Inne

Kto jest najlepszym sportowcem w Polsce?

Nie można zaprzeczyć, że wiele osób stara się przewidzieć, kto według ogółu jest najlepszym sportowcem w Polsce tego roku. Zwykle nie jest to trudne do przewidzenia, ale ten rok może nas zaskoczyć. Dlatego dzisiaj przedstawimy ci ludzi, którzy są potencjalnymi kandydatami do tytułu najlepszego polskiego sportowca!

Jan Błachowicz

Generalnie walka w klatkach czy boks nie jest aż tak popularny jak piłka nożna, chociaż trzeba przyznać, że szybko zyskuje w oczach Polaków na popularności. Przykładem jest Jan Błachowicz, który w zeszłym roku zdobył tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC, a w tym roku został Heraklesem w kategorii zawodników 2020. Można spokojnie go uznać za kogoś, kto jest przeciwieństwem Najmana, czyli nie wzbudzał żadnych kontrowersji, jego walka jest czysta, a sam Janek ciężko trenował i starał się dawać z siebie wszystko. Jeśli chodzi o tytuł najlepszego sportowca w tym roku, to na pewno będzie on poważnym zagrożeniem dla Lewandowskiego.

Robert Lewandowski

Oczywiście na liście nie może go zabraknąć. Co roku jego piłkarskie osiągnięcia są oczywiste, jednakże i tak zapewne w tym roku na EURO zaśpiewamy ,,polacy nic się nie stało”. Pomimo tego, że nasz ,,lewy” jest bliżej końca swojej sportowej kariery, to wciąż ma na swoim koncie wiele tytułów – dlatego też wielu osobom wydaje się, że to właśnie on jest najlepszym, Polskim sportowcem, choć o ironio przez większość czasu nawet nie gra on w Polskiej lidze.

Siostry Radwańskie

Dlaczego łączymy je tu w jedno? Bo raz, są siostrami, dwa, obie konkurują w tenisie, więc można uznać, że to jest jedna i ta sama kategoria ,,wagowa”. Agnieszka odniosła swoje pierwsze wielkie osiągnięcie na turnieju tenisowym w gimnazjum w 2005 roku i od tamtej pory jest wzorem do naśladowania dla wybitnych tenisistów. W ostatnich latach jej organizm doświadczał okresowych spadków, ale nigdy się nie zatrzymał i obecnie zajmuje trzecie miejsce w WTA (największej kobiecej organizacji tenisowej). Choć Agnieszka jest niewątpliwie światową gwiazdą w świecie sportu, nadal ciężko pracuje, aby wspierać zwykłych ludzi i brać udział w działaniach charytatywnych. Celem większości zajęć jest przygotowanie paczek zawierających różne przedmioty i rozdanie ich potrzebującym rodzinom w czasie wakacji. Warto jest jednak wiedzieć, że Agnieszka zakończyła już swoją karierę, podczas gdy Urszula dalej ją kontynuuje. 

Urszula to młodsza siostra Agnieszki Radwańskiej i jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek w Polsce. Do jego największych osiągnięć należy zwycięstwo w Grand Slam 2007 Junior Grand Slam i 2007 Wimbledon Junior Championships. Najwyższe miejsce (29) w tym rankingu przypadło w 2012 roku. Warto wspomnieć, że jest to druga najwyższa pozycja wśród polskich tenisistów.

Jerzy Janowicz

Był pierwszym Polakiem, który dotarł do półfinału Wielkiego Szlema w 2013 roku. Do największych osiągnięć należał także udział w turnieju US Open 2007 i French Open w 2008 roku w finale Wielkiego Szlema oraz zdobycie Pucharu z Agnieszką Radwańską w 2015 roku. Ponadto Jerzy Janowicz zajmuje obecnie 21. miejsce w rankingu najlepszych tenisistów świata, nie tylko wspierając sport, ale także organizacje charytatywne. W grudniu ubiegłego roku zlicytował rakiety tenisowe, a pieniądze z licytacji przekazał różnym fundacjom na opiekę nad dziećmi i pacjentami. Jerzy jest świetnym sportowcem, ale warto wspomnieć o sytuacji w 2014 roku, kiedy Jerzy stracił cierpliwość w wywiadzie, przez co media szkalowały go przez naprawdę długi czas. Można być naprawdę wybitnym sportowcem, ale zawsze trzeba uważać na swoje słowa, dlatego też być może to właśnie Jerzy stanie się człowiekiem z tym tytułem w roku 2021.

Czy popularność sportowca przekłada się na nagrody?

Oczywiście, bo można śmiało powiedzieć, że czołowi sportowcy to osoby bardziej niż zamożne. Naturalnie trzeba wspomnieć, że nie każdy zarabia na sponsoringu. Jednak w tym roku może być inaczej, bo nie ma realnej decyzji, czy będzie możliwość rozegrania meczów sportowych, więc trudno przewidzieć, kto zdobędzie tytuł.

To wszystko za sprawą kontynuacji pandemii koronawirusa, mimo że od „dwutygodniowej kwarantanny” minęło już ponad 12 miesięcy. Dlatego na razie nie możemy oczekiwać, że uda nam się szybko wyłonić osobę na najlepszego sportowca w świecie Polskiego sportu. Co ciekawe, niektórzy gracze przygotowują już nawet typy bukmacherskie, na to kto naprawdę zostanie gwiazdą Polskiego sportu i zdobędzie tytuł najlepszego sportowca w 2021 roku, choć jedynym „pewnym” faworytem jest oczywiście Lewandowski.

Naturalnie samo głosowanie odbędzie się pod koniec roku 2021, więc póki co, musimy na to jeszcze trochę poczekać, ale nie oznacza to wcale, że nie możemy spekulować na ten temat. Coraz więcej głosów pojawia się na temat tego, że Lewandowski w tym roku mimo wszystko przegra z Błachowiczem i patrząc na to, że mimo wszystko ,,Lewy” nie wnosi za wiele do świata Polskiego sportu poza grą od czasu do czasu w Polskiej reprezentacji, nic dziwnego by w tym nie było, gdyby to właśnie Błachowicz zdobył ten tytuł.

Komentarze

Scroll to top