Inne

Jaki sprzęt kupić do siłowni?

 

Jeśli ćwiczysz na siłowni wiele lat i teraz urządzasz klub fitness, możesz łatwo zapomnieć, że niektóre sprzęty mogą onieśmielać lub zniechęcać wielu klientów. Pamiętaj, aby dopasować wyposażenie do swojej grupy docelowej. Bieżnia, orbitrek, rowerek stacjonarny, czy zestaw hantli przyda się na każdym etapie zaawansowania. Z drugiej strony gryf olimpijski przyda się już doświadczonym kulturystom. Sprawdź, jakie urządzenia wybrać, aby przyciągnąć i zatrzymać klientów!

Ławki treningowe

W każdej siłowni powinna znaleźć się prosta, ale wielofunkcyjna ławka treningowa. Spodoba się zarówno początkującym, jak i doświadczonym sportowcom. Można ją wykorzystać w ćwiczeniach siłowych, a nawet przysiadach. Upewnij się, że można regulować oparcie, aby dostosować ławkę do swoich potrzeb. Dodatkowo sprawdź, czy wykonana została z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu masz pewność, że spokojnie wytrzyma intensywne użytkowanie.

Bieżnia

Zastanawiasz się, jaki profesjonalny sprzęt do siłowni kupić? Nie powinno w niej zabraknąć nowoczesnej bieżni, oferującej różne nachylenia i prędkości. Sprawdź, czy zapewnia monitorowanie tętna. Takie rozwiązanie doceni nawet najbardziej wymagający klient. Pamiętaj, aby podczas zakupów kierować się nie tylko budżetem, lecz także oczekiwaniami wobec sprzętu i dostępną przestrzenią. Wybierając bieżnię elektryczną, uwzględnij parametry silnika i proponowane funkcje. Upewnij się, że użytkownik może dostosować program treningowy do swoich potrzeb. Zwróć też uwagę na maksymalne obciążenie, pas biegowy, zakres amortyzacji i pomiary.

Siłownia
Attractive young woman is working out with barbell in gym, handsome muscular trainer is helping her

Orbitrek

Proponowany sprzęt cardio angażuje zarówno górne, jak i dolne partie ciała. Sprytnie łączy zalety bieżni, steppera i rowerka stacjonarnego. Dużą popularnością cieszą się modele elektromagnetyczne, obsługiwane za pomocą komputera. Takie orbitreki są wygodne w użyciu i mają szereg przydatnych funkcji. Oferują rozmaite programy, które urozmaicają plan treningowy i pozwalają osiągnąć założone cele, niezależnie od tego, czy ćwiczący chce schudnąć, czy poprawić kondycję.

Zestaw hantli

Hantelki budują mięśnie, zwiększają siłę i przyspieszają utratę tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, aby kupić zestaw hantli różniących się ciężarem. Dzięki temu można je dopasować do aktualnej formy. Dużą popularnością cieszą się hantle winylowe o zaokrąglonych końcach. Zawierają żłobienia, dlatego nie turlają się po podłodze. Zazwyczaj mają 1,5-5 kg. Oferta obejmuje też modele neoprenowe i gumowane. Dostępne są w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nie zajmują dużo miejsca, dlatego sprawdzą się nawet na niewielkiej siłowni.

Rowerek stacjonarny

Niesłabnącą popularnością cieszy się rowerek stacjonarny. W ofercie znajdziesz zarówno modele poziome, jak i pionowe. Wzmacniają układ oddechowy i krążenia, jednocześnie poprawiają samopoczucie, rzeźbią mięśnie i uelastyczniają ciało. Jeśli chcesz pozytywnie zaskoczyć swoich klientów, możesz również wyposażyć siłownię w rowery spinnningowe i hybrydowe. Budowa urządzenia wpływa na pozycję przyjmowaną podczas treningu. Ważną rolę odgrywa mechanizm oporu. Jeżeli dysponujesz większym budżetem, zdecyduj się na zaawansowany technologicznie i wytrzymały model elektromagnetyczny.

Komentarze

Scroll to top