Counter Strike

JAK WYGRYWAĆ KAŻDY MECZ? PORADNIK TAKTYCZNY DLA GRACZY CS:GO!

 

W zeszłym tygodniu na łamach naszego portalu pojawił się pierwszy poradnik do Counter Strike: Global Offensive. Zauważyłem, że cieszył się on sporą popularnością, więc dzisiaj zwrócimy uwagę na równie ważne aspekty gry – taktykę i współpracę. Jeżeli chcesz wygrywać więcej meczów i cieszyć się grą to poniższe porady mogą Ci w tym pomóc!

 

  1. Znajdź znajomych do wspólnego grania

Grając mecze w CS:GO da się łatwo zauważyć, iż wygodniej i łatwiej współpracuje się ze znajomymi nam osobami. Grając z losowymi kompanami możemy mieć problemy z komunikacją oraz grą na poszczególnych pozycjach. W celu uniknięcia konfliktu kto ma zagrać „awupą” (każdy na meczu turniejowym jest niczym kennyS) lub kto pokryje apartamenty na strefie detonacji B warto się zaopatrzyć w pełną piątkę do gry. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe, aczkolwiek warto grać nawet z jednym bądź dwoma znajomymi, gdyż szansa na wygraną wzrośnie.

 

  1. Naucz się kilku taktyk

Mówiąc o taktyce od razu do głowy przychodzi nam pięciu profesjonalistów i trener. Dzieje się tak ponieważ o taktykach słyszymy zazwyczaj podczas spotkań profesjonalistów. Na szczęście dla zwykłych śmiertelników – takich jak my, taktyki również są dostępne i należy ich używać. Najłatwiej będzie spróbować różnych zagrań podczas meczu ze znajomymi, to właśnie z nimi mamy dobrą komunikację i będziemy mogli się na coś umówić. Do niektórych taktyk nie potrzeba całej piątki, więc można ich z łatwością użyć nawet na „rankedzie” z losowymi graczami. Należy pamiętać, że każde wyuczone zagranie jest większą szansą na zdobycie rundy i całego meczu. Jeżeli chcecie, będę zamieszczał ciekawe taktyki w kolejnych artykułach. Link do ankiety znajdziecie tutaj oraz na końcu artykułu.

 

  1. Czytaj grę przeciwnika

Wbrew pozorom krok ten nie jest bardzo trudny. Każdy człowiek działa schematycznie, oznacza to, że w naszych działaniach rzadko kiedy pojawia się miejsce dla losowości. To z kolei umożliwia nam przewidzenie gry przeciwnika i uderzenie w jego słaby punkt. Ważnym elementem jest zapamiętywanie pseudonimów poszczególnych zawodników. Jesteś po stronie terrorystów i po raz trzeci zostajesz zabity na „midzie”, gdyż z „shorta” wychylił ‘BOT Bob’. Dodatkowo Twój kolega z zespołu zauważył, iż co rundę w „dżungli” znajduje się ‘Dżony’, w „connectorze” ‘Axel’, a na „CT” ‘Guziec’, pozwala nam to wywnioskować, że zazwyczaj to „bombsite B” jest osłabiony. Dlaczego więc nie udać się właśnie tam i odciąć zawodnika z „shorta” jednym granatem dymnym lub zapalającym? Oczywiście przykład ten jest bardzo podstawowy, aczkolwiek z czasem będziesz widział więcej oraz czuł grę lepiej.

 

  1. Spróbuj zachować spokój

Stres i zdenerwowanie to dwa czynniki, które przeszkadzają w grze. To właśnie przez te uczucia zdarzają się sromotne porażki w fazie pucharowej różnych turniejów. Pamiętaj, aby nie dać się sprowokować przeciwnikowi poprzez toksyczne wiadomości na „chacie” bądź swoim współzawodnikom, którzy nie grają najlepiej. Nie warto podczas meczu krzyczeć, wyzywać i deprymować swoich kompanów pomimo tego, że ich gra woła o pomstę do nieba. W takich sytuacjach warto jest zachować spokój i spróbować pociągnąć za sobą drużynę. Być może jeden zawodnik się przebudzi i będzie Ci towarzyszył?

 

Jak widzisz gra taktyczna nie musi być trudna, to samo dotyczy analizy. Obie czynności są w stanie sprawiać przyjemność oraz nas zaciekawić. Jeżeli zastosujesz się do czterech powyższych zasad nie zdobędziesz od razu Majora, aczkolwiek zbliżysz się do upragnionego awansu.

 

Czy chcesz aby na łamach naszego portalu pojawiały się taktyki do CS:GO? Odpowiedz poniżej (zajmie to mniej niż minutę!): http://bit.ly/2sDcxBR

 

Poprzedni poradnik dotyczący strzelania:

https://esportway.pl/article/772-jak-strzelac-lepiej-w-cs-go-poradnik-dla-glodnych-sukcesu

Iluzjonista, uczeń, gracz, w wolnym czasie redaktor pasjonujący się sceną Counter Strike Global Offensive.

Komentarze

Scroll to top