Hearthstone

Najciekawsze wydarzenia roku w Hearthstone!

 

Kolejny rok pełen emocji, radości, potu, rywalizacji i wspaniałych przeżyć dobiega końca. Wiele się w nim działo, doświadczyliśmy różnych zmian, wydarzeń, ale które były najlepsze?

Blizzard udowodnił w tym roku, że nie zamierza dać Hearthstonowi umrzeć, o czym świadczy duża ilość eventów, turniejów, zmiany w systemie esportowym oraz nowy tryb, jakim jest HS Battlegrounds. Poniżej zaprezentuję wam najciekawsze wydarzenia tego roku, które zagościły w karczmie Skałowara!

Pierwsze w historii boofy karty

Pod koniec maja Blizzard poinformował nas o kolejnym evencie, który miał ruszyć z początkiem czerwca – Przebudzenie Mecha. W trakcie jego trwania każdy gracz otrzymywał złotą kopię nowej karty – C14ch-C14ch. Okazał się naprawdę genialną kartą i szybko znalazł sobie miejsce w wielu różnych taliach. Oprócz tego twórcy dokonali czegoś nowego – pierwszy raz w historii postanowiono wzmocnić 18 kart, po 2 z każdej klasy. Na pozór były to małe zmiany, ale jak się później okazało, dzięki nim wiele dotąd niegrywalnych kart, jak np. Kieszonkowa Galaktyka Luny, Dodatkowe Ręce, czy Kryształologia stały się kluczowymi kartami takich talii, jak np. Conjurer Mage, Combo Priest czy OTK Shirvallah Paladin. Doszło do tego, że wielugraczy domagało się nerfów tych kart, dlatego to wydarzenie zasłużyło na miejsce na mojej liście.

 

 

Zmiany w Hearthstone Masters

Pod koniec zeszłego roku Blizzard ogłosił zmiany w systemie esportowym, które dotyczyły nowego formatu rozgrywek (powstanie profesjonalnej Ligi Grandmaster oraz Master Tourów) oraz zmiany w systemie rozgrywania turniejów (Conquest zastąpiono trybem Specialist). Jednak już podczas trwania kwalifikacji online do pierwszych turniejów z serii Tour Stop, na twórców wylała się duża fala krytyki – graczom nie podobał się format Specialist oraz rozgrywanie kwalifikacji w systemie szwajcarskim, gdyż zajmowało to zbyt wiele czasu, a rozgrywki nie były tak emocjonujące jak w wymienionym formacie Conquest. Dlatego też na początku października Blizzard dokonał kluczowych zmian: wszystkie turnieje kwalifikacyjne miały być rozgrywane w systemie drabinki single-elimination, a formatem wykorzystywanym był Conquest Bo3. Dodatkowo zwiększono też limit graczy mogących wziąć udział w jednym turnieju kwalifikacyjnym, co miało zapewnić więcej emocji i dać szansę wszystkim na spróbowanie swoich sił.

 

 

Hearthstone Polish Cup

Tym razem wydarzenie z "naszego podwórka". Pod koniec września podczas XXXIII Zielonogórskiego Festiwalu Fantastyki odbył się Hearthstone Polish Cup, największy polski turniej Hsa w tym roku. Na starcie zobaczyliśmy 32 znamienitych graczy, którzy przyjechali pokazać swoją moc i jednocześnie dobrze się bawić, bo to jak przyznali było dla nich najważniejsze.  Trzeba pochwalić organizację całego przedśięwzięcia: ekipa Teamu PVP stanęła na wysokości zadania i zapewniła uczestnikom oraz widzom wiele niezapomnianych przeżyć i emocji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy jeszcze więcej takich eventów, ponieważ Hearthstone w naszym kraju jest bardzo popularny i znajduje się tu wielu graczy, którzy w przyszłości mogą zawojować świat, a takie turnieje są okazją do pokazania swoich umiejętności.

 

blank

 

Wprowadzenie Hearthstone Battlegrounds

Każdy rok jest dominowany przez kolejne tytuły gier, ten został zawojowany przez autobattlery. Przez 12 miesięcy obserwowaliśmy coraz to nowsze i ciekawsze tytuły, jak np. Teamfight Tactics czy Dota Underlords i było to tylko kwestią czasu, żeby Blizzard ogłosił swoją produkcję tego typu. Na początku listopada odbył się Blizzcon, największe święto wszystkich fanów gier Blizzarda, podczas którego twórcy poinformowali o powstaniu nowego trybu – Hearthstone Battlegrounds. Przez wielu graczy i streamerów tryb ten był i jest uznawany za najlepszą wersję autobattlera. Dlaczego? Z kilku powodów: jest prostszy (nie ma rozbudowanego systemu ekonomicznego), dynamiczny, łączy w sobie wszystkie atrybuty Hearthstone (easy to learn, hard to master). Dodatkowo widać, że twócom bardzo zależy na tym trybie, gdyż bardzo często wypuszczane są kolejne patche balansujące oraz dodające nowych bohaterów lub pionki. Co w 2020 roku Blizzard pokaże w Ustawce? Osobiście liczę na 8-osobowe lobby dla znajomych i przycisk gotowości, aby przyśpieszyć czas oczekiwania na kolejną rundę.

 

blank

 

Historyczne zwycięstwo VKLioon

Podczas Blizcoonu odbywał się również turniej finałowy Ligi Grandmaster. Na miejscu mogliśmy zobaczyć 8 świetnych graczy, z których najlepsza okazała się Chinka, "VKLioon". W finale gładko pokonała reprezentanta USA, "Bloodyface" wynikiem 3:0 i tym stała się pierwszą kobietą oraz pierwszą reprezentantką Chin, która zdobyła tytuł mistrzowski Hearthstone.

 

blank

 

Pojedynek finałowy: Hunterace vs Viper

Każdy obserwator profesjonalnej sceny Hearthstone pamięta finały Hearthstone World Championship, które odbywały się pod koniec kwietnia w Tajpeju. Nie tylko dlatego, że pierwszy raz awans do tych mistrzostw wywalczył Polak, Kacper "A83650" Kwieciński, ale również z powodu jednego z najlepszych, jak nie najlepszego meczu finałowego w historii całego Hearthstona. Zmierzyli się w nim reprezentant Norwegii, Casper "Hunterace" Notto z reprezentantem Niemiec, Torbenem "Viperem" Wahlem. Od samego początku cały pojedynek był arcyciekawy, gdyż raz jeden, raz drugi przejmowali inicjatywę. Przed ostatnią partią na tablicy widniał wynik 2:2."Hunteracowi" pozostał jego Control Shaman, zaś "Viperowi" Zoo Lock z Arcyzłodziejem Rafaamem, który w tej rozgrywce miał okazać się kluczową kartą. Reprezentant Niemiec od początku próbował narzucić na swojego opponenta presję, jednak Casper bez problemu pozbywał się kolejnych stronników i wszystko wskazywało na to, iż gładko wygra te partię. Do 7 tury, gdyż wtedy "Viper" odpalił prawdziwą petardę, którą był Rafaam. Po jego zagraniu wszystkie karty w dłoni i talii Thorbena przemieniły się w losowe legendy, dzięki którym był w stanie powrócić do całego pojedynku i sprawić, że na twarzy Norwega pojawiło się zdenerwowanie. Partia, która miała trwać 10 minut, trwała ponad 30 i była kwintesencją całego Hearthstona. Wszyscy ze zdziwieniem i zainteresowaniem obserwowali zmagania, z których zwycięsko wyszedł "Hunterace". Tym samym został Mistrzem Świata Hearthstone, ale słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, gdyż zapewnili wspaniałe show.

 

blank

 

Nie pozostaje nic innego, jak liczyć, że przyszły rok będzie tak samo, a nawet i bardziej interesujący niż ten. Szczęśliwego Nowego Roku i do zobaczenia w Karczmie!

 

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top