Biznes

Na jakich giełdach kryptowalut warto inwestować?

 

Na jakich giełdach kryptowalut warto inwestować?

Na początku wirtualne monety można było wydobyć lub kupić bezpośrednio od inwestorów. Z czasem traderzy zaczęli szukać prostszego i bezpieczniejszego rozwiązania. Sprawdź, jak wybrać odpowiednią giełdę kryptowalut!

Jeśli szukasz sprawdzonej giełdy kryptowalut – ranking może być cennym źródłem wiedzy. Specjaliści biorą tutaj pod uwagę autorski rating bezpieczeństwa, ostrzeżenia i wiadomości na temat poszczególnych giełd, a także oceny i komentarze użytkowników. Giełdy kryptowalut mogą zdobyć maksymalnie 16 punktów. Na czele rankingu znajduje się Binance. Użytkownicy podkreślają jej wiarygodność, płynność, przejrzysty interfejs i obsługę klienta.

Jak powstaje ranking giełd kryptowalut?

Ranking uwzględnia największe i najpopularniejsze giełdy, dlatego możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo. Twórcy analizują na bieżąco wszystkie wiadomości na temat giełd. Dzięki temu możesz podjąć świadomą decyzję, gdzie warto zainwestować.

Binance zajęło pierwsze miejsce w rankingu giełd kryptowalut. Oferuje niskie prowizje, dużą liczbę wirtualnych monet, dodatkowo często organizuje konkursy dla użytkowników. Na uwagę zasługuje również dobra płynność, możliwość wpłaty w PLN, a także świetne kursy.

Popularne giełdy kryptowalut

Kraken to amerykańska giełda kryptowalut, została założona w 2011 roku. Można na niej sprzedawać i kupować 49 wirtualnych monet za pomocą walut fiducjarnych, w tym euro, jena japońskiego, dolara amerykańskiego i kanadyjskiego. Udostępnia m.in. Bitcoin, Ethereum, Monero i EOS. Kraken oferuje funkcjonalną platformę handlową, skierowaną zarówno do indywidualnych traderów, jak i dużych firm handlowych. Proponuje wiele typów kont, dzięki czemu zaspokoi potrzeby każdego użytkownika. Przykuwa uwagę zaawansowanym systemem zamówień i przydatnymi narzędziami handlowymi.  Dzięki różnym rodzajom zleceń stop loss i zysków, dużej puli wirtualnych monet oraz handlowi opartemu na dźwigni i marży, Kraker stał się ważnym graczem na giełdzie kryptowalut.

Jeśli zaczynasz przygodę z walutami kryptograficznymi, zwróć uwagę na kolejną platformę. Na CoinDeal działa ponad 400 000 użytkowników. Platforma jest chroniona certyfikatem SSL i skonfigurowana w usłudze Cloudfire. CoinDeal, zajmuje trzecie miejsce w rankingu giełd kryptowalut. Można na niej wymieniać takie wirtualne monety jak Bitcoin, Litecoin                 i Ethereum. Platforma została założona w marcu 2018 roku i zyskała międzynarodową popularność. Giełda wprowadziła skomplikowane wymagania dotyczące hasła, ostrzeżenia o próbach logowania i obowiązkowe uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Oprócz tego użytkownicy dostają na e-maila potwierdzenia niezbędne do wypłaty środków.

Czy warto skorzystać z giełdy kryptowalut Coinbase Pro?

Wspomniana giełda ma rating bezpieczeństwa A, zdobyła 13,5 pkt na 16. Jeśli szukasz bezpiecznej platformy, koniecznie zwróć na nią uwagę. Coinbase Pro powstała w 2012 roku i od tego czasu cieszy się coraz większą popularnością. Obsługuje 24 wirtualne monety, w tym Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Aby zarejestrować się na giełdzie, musisz potwierdzić swoją tożsamość. Wystarczy, że prześlesz zdjęcie, skan dokumentu tożsamości i dowód zameldowania.

Komentarze

Scroll to top