Fortnite

Jak zwiększyć FPS w Fortnite? Kompletny poradnik gracza 2020!

 

Grasz w Fortnite Battle Royale w 2019 roku i masz mało fps? Gra się zacina przy strzelaniu? A może masz słabego laptopa i przeszkadza ci to w swobodnym graniu? W tym poradniku dowiesz się jak zwiększyć FPS w fortnite niekoniecznie tracąc dobrą jakość grafiki! 

1. Komendy startowe

Sposób znany w wielu gier i platform, zazwyczaj poprawia on priorytet procesu, ustawia aby procesor używał wszystkich rdzeni i wyłącza zbędne opcje, którze wykorzystują pamięć ram.

Aby wpisać komendy startowe musimy uruchomić epic games launcher -> wejść w ustawienia -> rozwijamy specjalne pole z napisem Fortnite -> zaznaczamy pole „Dodatkowe argumenty wiersza poleceń” i wklejamy poniższe parametry:

-high -USEALLAVAILABLECORES -nomansky +mat_antialias 0

2. „Odpakowanie” wszystkich rdzeni procesora

Aby wykonać tą czynność musimy pobrać specjalny program „CPU Core Parking Manager V3”, który możecie pobrać bezpłatnie klikając w ten link.

Po pobraniu programu, musimy go uruchomić, zwiększyć suwaki „Core parking index”, „Turbo boost index” oraz „Frequency scaling index” na 100%, a następnie kliknąć Apply.

Pamiętaj, że nie musisz restartować komputera, aby sposób zadziałał – zmiany są aktualizowane na bieżąco. Dodatkowo program ma wiele ciekawych funkcji z którymi możecie się zapoznać.

3. Ustawienia karty graficznej

Jesli posiadasz kartę graficzną od NVIDIA to pierwsze sprawdź czy masz zainstalowane aktualne sterowniki, jeśli tak to wejdź w „Panel Sterowania Nvidia”, następnie z lewego menu wybieramy pierwszą opcję – „Wyreguluj ustawienia obrazu…”, zmieniamy efekt na „Stostuj preferencje użytkownika, podkreślając” i przesuwamy suwak w lewą stronę, czyli wydajność na maksymalną wartość:

Teraz wystarczy tylko kliknąć „Zastostuj”, aby nasze zmiany zostały zapisane.

4. Programy w tle

Upewnij się, że w tle na komputerze nie działają żadne inne wymagające aplikacje, które „pożerają” nadmierne ilości zasobów. Zawsze lepiej wyłączyć kilka programów i mieć odpalony tylko jeden główny, czyli w tym przypadku grę Fortnite.

5. Fizyczne wyczyszczenie komputera

Jeśli ta czynność nie była wykonywana choćby w przeciągu ostatniego roku to warto to zrobić, jeśli się na tym nie znasz to lepiej oddać komputer do serwisu tak, aby go odświeżyli.

Nadmierne ilości kurzu w obudowie mogą powodować przegrzewanie się karty graficznej, czy też procesora i przez to mogą zmiejszyć swoją wydajność. Zadbaj o to aby regularnie czyścić swojego PCta oraz wymieniać pastę termoprzewodzącą na procesorze!

6. Podkręcenie karty graficznej lub procesora

Pamiętajcie, że jeśli się na tym nie znacie to tego nie róbcie gdyż możecie trwale uszkodzić swój komputer!

W internecie znajdziecie mase poradników jak podkręcać procesor i kartę graficzną. Sprzęt zwiększając swoją moc ponad stan przewidywany przez producenta zaczyna więcej się grzać, więc przygotujcie lepsze chłodzenia tak aby się nie uszkodził. Sprawdźcie również swoje zasilacze, bo te z tzw. „czarnej listy” mogą uszkodzić inne podzespoły komputera!

Po wielu godzinach przy komputerze wielu z nas cierpi z powodu dolegliwości bólowych. Zbyt spięte mięśnie, obolałe kolana, plecy i kark – te problemy towarzyszą nam zarówno w pracy, jak i wtedy, gdy chcemy zrelaksować się przy filmie czy grze. Rozwiązaniem jest dobry fotel gamingowy. Tego typu krzesła stworzone są tak, by zapewnić Ci maksymalny komfort użytkowania i uchronić Cię przed bólem. Sprawdź, czy warto kupić fotel gamingowy i jakie są jego zalety!

Pamiętajcie, że możecie także pokombinować z ustawieniami graficznymi lub kupić po prostu lepszy sprzęt do grania – Playing Fortnite Battle Royale

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top