Inne

Leonardo Bonucci chcę powrotu!

 

AC Milan miałby krokiem w przodu w karierze Leonardo Bonucciego, jak się jednak okazuje włoski defensor po rocznym pobycie w Mediolanie chce wrócić do Juventusu. Pomóc w powrocie mieliby mu zapewnić inni zawodnicy Juve.

W ubiegłorocznym oknie transferowym Leonardo Bonucci zamienił barwy Juventusu na kolory Rossoneri. Było to wielkie zdziwienie dla kibiców Juve i z początku nikt nie chciał wierzyć w ten transfer. Dnia 21.07.2017 włoski zawodnik został zaprezentowany w nowym klubie. Powiedzieć, że  AC Milan w ubiegłym letnim oknie transferowym był aktywny to jak nic nie powiedzieć. Zespół zasiliło łącznie 18. zawodników, którzy byli pozyskiwani na zasadzie definitywnego transferu lub wypożyczenia. Kibice, jak i zawodnicy liczyli, że to będzie ich sezon. To wielki AC Milan miał przerwać passę zdobytych tytułów Juventusu. Z biegiem czasu okazało się, że klub z San Siro stać jedynie na walkę o europejskie puchary, z czym jak wiemy mieli wielkie problemy i to nie tylko sportowe. 

Od kiedy klub przejęła firma Elliott wszelkie problemy zaczęły się rozwiązywać i AC Milan wychodzi na prostą. Bonucci mimo to chce opuścić siódmą drużynę poprzedniego sezonu. W grę miałaby wchodzić transakcja z Juventusem, na podstawię której Włoch miałby przejść do Juve a w drugą stronę powędrowałby ktoś inny. Mówi się, że klub z Turynu oferował Milanowi wymianę na Gonzalo Higuaína oraz dopłatę ze strony Rossoneri w wysokości 60 mln euro. Milan jest niezbyt zainteresowany pozyskaniem 31-letniego piłkarza, ponieważ szukają młodszego napastnika (w kręgu ich zainteresowań jest Alvaro Morata z Chelsea). Innym piłkarzem jakiego w swoich szeregach chciałby mieć klub z Mediolanu to Mattia Caldara. Powracający z wypożyczenia obrońca uważany jest za jeden z największych talentów we Włoszech. Między innymi dlatego Stara Dama nie chcę się zgodzić na taką wymianę. Inni piłkarze, którzy są jeszcze brani pod uwagę to Medhi Benatia i Marco Pjaca ( w przypadku tego drugiego w grę wchodziłoby tylko wypożyczenie).

Leonardo Bonucci sporo zamieszał swoją chęcią powrotu. Sprawa wydaję się być dość skomplikowana, lecz były defensor Juve jest bardzo zdeterminowany by wrócić na Allianz Stadium. Według włoskich mediów szanse na to są całkiem spore. Ostatnia wypowiedź dyrektora generalnego Juventusu Giuseppe Marotty nie napawa optymizmem: " Bonucci i  Caldara ? Spotkaliśmy się z Leonardo, on podsunął nam pomysł z Bonuccim, Milan powiedział  nam tylko toco czuje  gracz, w tej chwili mamy kompletny zespół, przede wszystkim w obronie. Relacja z Bonuccim opiera się na wzajemnym szacunku i na ten moment nic więcej ”. Jak to się skończy? Czas pokaże.

Komentarze

Scroll to top