Hearthstone

Kwalifikacje do HS Masters Tour Jönköping rozpoczęte!

 

W piątek rozpoczęły się kwalifikacje do kolejnego turnieju z serii HS Masters Tour, który odbędzie się w szwedzkim Jönköping. Jeden z Polaków już zapewnił sobie awans na to wydarzenie!

Kwalifikacje do każdego turnieju w Europie z serii HS Masters Tour zawsze cieszyły się dużą popularnością wśród naszych graczy. Na starcie każdych kwalifikacji, które odbyły się w miniony weekend meldowało się przynajmniej 10 naszych reprezentantów. Jednemu z nich już udało się wywalczyć awans do majowego turnieju!

W turnieju kwalifikacyjnym numer 6, rozgrywanym w sobotę na serwerze europejskim, ta sztuka udała się Soxiikowi, który bardzo sprawnie awansował do najlepszej 8 turnieju. Następnie w ćwierćfinale zmierzył się z reprezentantem Rosji, Cosmo, którego pokonał 2:1 pomimo niekorzystnych matchupów. W półfinale czekał już na niego reprezentant Czech, strangerj. Reprezentant naszych południowych sąsiadów również nie dał rady Polakowi i uległ 0:2. W finale Soxiik zmierzył się z sUnk3rem, który również lepiej wyglądał pod względem lineupu. Obydwaj zawodnicy wiedzieli o jaką stawkę grają, dlatego nie zamierzali odpuścić. Ostatecznie to Polak zwyciężył wynikiem 2:1. Tym samym jako pierwszy (i oby nie ostatni) reprezentant naszego kraju zapewnił sobie udział w HS Masters Tour Jönköping.

Lineup Soxiika

W niedzielę dobrze zaprezentował się również J4kubb, który awansował do top 8 turnieju nr 12. Niestety w ćwierćfinale przegrał z graczem o nicku pAc wynikiem 1:2. Jednak ma już na swoim koncie jedno top 8, co oznacza, że jeśli powtórzy ten wyczyn jeszcze 4 razy, to również zapewni sobie awans.

blank
Lineup J4kubba

Kwalifikacje trwają do 29 marca i każdy może się zapisać. Link do pełnego harmonogramu znajdziecie tutaj.

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top