Counter Strike

Łomża Esport Tour Warszawa – Podsumowanie dnia

 

 

Klanik na Lanik vs Cimcirimcim

Pierwszą mapą było de_mirage. Po stronie antyterrorystów spotkanie rozpoczęli gracze Cimcirimcim, którzy po bardzo wyrównanej pistoletówce wyszli na prowadzenie. Druga runda również wpadła na konto ekipy broniącej. Kolejne rundy były również bardzo wyrównane i na tablicy widniał wynik 3:3. Wtedy ekipa Cimcirimcim zaczęła uciekać z wynikiem i prowadziła już 7:4, ale zawodnicy terrorystów podnieśli się i zakończyli pierwszą połowę ze stratą jednej rundy. Druga runda pistoletowa wpadła na konto graczy Klanik na Lanik, ale mimo to drużyna Cimcirimcim pokazała, dlaczego czuli się pewnie na Miragu. Bez większych problemów zwyciężyli 16:9.

Drugą mapą było de_inferno, wybrane przez graczy Cimcirimcim, którzy rozpoczęli grę po stronie terrorystów i wygrali rundę pistoletową. Klanik na Lanik nie był w stanie postawić się przeciwnikowi i ekipa atakująca prowadziła 7:0. Wtedy antyterroryści zdołali wygrać jedną rundę, ale to nie starczyło. Wierzba, zawodnik Cimcirimcim szybko ukrócił marzenia przeciwników i dzięki świetnym strzałom z Deagla dał swoim kolegom kolejną rundę. Ale to nie był koniec emocji, zawodnicy Klaniku na Lanik zdołali się podnieść i odrobić stratę, kończąc pierwszą połowę z tylko 3-punktową stratą. Druga pistoletówka również zakończyła się zwycięstwem Cimcirimcim. Kolejne rundy były naprawdę wyrównane, raz jedna, raz druga drużyna zdobywała przewagę, ale ostatecznie gracze drużyny Cimcirimcim wygrali tą mapę 16:11 i całe spotkanie 2:0!

Vexon Team vs Paskudy

Pierwszą rozegraną mapą był de_train. Vexon Team grającypo stronie broniącej gładko wygrał 1 rundę. Kolejna też bez żadnych problemów wpadła na konto antyterrorystów. Ale Paskudy wrócili do gry i wyszli na prowadzenie 5:2. Jednak żadna z drużyn nie chciała łątwo dać za wygraną i ostatecznie pierwsza połowa zakońćzyła się wynikiem 9:6 dla Paskud! Mimo tego, że de_train to mapa łatwiejsza dla antyterrorystów, to Vexon Team zwyciężył w rundzie pistoletowej, co bardzo rozdrażniło ekipę broniącą, która zdominowała i wygrała pierwszą mapę wynikiem 16:9!

Ponownie jako drugą mapę zobaczyliśmy de_inferno. I ponownie dominowała drużyna Paskud (terroryści), która prowadziła już 5:0. Gracze Vexon Teamu jednak nie dali za wygraną i zdobyli kolejne trzy rundy. Terroryści poczuli się "znieważeni" i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, którą wygrali wynikiem 12:3. Druga pistoletówka również wpadła na konto Paskud. Gracze Vexonu próbowali wrócić do tego meczu, ale przegrali drugą mapę 8:16 i cały mecz 0:2.

blank

Cimcirimcim vs Paskudy

Pierwszy pojedynek półfinałowy podczas tego turnieju, w którym zmierzyły się dwie naprawdę dobre drużyny. Pierwszą mapą było de_mirage. Pistoletówka wpadła na konto ekipy broniącej, czyli Paskud, ale mimo to zawodnicy Cimcirimcim wygrali rundę force i na tablicy widniał wynik 1:1. Kolejne rundy były bardzo wyrównane, ale gracze antyterrorystów zdołali wyjść na prowadzenie 4:2. Kolejne partie były również wyrównane, ale lepsiokazali się w nich gracze Paskud, którzy wygrali pierwszą połowę wynikiem 9:6. Druga pistoletówka, podczas której zobaczyliśmy atak na Bombside A zakończyła się zwycięstwem terrorstó i powiększeniem przewagi. Kolejne rundy również wpadły na konto ekipy atakującej i na tablicy widniał wynik 11:6. Kolejne 4 rundy były dosyć wyrównane, raz jedna, raz druga drużyna zdobywała punkt, ale Paskudy nie dały sobie wyrwać tej mapy i wygrali wynikiem 16:9.

Druga mapa, jaką był de_train rozpoczęła się od wygranych dwóch rund przez ekipę broniącą, czyli Paskudy! Ale to nie był koniec emocji, bo gracze Cimcirimcim najpierw odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie 4:2. Terroryści nie dali sobie zabrać prowadzenia i wygrali pierwszą połowę 8:7. Druga połowa zaczęła się od dominacji ekipy broniącej, którzy prowadzili już 12:8 i tej przewagi zawodnicy nie oddali. Druga mapa została wygrana przez graczy Cimcirimcim wynikiem 16:9.

Decydującą mapą był de_nuke. Po stronie antyterrorystów rozpoczęli gracze Paskud, którzy wykorzystali swoją przewagę i prowadzili 8:1! Ekipa atakująca zdołała nadrobić kilka rund, ale i tak przegrali pierwszą połowę 5:10, co było całkiem niezła zaliczką. W drugiej pistoletówce zobaczyliśmy rush rampy ze strony terrorystów, ale ta agresywna taktyka nie sprawdziła się, ponieważ ekipa broniąca była na to przygotowana. Paskudy zdecydowały się na rundę pół-eco i to dało im zwycięstwo w tej rundzie. Na tą samą taktykę zdecydowali się gracze Cimcirimcim i o dziwo również udało im się wygrać kolejną rundę. Ta mapa zaczęła przypominać pięściarski pojedynek, cios za cios, runda za rundę. Gracze antyterrorystów wyszli na prowadzenie 13:12, ale po chwili ekipa atakująca wyrównała stan gry. Kolejne dwie rundy izobaczyliśmy kolejny remis. W rundzie numer 29 Paskudy zdołały zdobyć przewagę i zdobyć piętnasty punkt. Ale ekipa Cimcirimcim nie poddała się i wyrównali, doprowadzając tym samym do pierwszej dogrywki na tym przystanku Łomża Zero Esport Tour! Dogrywka zaczęła się naprawdę wyrównanie, ale Paskudy zdobyły prowadzenie 17:16. Nastąpiła zmiana stron, Cimcirimcim grało teraz po stronie atakującej, ale defensywa Paskud była nie do przejścia i na tablicy widniał wynik 18:16 dla antyterrorystów. Niestety z powodu problemów technicznych mecz został na chwilę przerwany. Po krótkiej przerwie zobaczyliśmy ostatnią rundę dogrywki, w któej lepsi okazali się gracze ekipy Paskud, którzy wygrali tą mapę wynikiem 19:16 i całe spotkanie z wynikiem 2:1! Tym samym zapewnili sobie miejsce w finale, a gracze Cimcirimcim zagrają w drugim półfinale ze zwycięzcą meczu Klanik na Lanik vs Vexon Team!

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top