Biznes Inne

Materace w Rudzie Śląskiej – 5 cech, które należy sprawdzić przed zakupem

 

Urządzając sypialnię myślisz o wielu rzeczach. Jaki kolor powinny mieć ściany, jaką wybrać komodę czy jak powinno wyglądać idealne łóżko. Zastanów się również nad tym, jaki materac będzie najlepszy, ponieważ to właśnie on decyduje czy rano obudzisz się wyspany czy też nie. Podpowiadamy jakie cechy materaca warto sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

 1. Twardość

Twardość jest jedną z najważniejszych cech materaca. To od niej zależy czy dobrze się wyśpisz czy wręcz przeciwnie. Jeśli wybierzesz materac zbyt miękki szybko przekonasz się, że poranne wstawanie może być okupione bólem mięśni. Zbyt twardy materac może sprawić, że będziesz budzić się wiecznie zmęczony. Dlatego zanim wydasz pieniądze najpierw sprawdź, jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy. Możesz to zrobić w dwojaki sposób:

  • Korzystając z testu dłoni – w sklepie stacjonarnym;
  • Korzystając z oznaczeń producenta – w sklepach stacjonarnych i wirtualnych.
Cechy dodatkowe

2. Grubość

Grubość materaca nie ma bezpośrednio wpływu na jakość snu, ale dużo mówi o samym materacu. Obecnie produkowane modele materacy składają się z wielu warstw, co sprawia, że są dość grube. W sprzedaży dostępne są modele o grubości sięgającej niekiedy 30 cm. Tak grube materace to rzadkość, ale wybierając posłanie dla siebie pamiętaj, że nie warto kupować cienkich modeli. Jeśli szukasz materaca podstawowego wybieraj z modeli o grubości co najmniej 12 cm. Cieńsze materace takie jak np. Hilding Alt świetnie sprawdzają się jako materace nawierzchniowe.

3. Rozmiar

Trzecią cechą, którą warto sprawdzić jest wielkość materaca. O tym jak szeroka jest gama rozmiarowa materacy możesz przekonać się przeglądając ofertę firmy Hilding Anders. Ze względu na duży wybór łatwo kupić model niepasujący np. do ramy łóżka. Dlatego zanim zapłacisz za wybrany model najpierw sprawdź czy jest on odpowiednio duży. Przede wszystkim musisz pamiętać, że zalecana szerokość materaca jednoosobowego wynosi minimum 70 cm, natomiast materac dwuosobowy nie powinien być węższy niż 140 cm. Zgodnie z wynikami badań taka szerokość materaca zapewnia komfortowy sen. Oczywiście im szerszy materac tym lepiej. Długość materaca powinna wynosić przynajmniej o 20 cm więcej niż wzrost użytkownika. Tyle jeśli chodzi o medyczne zalecenia. Drugą niezwykle ważną sprawą jest dopasowanie wielkości materaca do rozmiaru ramy. Jeśli masz już w domu łóżko dokładnie je wymierz, aby zakupiony materac zmieścił się w nim.

4. Pokrowiec

Pokrowiec ma wpływ, przede wszystkim, na wygląd materaca, ale nie tylko. Jest to element, który znajduje się najbliżej ciała osoby śpiącej. Ma on wpływ m.in. na termoregulację oraz regulowanie wilgotności posłania podczas snu. Pokrowce przepuszczające powietrze oraz szybko odparowujące wilgoć poprawiają komfort snu. Warto też zwrócić uwagę na to czy pokrowiec jest zdejmowany i czy można go wyprać. Podczas wieloletniego użytkowania materaca ta cecha staje się bardzo przydatna.

5. Cechy dodatkowe

Nowoczesne materace posiadają również wiele cech, na które nie zawsze zwraca się uwagę, a warto, bo znacznie poprawiają komfort snu. Niezależnie od tego jakiej firmy materac chcesz wybrać zwróć uwagę na to czy materiały użyte do jego produkcji są antyalergiczne. Coraz częściej można spotkać materace z pokrowcami odpornymi na grzyby, pleśnie i roztocza, które są idealne dla alergików. Podobne zalety mają materace posiadające wkłady lateksowe.

Piękna sypialnia to z pewnością powód do dumy, ale nie wystrój pokoju jest gwarantem dobrego snu. Znacznie ważniejsze jest, aby materac, na którym śpisz był dostosowany do Twoich potrzeb. Dlatego zdaniem wybierzesz idealny model dla siebie dokładnie zapoznaj się z cechami, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu.

Komentarze

Scroll to top