Inne

MotoGP eSport Championship 2020 czas zacząć!

 

Na początku marca rozpocznie się czwarta edycja MotoGP eSport Championship. Podobnie jak w trzech poprzednich edycjach, udział weźmie polski gracz Mateusz „Gucio1846” Kapusta, który ma największe szanse na wejście do finałów.

Organizowane od 2017 roku Esport MotoGP Championship to wirtualne wyścigi motocyklowe, koordynowane przez Dornę, czyli władze prawdziwych wyścigów MotoGP. Gracze z całego świata walczą w zaciętych eliminacjach o wejście do półfinałów, by tam stoczyć pojedynek na wirtualnym torze o ścisły finał, rozgrywany corocznie podczas ostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata w Walencji. Każdego roku nagrodą główną w mistrzostwach jest samochód marki BMW oraz możliwość angażu jako zawodnik esportowy grający pod szyldem jednego z prawdziwych teamów wyścigowych.

W mistrzostwach brylują głównie Włosi, Hiszpanie i Argentyńczycy, jednak w eliminacjach nigdy nie brakuje polskich graczy. Najlepszy z naszych rodaków – Mateusz „Gucio1846” Kapusta – ma największe szanse na awans do półfinałów, gdyż jako jedyny regularnie trzyma się ścisłej światowej czołówce. Mateusz w ubiegłym sezonie wywalczył 24 miejsce w rankingu światowym i 21 wśród europejczyków na 2000 graczy z całego świata.

Jak co roku organizatorzy postanowili wprowadzić pewne zmiany. Pierwszą z nich jest rozpoczęcie zawodów już na początku marca, choć dotychczas rozpoczynały się one pod koniec czerwca. Sezon rozpocznie się od rund eliminacyjnych, ale tym razem będą tylko trzy (dotychczas było 6 takich rund). Eliminacje polegają na uzyskaniu jak najlepszego czasu na wyznaczonych przez organizatorów torach, w wyznaczonych warunkach. Gracze, którzy przejdą eliminacje wezmą udział w serii kilku wyścigów (dwa wyścigi na rundę), które zostaną rozegrane już bezpośrednio na miejscu, na takich popularnych obiektach jak Mugello, Red Bull Ring, Misano oraz na torze Ricardo Tormo w Walencji.  Do finału wejdzie 22 zawodników, którzy trafią pod skrzydła prawdziwych zespołów wyścigowych, ale tylko 11 z nich weźmie udział w ostatecznym wyścigu o zwycięstwo. Pozostała jedenastka będzie rezerwowa. Ostatnim zwycięzcą mistrzostw był AndrewZh pochodzący z Włoch.

Dodatkowo zapowiedziano serię Rising Stars. Będzie to esportowy program talentów, na który składać się będą cztery wyzwania online (czasówki) i będą one oddzielne dla trzech różnych regionów: Ameryki, Europy/Afryki i Azji/Oceanii. Na koniec w każdym regionie zostanie rozegrany jeden finał online.

Transmisję z finału będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie motogp.com, a także na oficjalnym kanale YouTube MotoGP. Trzymajcie kciuki za polskich graczy, do zobaczenia na wirtualnych torach!

Komentarze

Scroll to top