Eventy

Najbardziej popularne turnieje gamingowe i e-sportowe w 2021 roku

Turnieje e-sportowe, gamingowe czy pokerowe online są coraz bardziej popularne. Ich historia sięga kilku nawet dekad wstecz, o czym mało kto wie – pierwsze turniej e-sportowy odbył się już w 1971 roku! Jakie są najsłynniejsze i najbardziej prestiżowe turnieje e-sportowe i pokerowe online?

E-sport versus poker

Turnieje e-sportowe to turnieje sporu elektronicznego, które są organizowane profesjonalnie z doświadczonymi graczami lub drużynami. Gra się w popularne gry video o nagrody pieniężne czy trofea lub inne bonusy. W ciągu ostatnich kilku lat e-sport mocno się rozwinął. Turnieje odbywają się z udziałem najnowszej technologii, są transmitowane przez szybkie łącze na cały świat i coraz więcej fanów śledzi te rozgrywki. Aby wziąć udział w takim turnieju trzeba naprawdę mieć spore doświadczenie w grach i być pasjonatem tego typu rozgrywek, a także, oczywiście mieć pewne umiejętności. Podobnie jak w przypadku turniejów pokerowych. Te wydarzenia online organizują kasyna internetowe i to propozycja dla zapaleńców, wykwalikowanych graczy, ale też amatorów z talentem do pokera. Można poćwiczyć grę w pokera, korzystając z bonusów powitalnych w kasynach online podczas regularnej rozgrywki, aby potem wziąć udział w turnieju.

Słynne turnieje pokerowe

Niemal każde szanowane kasyno online oferuje turnieje pokerowe, ale często nie są to zawody z dużą pulą nagród i o wysokiej renomie. Istnieje jednak kilka rozgrywek, które cieszą się sporym prestiżem i pozwalają wygrać naprawdę dużo gotówki.

  • World Series of Poker Online (w USA)

Organizowany przez kultową stronę WSOP.com turniej pokerowy online odbywa się każdego lata w dniach od 1 lipca do 1 sierpnia, oferując codziennie co najmniej jeden event – łacnie 33 turnieje z nagrodami. W wielkim finale 1 sierpnia tego roku będzie pula gwarantowana nagród w wysokości 1 miliona dolarów, najwięcej w historii WOSP.com. To event, niestety, tylko dla graczy z terenu Stanów Zjednoczonych. Największy turniej pokerowy na rynku amerykańskim – w zeszłym roku średnia pula nagród wyniosła na turniej ponad 865 tysięcy dolarów!

  • Made to Amaze

Turnieje pokerowe online organizowane przez renomowanego dostawcę stron z kasynami online 888 Poker. Odbywają się co tydzień, w każdą niedzielę o 18, a wpisowe wynosi tylko 5 dolarów. Do wygrania jest nawet 10 000 dolarów w każdym turnieju, a do tego inne bonusy jak sesje treningowe jeden na jednego z ambasadorami pokera, bezpłatny wstęp na wszystkie wydarzenia serii zimowej XL, prywatne turnieje online z pulą 10 000 dolarów dla zwycięzcy i przyjaciół etc. Niskie wpisowe i duża dostępność turniejów – co tydzień – pozwala dołączyć nawet początkującym graczom, by sprawdzić się w turnieju lub ćwiczyć przed wzięciem udziału w większym evencie.

Turnieje e-sportowe

Turnieje e-sportowe to już eventy na ogromną skalę, z milionową widownią online, ale często także widownią na żywo zgromadzoną w hali, gdzie odbywają się rozgrywki. Poznaj kilka najbardziej prestiżowych turniejów e-sportowych na świecie.

  • The International, turniej w „Dota 2”

Międzynarodowy turniej dla graczy z „Dota 2” odbywa się co roku. Bierze w nim udział 18 drużyn, a 12 kwalifikuje się na podstawie wyników w Dota Pro Circuit. Pozostała szóstka zyskuje miejsce dzięki sukcesom w regionalnych turniejach kwalifikacyjnych z wypłatami w różnych krajach, takich jak Ameryka, Azja i Europa. The International oferuje największą nagrodę pieniężną za pojedyncze wydarzenia turniejowe spośród wszystkich wydarzeń sportowych – i co roku jest coraz więcej pieniędzy do wygrania. W 2011 roku zwycięska drużyna Natus Vincere wygrała 1,6 mln dolarów, a w 2019 mistrz OG zdobył już 34,3 mln dolarów!

  • „Fortnite” World Cup

Zawody „Fortnite” World Cup zwykle odbywają się co roku, a biorą w nich udział zawodnicy z 200 krajów! Na stadionie, gdzie odbywają się zawody, gromadzi się nawet 19 000 fanów. Do podziału jest pula około 30 milionów dolarów.

  • „League of Legends” World Championship

Mistrzostwa Świata w „League of Legends”, w skrócie LoL, czyli obecnie najpopularniejszej grze na świecie. W 2019 roku zawody oglądało pawie 4 milionów widzów online! Już sama ceremonia otwarcia jest wydarzeniem na ogromną skalę, pełnym przedstawień, koncertów i niespodzianek. Do wygrania są wysokie sumy, przykładowo rok temu na turnieju w Chinach Damwon Gaming zajął 1. miejsce i zgromadził 556 250 dolarów, choć zdarzały się wygrane w wysokości 2,4 mln dolarów, w roku 2018 dla Invictus, czy 834 735 tysięcy, dla FunPlus Phoenix w roku 2019.

Komentarze

Scroll to top