Inne

MECHANIK ZA 200ZŁ!? RECENZJA MODECOM VOLCANO LANPARTY!

 

Czerwone podświetlenie, niebieskie przełączniki i zadziwiająco niska cena – mówi Wam to coś? Tak możemy przedstawić naszego dzisiejszego bohatera, czyli klawiaturę mechaniczną MODECOM Volcano LanParty!

 

Plastik z aluminium – dobre połączenie?


Volcano LanParty to typowa klawiatura QWERTY typu TKL, więc nie będziemy mogli cieszyć się z sekcji numerycznej. Przez to sprzęt zamyka się w niedużych wymiarach – 358x138x38mm. Obudowa wykonana z plastiku i pokryta u góry aluminium gwarantuje nam niską wagę urządzenia, bo tylko 710g.
Stabilność i brak poślizgu zapewniać mają cztery podkładki antypoślizgowe, a możliwość ustawienia klawiatury pod wybranym kątem dają nam dwie nóżki na spodzie klawiatury. Producent pomyślał także o odpowiednim okablowaniu, dając nam takowy o długości 180cm w dodatkowym oplocie.

Pod 87 klawiszami kryją się przełączniki Outemo Blue, często podawane jako odpowiedniki Cherry MX Blue. Są także kombatybilne z nakładkami Cherry MX, co daje nam duże pole do manewru przy wymianie nakładek.
Użyte rozwiązanie ma zdecydowanie wyczuwalny i wysoki skok. Zakres ruchu podawany jest jako 4mm, a odległość aktywacji na połowę mniej – 2mm. Siła aktywacji to ok. 30g. Producent przemyślał także problem ścierania się klawiszy, dlatego te w modelu LanParty wykonane są metodą double-injection molding, czyli klawisze składają się z elementu wewnętrznego z nadrukowanym tekstem i zewnętrznego z okienkiem, dzięki któremu widzimy nadruk.

Modecom nie zdecydował się na wypuszczenie dedykowanej aplikacji, przez co dodatkowymi funkcjami klawiatury sterujemy poprzez różne kombinacje klawiszy. Pod klawiszami F1-F12 dostajemy dostęp do funkcji multimedialnych, a dzięki sekcji nad klawiszami strzałkowymi możemy sterować podświetleniem klawiatury, gdzie dostęp mamy do kilku predefiniowanych stylów.

Producent jednak nie zapomniał o potrzebach użytkownika i pozwala mu tworzyć własne profile iluminacji, a za pomocą przycisków kierunkowych możemy dobrać szybkość i jasność podświetlenia. Klasycznie już dla klawiatur gamingowych użytkownik ma także możliwość zablokowania klawisza Windows.

 

MÓJ TYDZIEŃ Z VOLCANO LANPARTY

 

Ciężko było mi się przestawić z dużego Apexa M750, na dużo mniejszą klawiaturę od Modecomu. Przez to już od pierwszego dnia mocno odczułem brak podkładki pod nadgarstki. Ten brak lekko ratuje możliwość zmiany nachylenia klawiatury, mimo wszystko jest to uciążliwe przy dłuższym użytkowaniu.

Jako gracz CS:GO równie mocno odczułem brak klawiatury numerycznej, ale wiedziałem na co się piszę kupując sprzęt od firmy Modecom. Mniejszym, ale mimo wszystko brakiem jest brak portu USB. Mocno się zdziwiłem, że producent nie zapewnił dodatkowego miejsca do podłączania innych urządzeń, kiedy na wyposażeniu dostajemy klawisze multimedialne.

Podczas gry w takie produkcje jak DOTA2, czy CS:GO klawiatura sprawuje się bez zastrzeżeń. Ot kolejny zwyczajny mechanik, który ani nie jest słaby, ani ponadprzeciętnie dobry. Wyczuwalny klik sprawie przyjemne wrażenie, ale przełączniki zastosowane przez producenta wydają się głośniejsze niż w konkurencyjnych modelach. To już kwestia gustu, dla mnie mogłyby być trochę bardziej stłumione.

Przyszedł czas na pisanie, a tu sprzęt od Modecomu nie sprawuje się już tak dobrze. Przełączniki wydają się wymagać większego nacisku do aktywacji, niż podaje producent. W efekcie klawiatura gubi litery podczas dosyć szybkiego wprowadzania danych, a od czasu do czasu występuje double-click, co staje się irytujące przy tworzeniu dłuższych tekstów. Mimo wszystko zdecydowanie na plus działa mocne, czerwone podświetlenie z możliwością ustawienia na wybrane klawiszy. Tę opcję docenią szczególnie nocni gracze.

 

PODSUMOWANIE

 

Modecom Volcano LanParty zdecydowanie jest klawiaturą godną polecenia dla graczy amatorskich i pół-profesjonalnych. Gracze mocno zaawansowani raczej nie odnajdą w niej pożądanych elementów. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że LanParty to sprzęt z niskiej półki cenowej – model z czerwonym podświetleniem dostaniemy już za mniej niż 200zł! Jeżeli jesteś graczem, który nie gra na profesjonalnych poziomie i potrzebuje zwyczajnie dobrej klawiatury, która nie musi wyróżniać się jakością wykonania, czy mnogością funkcji, to Volcano LanParty zdecydowanie jest dla Ciebie.

 

CHCESZ WYGRAĆ KLAWIATURĘ UŻYTĄ DO RECENZJI? ZAJRZYJ NA NASZ FANPAGE – KLIK

 

Komentarze

Scroll to top