Biznes

Jakie gry najchętniej obstawiają gracze?

 

Esport to jedna z dyscyplin, która najszybciej rozwija się w ofercie zakładów bukmacherskich. Jakie gry esportowe należą do grona najchętniej obstawianych przez graczy na całym świecie?

Counter Strike

Początki obstawiania zakładów bukmacherskich na gry Esportowe są związane z popularnością gry Counter Strike. Można nawet powiedzieć, że do dziś CS pozostaje na szczycie rankingów dotyczących obstawiania, jednak ma bardzo mocną konkurencję w postaci League of Legends. Zainteresowanie graczy obstawianiem tych 2 tytułów zależy przede wszystkim od tego, jakie turnieje są zaplanowane w kalendarzu. Counter Strike to niezwykle widowiskowa gra do oglądania na streamach, a nawet w TV, co również wpływa na zainteresowanie graczy, którzy obstawiają zakłady na esports.

W ofercie do obstawiania Counter Strike’a pojawiają się takie propozycje jak wynik konkretnej mapy, over/under map, liczba zabójstw i wiele innych. Sprawdź, jakie propozycje są dostępne w zakładach bukmacherskich na esport.

League of Legends

Drugą grą, która wzbudza olbrzymie zainteresowanie graczy na całym świecie, jest oczywiście League of Legends. Jest to jeden z najlepiej rozwijających się tytułów esportowych, co widać po oglądalności najważniejszych eventów. Sama rozgrywka mocno różni się zasadami od tego, co jest dostępne w ramach Counter Strike’a. Klienci zakładów bukmacherskich bardzo chętnie obstawiają propozycje związane z League of Legends. Można tam typować liczbę zabójstw wybranych graczy, zwycięstwo w meczu, wynik mapy, a także zniszczenie strategicznych celów rozgrywki, czyli np. baron, wieży, czy pierwszą krew.

FC 24

W ofercie zakładów bukmacherskich na esport znajdują się również propozycje dla fanów piłki nożnej. Mowa tutaj oczywiście o nowym odświeżonym tytule o nazwie FC 24. W przeszłości były to gry FIFA, a w tym roku doszło do zmiany. Do obstawiania dostępne są najciekawsze spotkania w czasie trwania każdego sezonu. Kluby piłkarskie coraz chętniej inwestują w rozwój swoich brandów, poprzez kontraktowanie najlepszych esportowców w FC 24. Mowa tutaj oczywiście o rozgrywkach Ekstraklasy w Polsce, a także E-Premier League czy innych imprezach mistrzowskich. Oferta do obstawiania FC 24 może przypominać to, co jest dostępne w ramach klasycznej piłki nożnej. Liczba propozycji jest jednak zdecydowanie ograniczona, ponieważ nie można obstawiać na żółtych kartek czy też rzutów rożnych. Gracze koncentrują się głównie na bramkach czy też zwycięstwie w danym meczu, co jest całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę dynamikę rozgrywki, a także dostępne propozycje w ofercie.

W ofercie na esport jest dostępnych jeszcze więcej tytułów i można się spodziewać, że w najbliższych latach ten rynek dalej będzie się rozwijał. Porównując wszystkie dyscypliny, nie ma wątpliwości, że zakłady na sport zanotowały największy rozwój na przestrzeni XXI wieku.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) – @Mati_N95

Komentarze

Scroll to top