Biznes Counter Strike

Które firmy bukmacherskie umożliwiają wnoszenie zakładów na esport?

 

Którzy legalni bukmacherzy oferują zakłady bukmacherskie na esport i jakie gry można obstawiać? Gdzie jest najszersza oferta zakładów e-sportowych i który bukmacher zapewnia dodatkowe opcje, jak np. bezpłatny streaming z meczów?

Obstawianie esportu

Od kilku lat bukmacherzy w Polsce oferują nie tylko zakłady bukmacherskie na tradycyjne dyscypliny sportowe, ale też na esport. Jako pierwszy do oferty wprowadził je bukmacher STS, ale raczej jako ciekawostkę, gdyż jego oferta na esport była początkowo bardzo skromna. Jednak wraz ze wzrostem popularności sportów elektronicznych, kolejni bukmacherzy zaczęli uwzględniać wydarzenia e-sportowe, a możliwości obstawiania stawały się coraz szersze. Niektórzy dodali także możliwość darmowego oglądania transmisji z meczów e-sportowych oraz specjalne bonusy dla graczy typujących wyniki meczów np. CS:GO, LoL czy Dota 2. Dziś typerzy mają spory wybór serwisów, w których dostępne są zakłady bukmacherskie na esport, a wybrani bukmacherzy mogą pochwalić się naprawdę szeroką ofertą w tym zakresie.

Co jednak bardzo ważne, w Polsce legalne zakłady bukmacherskie można zgodnie z prawem zawierać tylko u bukmacherów, którzy posiadają odpowiednie zezwolenie. Gra u innych operatorów – także online – jest zakazana i grożą za nią wysokie kary finansowe. Ponadto obstawiać można tylko po ukończeniu 18 lat, dlatego legalni bukmacherzy umożliwiają grę dopiero po założeniu indywidualnego konta gracza i podaniu swoich danych.

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na esport

Przejdźmy do konkretów. Obecnie obstawianie esportu jest dostępne niemal we wszystkich legalnych firmach bukmacherskich, jednak nie wszędzie oferta jest równie profesjonalna. Poniżej zamieszczamy więc zestawienie tych bukmacherów, na których gracze obstawiający esport powinni zwrócić szczególną uwagę.

Bukmacher LV BET

LV BET zapamiętany został jako pierwszy bukmacher w Polsce, który dostrzegł potencjał esportu i przygotował specjalistyczną ofertę zakładów na wydarzenia e-sportowe. Obecnie w serwisie LV BET wydzielona jest specjalna sekcja, w której znajdziemy tylko zakłady bukmacherskie na esport. Bukmacher oferuje zakłady przedmeczowe i na żywo na mnóstwo gier, m.in. CS:GO, LoL, Dota 2, Call of Duty, Valorant, King of Glory, Rocket League, Warcraft III, Overwatch, Rainbow Six, Hearthstone, StarCraft II. Liczba udostępnianych do typowania wydarzeń jest olbrzymia, duża jest też liczba rynków zdarzeń. W serwisie można też bezpłatnie oglądać liczne transmisje meczów e-sportowych.

Bukmacher oferuje zakłady bukmacherskie online od 2016 r., od 2017 r. prowadzi także bukmacherskie punkty naziemne. LV BET wspiera polski sport, w tym esport. Jest m.in. oficjalnym sponsorem drużyny Anonymo Esports, sponsorował też różne turnieje czy ich polskie transmisje. Ambasadorem sekcji e-sportowej LV BET był utytułowany zawodnik CS:GO, Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski, a obecnie jest nim inny ceniony gracz CS:GO, Janusz „Snax” Pogorzelski.

Bukmacher STS

Na platformie lidera polskiego rynku zakładów bukmacherskich również wydzielona została odrębna podstrona poświęcona zakładom na esport. Znajdziemy tam zakłady przedmeczowe i w trybie live na wiele gier, np. na: CS: GO, LoL, Dota 2, Overwatch, King of Glory, Starcraft 2, Rainbow Six, Hearthstone, Valorant, Starcraft Broodwar, Rocket League czy Call of Duty. Obstawianie esportu dotyczy mnóstwa wydarzeń, jednak liczba rynków zdarzeń jest z reguły dość okrojona. Bukmacher udostępnia graczom streaming z rozmaitych meczów e-sportowych, od czasu do czasu organizuje też specjalne promocje z nagrodami dla miłośników esportu (np. rankingi typerów).

STS to największy legalny bukmacher w Polsce, a punkty naziemne prowadzi już od 1997 r. Internetowe zakłady bukmacherskie STS oferuje od 2012 r., firma bukmacherska działa też w wielu innych krajach Europy. Bukmacher intensywnie wspiera polski sport. Jeśli chodzi o esport, STS sponsorował m.in. Polską Ligę Esportową, drużyny e-sportowe Izako Boars, AGO Esports i Devils.one, zawodnika CS:GO Pawła „Innocenta” Mocka oraz różne turnieje, ich transmisje i inne inicjatywy e-sportowe. Obecnie z STS współpracuje m.in. inny rozpoznawalny gracz CS:GO, Wiktor „TaZ” Wojtas.

Bukmacher eWinner

Bukmacher eWinner nie przygotował jak na razie specjalnej sekcji e-sportowej, jednak sama liczba zakładów bukmacherskich na esport jest pokaźna. Liczba gier nie jest tak duża, jak w LV BET czy STS, obstawiać można m.in. CS:GO, LoL, Dota 2, Starcraft 2 oraz symulacje meczów piłki nożnej i koszykówki, czyli FIFA i NBA 2K. W serwisie eWinner znajdziemy zakłady bukmacherskie na wiele wydarzeń e-sportowych, a przygotowywana liczba opcji zawarcia zakładu na dany mecz jest bardzo duża. Niestety bukmacher nie udostępnia transmisji e-sportowych.

Ten legalny bukmacher udostępnia zakłady bukmacherskie od 2019 r. – wyłącznie przez Internet. Od jesieni 2020 r. eWinner jest partnerem strategicznym Polskiej Ligi Esportowej, jednych z najważniejszych rozgrywek e-sportowych w Polsce.

Bukmacher Totalbet

Zakłady bukmacherskie na esport w Totalbet znajdują się na dedykowanej podstronie. Obstawiać można gry, takie jak CS:GO, LoL, Dota 2, Call of Duty, Rocket League, Starcraft 2, Overwatch, Rainbow Six, King of Glory czy FIFA. Liczba dostępnych wydarzeń jest duża, natomiast liczba rynków zdarzeń jest przeciętna – najlepiej wygląda w przypadku meczów CS:GO. Ponadto ciekawie prezentują się zakłady na żywo, którym towarzyszą często bezpłatne transmisje z meczów.

Bukmacher wystartował w 2018 r. i on także oferuje zakłady bukmacherskie jedynie online. Totalbet jak na razie ma dość skromny udział w sponsorowaniu polskiego esportu – sponsorował turniej CS:GO Games Clash Masters oraz 1vs1 by GG League. Ambasadorami marki byli też komentatorzy e-sportowi Jakub „Kubik” Kubiak (były zawodnik CS:GO) i Maciej „Morgen” Żuchowski.

Bukmacher Betfan

W Betfan również zakłady bukmacherskie na esport umieszczone są w osobnej zakładce „Esport”. Liczba gier jest niezbyt duża, typować można wyniki rywalizacji w ramach gier: CS:GO, Dota 2, LoL, Call of Duty, Rocket League, StarCraft, FIFA, NBA itp. Największa liczba rynków zdarzeń oferowana jest dla popularniejszych gier i wydarzeń, a zakłady można obstawiać także na żywo.

Legalny bukmacher Betfan oferuje zakłady bukmacherskie przez Internet od 2019 r.

Bukmacher PZBuk

PZBuk nie stworzył dla oferty na esport dedykowanej sekcji – zakładów musimy szukać na ogólnej liście dostępnych dyscyplin sportowych. Zakłady bukmacherskie w PZBuk można stawiać na gry: CS:GO, LoL, Dota 2, King of Glory, Starcraft 2, Rainbow Six, Valorant, Rocket League, Valorant, Hearthstone itp. Liczba rynków jest jednak mała, najczęściej ograniczona jest do podstawowych zdarzeń.

PZBuk działa w Polsce legalnie od 2018 r., przyjmując zakłady bukmacherskie online. Marka należy do Cherry Online Polska Sp. z o.o., w której to spółce większość udziałów posiada Cherry AB – potęga na międzynarodowym rynku hazardowym.

Wymienieni w artykule bukmacherzy to firmy oferujące w Polsce zakłady bukmacherskie w sposób legalny. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze. Hazard wiąże się z ryzykiem. 18+

Komentarze

Scroll to top