Hearthstone

Kacper „A83650” Kwieciński kończy karierę!

 

Kacper „A83650” Kwieciński, jeden z najpopularniejszych i najlepszych graczy Hearthstone w Polsce, były reprezentant m.in. Teamu Genji, poinformował dzisiaj o zakończeniu swojej esportowej kariery w Hearthstone!

Kacper „A83650” Kwieciński to jeden z najlepszych polskich zawodników Hearthstone. Z tytułem Blizzarda był związany niemal od samego początku, grając przez 6 lat na bardzo wysokim poziomie. Dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Polski na turnieju organizowanym przez ESL oraz zajął drugie miejsce na turnieju HCT Summer Championship 2018, co dało mu, jako pierwszemu Polakowi w historii, awans na Mistrzostwa Świata w Hearthstone w Tajpeju, na których w meczu o wyjście z grupy uległ późniejszemu Mistrzowi Świata, KasperowiHunteracowi” Notto 2:3. W minionym roku reprezentował nasz kraj na wszystkich turniejach z serii Hearthstone Masters Tour.

O decyzji Kacper poinformował na swoim profilu na Twitterze. Jak sam przyznał nie ma już żadnej motywacji aby grać profesjonalnie w Hearthstone. Głównym powodem tego są zeszłoroczne zmiany w systemie esportowym, jakie Blizzard wprowadził do Hearthstone, które dla osób nie znajdujących się w profesjonalnej lidze, prawie całkowicie zniszczyły tytuł. Jak przyznaje „A83650”, ten system nagradza graczy, którzy dobrze zagrali jeden turniej, a nie tych, którzy przez cały czas prezentują dobrą i stabilną formę.

Kacper „A83650” Kwieciński poinformował również o swoich planach na przyszłość. Na początek chce zająć się studiami, ale nie zamierza porzucić swojej pasji jaką jest esport. Jak sam przyznał, chciałby w przyszłości pracować w branży esportowej, ale już nie jako zawodnik.

Z tego miejsca dziękujemy Kacprowi za tyle świetnych występów i życzymy powodzenia w przyszłości!

19-letni student. Pasjonat esportu, gier, streamingu i muzyki.

Komentarze

Scroll to top