Gry

Najciekawsze premiery gier jeszcze w 2022

 

Rok 2022 przyniósł już wiele premier, jednak gracze mają jeszcze wiele kolejnych powodów do radości. W nadchodzących miesiącach wyjdą nowe tytuły na konsole i komputery stacjonarne. Jakie premiery będą miały miejsce w okresie wakacji? Oto 6 tytułów, na które czekają gracze w Polsce.

As Tusk Falls

Gra będzie mieć premierę 19 lipca. Wyjdzie w wersji z napisami na PC i Xbox. Jest to debiutancki tytuł studia INTERIOR/NIGHT, utrzymany w stylu kryminału. Gracz podejmuje różne wybory, których konsekwencje odkrywa znacznie później. Fabuła rozgrywa się, gdy w 1998 roku dwie rodziny splatają na zawsze swoje losy.

Grę wyróżnia nietypowa oprawa graficzna. Trójwymiarowa grafika została połączona z rysowanymi, animowanymi wizerunkami postaci, które tworzą razem unikalny klimat ożywionego komiksu.

Sprawdź, jakie gry na konsolę i komputery stacjonarne są warte uwagi w serwisie gaming.komputronik.pl

Stray

Premiera Stray została zaplanowana na ten sam dzień co premiera As Tusk Falls. Wyjdzie w wersji z napisami na PC i PlayStation 4 i 5. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest Blue Twelve Studio. Zadaniem gracza jest sterowanie kotem, który szuka drogi do domu. Przedziera się przez świat zamieszkiwany przez roboty o humanoidalnej formie. W świecie nie istnieją prawdziwi ludzie. Co się z nimi stało, gracz dowiaduje się dopiero w trakcie rozgrywki.

Fabuła jest widziana przez gracza z perspektywy trzeciej osoby. Kot musi uciekać przed agresywnymi przeciwnikami i pokonywać wiele przeszkód. Wsparciem dla niego jest dron B-12, który wchodzi w unikalne interakcje z przedmiotami i rozmawia z robotami zamieszkującymi miasto.

Zapoznaj się z listą gier, które mają premierę w 2022 roku: https://gaming.komputronik.pl/g/zapowiedzi-gier-2022-najbardziej-oczekiwane-premiery-gier/

Xenoblade Chronicles 3

Gra przeznaczona na Nintendo Switch. Jej premierę zaplanowano na 29 lipca wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Fabuła nawiązuje do klasycznych, japońskich gier RPG. Rozbudowany system rozwoju postaci oparto o walki drużynowe i relacje między postaciami.

Zadaniem gracza jest prowadzenie postaci stojących po jednej ze stron konfliktu cywilizacji. Dwie nowe cywilizacje narodziły się pośrodku oceanu, gdzie dwaj tytani stoczyli niegdyś walkę na śmierć i życie.

Marvel’s Spider-Man Remastered

Gra wyjdzie 12 sierpnia. Dla graczy z Polski przygotowano napisy. Tytuł jest przeznaczony na komputery stacjonarne i PlayStation 5. Fabuła gry to kolejna odsłona przygód słynnego człowieka-pająka, znanego z komiksów Marvela.

Gra rozpoczyna się w momencie, gdy Peter Parker ma już 23 lata i spore doświadczenie w walce z wrogami. Próbuje utrzymać balans pomiędzy karierą naukowca i zwalczaniem przestępców. Jego największy wróg Kingpin siedzi w więzieniu, jednak problemy Spider-Mana dopiero się zaczynają. Gracz ma za zadanie je rozwiązać.

Zapoznaj się z listą najlepszych gier na iPhone: https://gaming.komputronik.pl/g/gry-na-iphone-10-najlepszych/

Saints Row

Premiera gry będzie miała miejsce 23 sierpnia. Za jej stworzenie odpowiada studio Violition, które nadal nie podało informacji na temat polskiej wersji językowej. Gra będzie dostępna na Xbox, PlayStation i komputery stacjonarne. Jej fabuła przypomina nieco GTA, jednak na gracza czeka więcej humoru. Rozgrywka jest bardziej realistyczna, choć wciąż można w niej znaleźć dużą dawkę absurdu.

Gracz trafia do miasta Santo Ileso, które przypomina Las Vegas. Wciela się w The Bossa, który wraz z przyjaciółmi zakłada gang. Główna oś wydarzeń dotyczy strzelanin i jazdy po otwartym świecie, jak również rozwijania kryminalnej działalności Bossa. Stawianie budynków w różnych dzielnicach umożliwia zdobywanie funduszów na działalność gangu. Budynki są przykrywką dla handlu narkotykami i przerabiania kradzionych samochodów.

Two Points Campus

Ostatnia z wakacyjnych premier wyjdzie 29 sierpnia w wersji polskiej z napisami. Studio Two Point przygotowało ją na komputery stacjonarne, Xbox i PlayStation. Fabuła toczy się w miasteczku Two Point, w którym rektor nowego uniwersytetu zamierza stworzyć najlepszą uczelnię na świecie. Zadaniem gracza jest zaprojektowanie kampusu, zatrudnienie wykładowców i przygotowanie warunków do nauki dla studentów.

Gra ma kolorową, komiksową oprawę. Nie przypomina standardowych symulatorów życia. Bliżej jej do komedii, dzięki sporej dawce humoru, uproszczeń i absurdalnych zdarzeń.

Komentarze

Scroll to top