Gry

Kris Mahjong to popularna odmiana słynnej gry: jak grać, zasady, zalety

 

Mahjong to stara chińska gra. Gra planszowa, w którą możesz teraz grać na stronie Game-Game, jest darmowa, online, bez pobierania lub rejestracji. Dodatkowo można zagrać w Kris Mahjong – jest to jedna z najpopularniejszych odmian tej rozrywki i różni się od standardowej gry tym, że żetony zamiast hieroglifów i roślin przedstawiają warzywa, owoce i wszystko, co związane z jedzeniem i jeść.

Kris Mahjong: funkcje, jak grać na komputerze, tablecie, telefonie

Ten mahjong nie różni się zbytnio od klasycznego mahjonga, a jego zasady są dość proste. Kostki nie znajdują się na kilku poziomach, jak w zwykłej wersji, ale na tej samej wysokości. Możesz połączyć je z tymi samymi obrazkami, które są obok lub między nimi, możesz narysować linię składającą się z nie więcej niż trzech linii prostych. Dzięki jasnej grafice i prostocie nie tylko dorośli, ale także dzieci mogą grać w mahjonga Krisa. Ponadto jedzenie jest znacznie łatwiejsze do odróżnienia niż skomplikowane i niezrozumiałe chińskie znaki.

Zasady mahjonga Krisa:

  • Gdy tylko gra się rozpocznie, oś czasu zacznie się kurczyć. Powinieneś natychmiast zacząć szukać par kości (z tym samym wzorem), a każda zebrana para doda Ci wolnego czasu;
  • Lepiej zacząć od połączenia żetonów, które są obok siebie;
  • W miejscu żetonów (kafelków) pozostaje puste miejsce, przez które można tworzyć inne pary;
  • Możesz w dowolnym momencie nacisnąć pauzę, a odliczanie się zatrzyma.

Korzyści z mahjonga Kris dla dorosłych i dzieci

Gra jest szczególnie dobra dla dzieci w każdym wieku i starszych: ćwiczy koncentrację, uwagę, myślenie, pomaga korzystać z obu półkul mózgu i znacznie poprawia pamięć. A sama gra to nie rozrywka? Najważniejsze, żeby nie przesadzać. Wystarczy jedna lub dwie porcje dziennie. Nie „pochłonie” Twojego czasu, ale zapewni Ci rozrywkę.

Jak grać w Mahjonga Krisa

Jak wspomniano powyżej, nie musisz niczego pobierać i nigdzie się rejestrować, po prostu wchodzisz na stronę Gra-Gra, wpisujesz nazwę tej mini-gry w filtrze wyszukiwania i to wszystko – zacznij grać, nie może być łatwiej! Aby uzyskać szybki dostęp do gry, zapisz witrynę w zakładkach przeglądarki na swoim komputerze.

Komentarze

Scroll to top