Biznes

Kryptowaluty i blockchain – popularne technologie w dziedzinie hazardu

Bitcoiny powstały na początku 2009 roku. W tym samym czasie twórca unikalnej waluty cyfrowej, Satoshi Nakamoto, dokonał pierwszej transakcji z wykorzystaniem technologii blockchain. Po nieco ponad 10 latach kryptowaluta stała się jednym z wiodących sposobów obsługi wielu branż, w tym branży iGaming.

Hazard stał się jednym z najbardziej obiecujących wektorów wykorzystania waluty cyfrowej. Obecnie prawie 50% wszystkich operacji w wirtualnym biznesie hazardowym dotyczy bitcoinów. Nowoczesne kasyna, takie jak https://rabona.com/pl/, łączą kryptowaluty z instrumentami płatniczymi i uruchamiane są wąskoprofilowe platformy kryptowalutowe. Jednocześnie działanie kasyna z cyfrową walutą ma nie tylko zalety, ale także wady.

Jakie są zalety korzystania z kryptowaluty w kasynach online?

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których serwisy hazardowe masowo przechodzą na kryptowaluty, a gracze porzucają bardziej tradycyjne metody dokonywania płatności na rzecz walut cyfrowych. Najważniejsze z zalet kryptowalut to:

●                  Brak prowizji i opłat transakcyjnych. Obieg waluty cyfrowej odbywa się w zdecentralizowanych sieciach. W związku z tym, nie ma jednej instytucji ani instytucji, która korzysta z opłat, prowizji i płatności. Jedyną opłatą pobieraną od użytkowników jest opłata górnicza za transakcję. Jej kwota wynosi czasami zaledwie 0,04 USD, czyli znacznie mniej niż w jakiejkolwiek innej instytucji finansowej.

●                  Szybkość transakcji. Płatności kryptowalutami są przetwarzane znacznie szybciej niż przelewy za pośrednictwem tradycyjnych instytucji finansowych. W większości przypadków sprawdzenie i zakończenie płatności zajmuje nie więcej niż kilka minut.

●                  Bezpieczeństwo. Transakcje walutowe oparte na technologii blockchain nie mogą być anulowane ani odrzucone. Historia wszystkich transakcji jest przechowywana w systemie, a każda próba zmiany historii jest odrzucana. Dzięki temu transakcje kryptograficzne są całkowicie bezpieczne i nie pozostawiają miejsca na nieuczciwe działania. Kasyna korzystające z takiej waluty cieszą się większym zaufaniem użytkowników.

●                  Pełna anonimowość i poufność graczy. Nie musisz podawać danych osobowych, aby zasilić swoje konto lub wypłacić wygrane za pomocą cyfrowej waluty. Wszystko, co jest potrzebne, to adres portfela krypto i klucze.

Tożsamość gracza pozostaje anonimowa. Dzięki temu nawet gracze z krajów, w których hazard jest zabroniony, mogą swobodnie grać w kasynach online i wypłacać zarobione pieniądze.

Jakie są wady korzystania z cyfrowej waluty?

Przy wszystkich wymienionych zaletach, kryptowaluty wciąż obarczone są szeregiem istotnych wad, które utrudniają ich rozwój w branży hazardowej. Wady korzystania z waluty cyfrowej dotyczą zarówno dostawców, jak i graczy:

➔         Zmienność walut. Waluta cyfrowa jest bardzo niestabilna. Poważna nierównowaga między pieniędzmi, które gracze zainwestowali w bitcoiny i inne monety, a kwotą, która ostatecznie została wypłacona z konta, może być istotnym powodem ich nieużywania. Z tego powodu wielu graczy woli bardziej stabilne dolary i euro.

➔         Nieprzewidywalność. Bitcoin i blockchain to na tyle nowe i postępowe technologie, że prawie żaden ekspert nie jest w stanie prawidłowo przewidzieć ich rozwoju. Nie da się określić, jakie zmiany na rynku doprowadzą do wzrostu lub spadku bitcoina. Oczywiście ta nieprzewidywalność nie budzi zaufania użytkowników.

➔         Brak określonego stanu prawnego. W wielu krajach władze nie zalegalizowały jeszcze obiegu waluty cyfrowej. Dopóki państwo nie zasygnalizuje swojego stosunku do niej, użytkownicy nie mogą być pewni legalności i bezpieczeństwa swoich środków.

➔         Ataki hakerów. Na giełdzie kryptowalut miało już miejsce kilka głośnych naruszeń bezpieczeństwa. Hakerzy ukradli z kont miliony dolarów w bitcoinach i przywłaszczyli sobie ogromną liczbę danych osobowych właścicieli. Dlatego wielu nadal jest zdania, że bez względu na to, jak bezpieczna jest cyfrowa waluta, nadal nie jest idealna i nie może zagwarantować stuprocentowego bezpieczeństwa środków.

Dziś raczej trudno jest przewidzieć, jak szybko waluta cyfrowa będzie się rozwijać w branży hazardowej. Oczywiście, dzisiaj kasyna bitcoin znacznie wyprzedzają swoich konkurentów.  Dalszy wzrost zależy jednak od progresywnego podejścia rządów  do waluty cyfrowej i gotowości graczy do podejmowania nowego ryzyka.

Komentarze

Scroll to top