie podczas gdy gra w kadrze narodowej). Mimo to, że nasz ,,lewy” już ma bliżej niż dalej do zakończenia swojej kariery sportowej, nadal zbiera wiele tytułów – najprawdopodobniej i w tym roku uzyska on tytuł najlepszego sportowca roku.

Agnieszka i Urszula Radwańska

Agnieszka odniosła swój pierwszy wielki sukces na tenisowych mistrzostwach juniorów w 2005 roku i od tego czasu jest wzorem dla wybitnych tenisistów. W ostatnich latach jej organizm doświadczał okresowych spadków, ale nigdy się nie poddawał i obecnie zajmuje trzecie miejsce w WTA (największej kobiecej organizacji tenisowej). Choć Agnieszka jest niewątpliwie światową gwiazdą sportu, nadal ciężko pracuje, by wspierać zwykłych ludzi i brać udział w działaniach charytatywnych. Celem większości działań jest przygotowanie paczek zawierających różne przedmioty i rozdanie ich potrzebującym rodzinom w okresie świątecznym.

Urszula jest młodszą siostrą Agnieszki Radwańskiej i jedną z najbardziej utytułowanych tenisistek w Polsce. Do jego największych osiągnięć należy zwycięstwo w Grand Slam 2007 Junior Grand Slam i 2007 Wimbledon Junior Championship. Najwyższe miejsce w tym rankingu (29) przypadło w 2012 roku. Warto wspomnieć, że jest to druga najwyższa pozycja wśród polskich tenisistów. Siostry Radwańskie wykorzystywały swój prestiż do szlachetnych celów – obie są członkami Fundacji Braci Alberta, która zarządza organizacją pomagającą osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Dlaczego jednak wspominamy o nich jak o jednej osobie?

To bardzo proste, z racji tego, że … to siostry, nie mówiąc już o tym, że Agnieszka zakończyła swoją karierę, podczas gdy Urszula dalej kontynuuje swoją karierę sportową. Przejdźmy jednak dalej!

Jan Błachowicz

Z reguły walki nie są aż tak popularne jak na przykład piłka nożna, choć trzeba przyznać, że niektórzy Polscy ,,fajterzy” pokazują klasę. Przykładem może być Jan Błachowicz, który w zeszłym roku uzyskał tytuł Mistrza UFC w wadze półciężkiej, a w tym roku został Heraklesem w kategorii zawodnik roku 2020. Błachowicz zdobywa sporo popularności, nie mówiąc już o tym, że jest po prostu ,,pozytywnym odbiciem” Najmana – czyli nie wdaje się w żadne kontrowersje, jego walki są czyste, a sam Janek po prostu ciężko trenuje i stara się być jak najlepszym. Nie jest wcale powiedziane, że nie zagrozi ostro Lewandowskiemu pod względem popularności, jeśli chodzi o tytuł najlepszego sportowca roku 2021.

Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz jako pierwszy Polak dotarł do półfinału Wielkiego Szlema w 2013 roku. Do największych sukcesów zaliczyć można także udział w finałach US Open 2007 i French Open 2008 w Grand Slam Championship oraz zdobycie Pucharu w 2015 z Agnieszką Radwańską. Ponadto Jerzy Janowicz zajmuje obecnie 21. miejsce w rankingu najlepszych tenisistów świata, nie tylko wspierając sport, ale także organizacje charytatywne. W grudniu ubiegłego roku zlicytował swoje rakiety tenisowe, a pieniądze z licytacji przekazał różnym fundacjom na opiekę nad dziećmi i pacjentami.

Jerzy jest dobrym sportowcem, ale warto tu wspomnieć o sytuacji z 2014, w którym narodził się tekst ,,trenujemy po szopach” po tym, jak Jerzy stracił swoją cierpliwość przy wywiadzie. Jest to o tyle zabawne, że prasa bez litości podchwyciła ten tekst, nie mówiąc już o tym, że przez to na jakiś czas popularność Janowicza została przyćmiona przez to, co powiedział wtedy na wizji.

Czy popularność danego sportowca przekłada na pieniądze i nagrody?

Oczywiście, że tak, ponieważ można śmiało powiedzieć, że czołowi sportowcy to milionerzy. Naturalnie nie wszyscy zarabiają ze sponsoringów, chociaż bukmacherzy w Polsce stoją za sponsoringiem wielu z nich – w tym i kadry narodowej.

Jednak w tym roku może być nieco inaczej, bo nie ma realnej decyzji, czy uda się rozegrać jakiekolwiek rozgrywki sportowe, dlatego ciężko jest w ogóle przewidzieć, kto może dostać ten tytuł.

To wszystko za sprawą pandemii koronawirusa, która trwa, mimo że od „dwutygodniowej kwarantanny” minęło już ponad 12 miesięcy. Dlatego na razie nie możemy oczekiwać, że będziemy mogli szybko wybrać kogoś w sportowym świecie na najlepszego sportowca. Wracając do zakładów sportowych – niektórzy bukmacherzy oferują nawet zakłady na to, kto właściwie zostanie gwiazdą i otrzyma tytuł najlepszego sportowca roku 2021, chociaż póki co jedynym ,,pewnym” faworytem jest oczywiście Lewandowski.

Komentarze

Scroll to top