Eventy

Katowice po raz kolejny stolicą e-sportu!

 

Jak co roku w Katowicach odbywać się będzie jeden z najważniejszych i największych turniejów e-sportowych na świecie – Intel Extreme Masters. Skupia wokoło siebie fanów nie tylko Cs:Go, ale i Doty 2, czy StarCrafta 2.

Impreza ta w tym roku będzie trwała przez dwa weekendy, (24-25.02Dota2 i 2-4.03Cs:Go i SC2) i zawita do Spodka po raz szósty. W poprzednich edycjach toczyły się również rozgrywki League of Legends, które w tym roku zostały wycofane. Wszyscy liczymy na świetne występy polskich drużyn, które, niestety, nie były w ostatnich latach zadowalające. W 2015 roku Virtus Pro zajęło 3-4 lokatę, w 2016 5-6, a w 2017 nie wydostali się nawet z grupy. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że forma wraca, ale czas pokaże.

Pełna pula nagród w tym roku wyniesie około 6 mln złotych, a rywalizować będzie 16 drużyn, z czego 8 zostanie wyłonionych z kwalifikacji.

Podsumowując, będziemy mieli okazję doświadczyć święta gamingu w Polsce. Huczne obchody na pewno przyciągną masę wielbicieli elektronicznych sportów, ale i również cosplay’u.

Fot. ESL

Komentarze

Scroll to top