Biznes

Najlepsi gracze w pokera wszech czasów

Poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie. Tak jak większość tego typu gier jest ona bardzo wciągająca i choć dla początkującego gracza wydaje się bardzo skomplikowana, zasady gry są do opanowania. Jedni grają tylko dla rozrywki, inni natomiast grają zawodowo. Niektórzy wybierają kasyna naziemne, a inni online. W vulkan bet bonus bez depozytu można wypróbować demo wersje kilku odmian pokera. Zobaczmy zatem, kim są najlepsi pokerzyści wszech czasów.

Phil Ivey

Amerykański pokerzysta znany pod pseudonimem jako The Tiger Wood of Poker. Jest posiadaczem 10 bransoletek WSOP (World Series of Poker), najbardziej znanych i prestiżowych cykli pokerowych turniejów na świecie. Jego największą pasją jest udział w rozgrywkach, w których można wygrać naprawdę ogromne pieniądze i zazwyczaj udaje mu się zwyciężyć. W High Stakes Poker rozegrał dużo pamiętnych rozdań, które omawiane są do dziś. Pierwsze swoje zwycięstwo odniósł w 1998 roku w Atlantic City.

Phil Hellmuth

Jednym z największych osiągnięć tego Amerykanina — zostanie w wieku 24 lat najmłodszym mistrzem świata w pokerze w 1989 roku. Mówią na niego poker brat (bachor pokera), co wynika z jego sposobu bycia. Jest zdobywcą największej ilości bransoletek WSOP.  W samych turniejach wygrał ponad 17 milionów dolarów. Jak sam twierdzi, ma wielki szacunek do swoich młodszych rywali. Aktualnie ma 16 zdobytych bransoletek WSOP.

Doyle Brunson

W ponad 40 letniej karierze zdobył łącznie 10 bransoletek World Series of Poker, dzięki czemu jest na drugim miejscu pod względem zdobytych punktów. Jest autorem książek o pokerze. To prawdziwa legenda i mimo swojego wieku niemal codziennie gra w kasynach za ogromne stawki. Jest prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie i grał z najlepszymi graczami na całym świecie.

Johny Moss

Był jednym z pierwszych pokerzystów. W swojej karierze zdobył 9 bransoletek WSOP. Jako młodzieniec pracował w jednym z lokali, pilnując, aby gra toczyła się sprawiedliwie i wyłapując oszustów. Wtedy też stwierdził, że będzie zawodowo grać w pokera i w bardzo krótkim czasie zaczął osiągać sukces. W 1949 roku grał ze sławnym Dandalosem i ten pojedynek przeszedł do historii, ponieważ trwał aż 5 miesięcy, oczywiście mieli przerwy na sen i jedzenie. Moss wygrał wtedy 4 miliony dolarów. Mówili na niego The Grand Old Man of Poker.

Erik Seidel

W czołówce najlepszych graczy utrzymuje się już od 30 lat. Pomimo tego, że jest weteranem pokera, nadal rywalizuje z graczami młodszymi od siebie. Niedawno zdobył swoją 9 bransoletę WSOP, ale jak sam powiedział w jednym z wywiadów, nie ogarnęła go gorączka bransoletkowa. Jego łączne wygrane to już ponad 34 miliony dolarów. Jego pseudonim to Sly, czyli chytry lub podstępny.

Daniel Negreanu

W pokera nauczył się grać już w wieku 15 lat. Jest posiadaczem 6 bransoletek WSOP oraz dwukrotnym mistrzem World Poker of Tour. Swoją karierę rozpoczął w wieku 22 lat i w tym właśnie celu przeprowadził się z Toronto do Las Vegas. Dziś jest ambasadorem GGPoker i bardzo lubianym graczem. Kid Poker to jego przydomek w świecie pokera.

Stephen Chidwick

Mimo że posiada dopiero 1 bransoletkę World Series of Poker, to jednak jest jednym z najlepszych pokerzystów. Do tej pory wygrał już 37 milionów dolarów. Od 18 kwietnia do 9 października roku 2018 przewodził Global Poker Index, jest to obejmujący ponad 450000 indeks graczy na świecie w pokera na żywo. Na początku już w wieku 16 lat grał za wirtualne pieniądze, ale wkrótce postanowił wygrywać prawdziwą gotówkę. Jego pseudonim to Stevie444 . Teraz między turniejami online a offline wybiera grę na żywo.

Bryn Kenney

To pokerzysta zawodowy z Nowego Jorku. Może pochwalić się już zdobytymi w pokera ponad 55 milionami dolarów, dzięki czemu jest liderem w All Time Money List. Swoją popularność zyskał jako uczestnik high rollerów, czyli codziennych pokerowych turniejów za niemałe stawki.  W wieku 21 lat zajął drugie miejsce w turnieju w Veronie, w którym brało udział 184 osoby. Był to jego pierwszy wynik oficjalny. Tak samo jak Chidwick ma na razie 1 zdobytą bransoletkę WSOP.

Fedor Holtz

Ten niemiecki zawodowy pokerzysta koncentruje się głównie na high rollerach. W 2014 i 2015 roku został okrzyknięty najlepszym internetowym graczem MTT, czyli turniejach pokera online. Mimo tak młodego wieku, bo urodził się w 1993 roku, jest posiadaczem dwóch bransoletek WSOP. Mając 21 lat, był już jednym z najlepszych pokerzystów. Ma na swoim koncie ponad 32 milionów dolarów z wygranych w turniejach. Jego pseudonim brzmi CrownUpGuy. Na kanale YouTube udostępnił ostatnio film, w którym opowiada o trzech głównych błędach, które popełniają pokerzyści. Jest to między innymi brak przygotowania, gra loose passive i przecenianie swoich umiejętności.

John Juanda

Indonezyjski pokerzysta zawodowy, zdobywca pięciu Bransoletek World Series of Poker. Należy do najbardziej utytułowanych graczy. Łącznie w turniejach na żywo wygrał 24 miliony dolarów. Uważany jest za świetnego biznesmena, ponieważ dobrze wykorzystuje zarobione pieniądze. Współzawodnictwo, które przydaje mu się dzisiaj, wykazywał w gimnazjum, należąc do drużyny lekkoatletycznej. W pokera nauczył się grać, siedząc w samolocie lecącym do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował. Jest uważany za opanowanego człowieka nie tracącego kontroli nad swoimi emocjami, co na pewno przyda mu się w czasie rozgrywek pokera. Jego ksywa to Mr.Nice Guy

Komentarze

Scroll to top