Sprzęt

Jaki laptop gamingowy wybrać?

 

Wysokie ceny kart graficznych sprawiły, że wiele graczy zaczęło szukać alternatywy dla coraz mniej opłacalnych komputerów stacjonarnych. Ciekawą opcją okazują się być laptopy do gier, które mimo wydajnych podzespołów, charakteryzują się względnie stabilnymi cenami. Decydując się na zakup sprzętu tego typu, warto jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów, które mogą znacząco wpłynąć na komfort rozgrywki i tym samym sprawić, że korzystanie z danego urządzenia będzie zdecydowanie bardziej przyjemne.

Podzespoły laptopa

Laptopy gamingowe to sprzęt, który w pierwszej kolejności powinien wyróżniać się wydajnością podczas gry w wymagające tytuły. Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto jednak pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, laptopy gamingowe nie posiadają możliwości wymiany poszczególnych podzespołów na inne jednostki. Z tego powodu czasem lepiej dopłacić do nowszego rozwiązania i cieszyć się dobrą wydajnością sprzętu przez dłuższy czas. Wybór konkretnych modeli podzespołów zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb poszczególnych graczy. Osoby o mniejszych wymaganiach będą zadowolone ze sprzętu działającego na procesorach takich jak Intel Core i5 czy AMD Ryzen 5. Użytkownikom planującym grę w bardziej zasobożerne tytuły zaleca się zakup laptopa wyposażonego w jednostki takie jak Intel Core i7/ i9 lub AMD Ryzen 7/ 9.

Niezwykle istotnym elementem laptopa gamingowego jest także jego karta graficzna. Jeżeli zależy nam na graniu w wymagające tytuły na wysokich ustawieniach graficznych, warto rozważyć zakup sprzętu wyposażonego w jedną z nowszych jednostek. Dzięki temu gra będzie chodzić płynnie, a duża liczba detali uczyni rozgrywkę zdecydowanie bardziej przyjemną. Nie można także zapomnieć o odpowiedniej pojemności pamięci operacyjnej. Laptopy wyposażone w minimum 16 GB RAMu będą bardzo dobrym wyborem, jeśli zależy nam na graniu w nowsze pozycje oraz używaniu kilku bardziej wymagających programów w tym samym czasie. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli zależy nam graniu w komfortowych warunkach, warto zwrócić uwagę na ekran danego urządzenia. Matryce o częstotliwości odświeżania obrazu wyższej niż 60 Hz będą bardzo dobrym wyborem i zapewnią zdecydowanie lepsze wrażenia z gry. Istotne będzie także chłodzenie laptopa. Dobrze zaprojektowany układ chłodzenia pozwoli utrzymać temperaturę procesora na optymalnym poziomie. Dzięki temu laptop nie będzie zmuszony do obniżenia wydajności podzespołów, co przełoży się na lepszą wydajność w grach. Dodatkowo podczas zakupu sprzętu warto zwrócić uwagę na dostępne w urządzeniu typy złączy. Duża liczba różnych portów gwarantuje zdecydowanie większą uniwersalność laptopa, która może okazać się bardzo przydatna w przypadku konieczności podłączenia zewnętrznego monitora, myszki lub klawiatury.

Ceny laptopów gamingowych

Znalezienie konkretnego modelu laptopa gamingowego w atrakcyjnej cenie często wymaga żmudnego przeglądania ofert poszczególnych sklepów z elektroniką. W takiej sytuacji niezwykle pomocna może okazać się porównywarka najniższych cen, dzięki której możliwe będzie zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Dodatkowe środki mogą okazać się bardzo przydatne w przypadku chęci dokonania zakupu dodatkowych akcesoriów, dlatego warto skorzystać z tego rozwiązania podczas poszukiwania nowego sprzętu do gry w ulubione tytuły.  

Komentarze

Scroll to top