Biznes

Jakie rozgrywki polecają bukmacherzy na eSport w 2022 roku?

 

Czasy, gdy gry komputerowe były tylko i wyłącznie hobby uprawianym w domowym zaciszu, dawno minęły. Branża gier stale się profesjonalizuje. Na całym świecie odbywają się turnieje, w których najlepsi gracze rywalizują ze sobą. Taki stan rzeczy sprawia, że bukmacherzy eSport zaczynają umieszczać w swojej ofercie. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej formie obstawiania.

Najlepsi bukmacherzy a esport w ich ofercie

Obecnie praktycznie każdy bukmacher esport oferuje swoim klientom. Jako że ten rodzaj zakładów jest stosunkowo nowy, wielu bywalców zakładów bukmacherskich nie wie, którego buka wybrać. Uważamy, że w przypadku bukmachera na esport należy kierować się dokładnie takimi samymi kryteriami, jak w przypadku wyboru firmy, w której chcemy typować klasyczny sport. Poniżej lista firm, które w naszym przekonaniu warto wybrać, chcąc obstawiać zakłady bukmacherskie na esport.

 • STS
 • LV Bet
 • Betfan
 • PZBuk
 • Betclic

Na stronie o bukmacherach na esport Oszustwo.info można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat zakładów bukmacherskich w esporcie — informacje na temat opcji obstawiania, bonusów dla nowych graczy. 

Czym jest esport?

Wiele osób może nie do końca wiedzieć, o co chodzi w esporcie. Odpowiedź na pytanie, czym jest esport, można zawrzeć w jednym zdaniu — jest to rywalizacja, w której zawodnicy grają w gry komputerowe. Z reguły są to profesjonalni gracze, którzy żyją zarobkowo z esportu.  

Trzeba wspomnieć, że esport to różne typy gier — od strategii, przez sportowe, aż po logiczne i zręcznościowe. Każdy na pewno znajdzie swoją ulubioną konkurencję, dzięki której bukmacher esport będzie sporą dawką emocji i prawdziwą frajdą. Jeśli ktoś zastanawia się, czy można tę branżę w ogóle poważnie traktować, dobrym argumentem powinny być dane na temat zarobków zawodników działających w branży e sportu. 

Bukmacherzy i esport: Co i jak obstawiać?

Wśród fanów obstawiania prawdziwych meczów sportowych jest wiele osób, które również pasjonują się tematyką gier komputerowych. W końcu każdy miłośnik bukmacherki jest osobą, która lubi emocji i ryzyko, a przecież gry multimedialne są wyzwalaczem tych emocji. Warto wiedzieć, jakie zakłady oferują najlepsi bukmacherzy na esport.

Najpopularniejsze gry u bukmacherów (esport)

Dla wielu osób może to być dużym zaskoczeniem, ale obecnie najlepsi bukmacherzy na esport mają naprawdę bogatą ofertę. Dzieje się tak za sprawą rosnącej popularności branży gamingowej. Dziś w tej branży działa już wiele znanych na całym świecie nazwisk, które podobnie jak tradycyjni sportowcy, skupiają na sobie uwagę fanów z całego świata. 

 • Counter Strike: Global Operation: na tej grze wychowała się już kilka pokoleń. Jest to jedna z najpopularniejszych strzelanek kojarzonych z rozgrywkami w trybie multiplayer. Ta właśnie gra powinna być naturalnym wyborem osób, które chcą odwiedzić bukmachera esport.
 • League of Legend: jedna z najpopularniejszych strategii, która ma całą rzeszę fanów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Najlepsi bukmacherzy na esport mają LOL-a w swojej ofercie.
 • Dota 2: to jedna z ulubionych gier internetowych wśród fanów gamingu. Emocje towarzyszące burzeniu twierdzy przeciwnika również zauważyli najlepsi bukmacherzy esport.

Oferta bukmacherów na esport stale się rozrasta, jako że branża gamingowa cieszy się stale rosnącą popularnością. 

Bukmacher esport: jak obstawiać?

W przypadku zakładów bukmacherskich esport rządzi się podobnymi zasadami do tradycyjnych dyscyplin, które można obstawiać u popularnych buków. Najczęstszymi typami zakładów są:

 • Zwycięzca turnieju
 • Zwycięzca pojedynku/meczu;
 • Pierwsza krew (która drużyna jako pierwsza pokona drużynę przeciwną);

Bukmacherzy esport oferują też wiele rodzajów zakładów odnoszących się do konkretnych gier komputerowych — tak np. w przypadku CS GO można obstawić, czy w danej rundzie któraś z drużyn zabije zawodnika przy użyciu noża. 

Bukmacherzy esport: kiedy warto typować?

Każdy fan zakładów wie, kiedy najlepiej obstawiać mecze w tradycyjnie sportowych dyscyplinach — terminarz rozgrywek poszczególnych lig jest dobrze znany. Inaczej sytuacja ma się w przypadku wizyt u bukmachera, kiedy esport chcemy obstawiać. Branża gamingowa ma też swoje prawdziwe święta — każdy bukmacher esport udostępnia fanom gamingu możliwość typowania takich imprez, jak:

 • Intel Extreme Masters — To największe święto gamingu w Polsce. Bukmacherzy esport mają w swojej ofercie zawsze pojedynki z tego turnieju.
 • Poznań Game Arena — w czasie tego wydarzenia fani wielu gier pojedynkują się o lokalne trofea. Każdy bukmacher na esport ma w swojej ofercie pojedynki toczone w ramach tego turnieju.
 • Game Clash Masters — to odbywające się w Gdyni wydarzenie przyciąga wielu fanów gamingu. Jest to dobra okazja do spróbowania sił w zakładach bukmacherskich esport. 

Wizyta u bukmachera: esport czy tradycyjne obstawianie?

Wśród wielu osób, które regularnie odwiedzają bukmachera, esport jest kuszącym wyzwaniem. Wiadomo, że tutaj zasady są trochę inne, niż w przypadku tradycyjnej bukmacherki, ale uważamy, że każdy pasjonat obstawiania choć raz powinien spróbować emocji towarzyszących typowaniu zmagań najlepszych zawodników branży gamingowej. Nie chcemy w żaden sposób sugerować, który rodzaj zakładów jest ciekawszy — typowanie wyników tradycyjnego sportu, czy też rozgrywek branży gamingowej. W końcu każdy kieruje się indywidualnymi preferencjami. Dopóki sami nie sprawdzimy, nie przekonamy się czy bukmacher i esport to ta forma zakładów, która nam odpowiada. 

Bukmacher esport na żywo

Każdy fan tradycyjnych zakładów bukmacherskich, który doświadczył radości, jaką daje obstawianie meczów w czasie rzeczywistym, z pewnością ucieszy się na wieść, że bukmacherzy esport także dają taką możliwość klientom. 

Dokładnie tak, jak w tradycyjnym sporcie, bukmacher esport pozwala klientom obserwować zmagania zawodników i w trakcie rozgrywek typować wynik potyczki. 

Mamy nadzieję, że powyższy tekst szczegółowo przybliżył funkcjonowanie bukmacherów esport i po jego lekturze wizyta u buka pozwoli szczęśliwe obstawić najlepsze zakłady bukmacherskie na esport.

Komentarze

Scroll to top