Sprzęt

Jak wybrać swojego MacBooka?

 

Wybór komputera zależy od wielu czynników. Kupując laptop Apple bierzemy pod uwagę cel użytkowania, budżet jakim dysponujemy, preferencje dotyczące wyposażenia, systemu operacyjnego i wielkości ekranu. Musimy zastanowić się do czego będzie nam służył Macbook. Czy będzie to komputer do pracy i zadań biznesowych, a może bardziej do rozrywki i zabawy? Może się okazać, że będzie to urządzenie, które musi być wielofunkcyjne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które mogą spełnić te potrzeby. MacBook pro, Macbook air, czy Apple M1 to urządzenia o dobrych parametrach i ciekawych funkcjach dodatkowych, takich jak czytnik linii papilarnych, ekran dotykowy, obsługa rysika, czy ekran 2w1. Laptopy Apple to urządzenia atrakcyjne również pod względem swojego wyglądu. Tablety, laptopy i komputery stacjonarne tej firmy wykonane są z wysokogatunkowego aluminium.

Jak wybrać komputer i na co zwrócić uwagę?

Laptopy Apple to urządzenia niezawodne i dopasowane do naszych potrzeb. Aby wybrać model najlepszy dla nas trzeba zastanowić się do czego będziemy komputera używać. Jeśli potrzebujemy komputera do pracy, to przekątna ekranu musi być wystarczająco duża. Jeśli do oglądania seriali, to warto zwrócić uwagę na komputery MacBook z dobrymi głośnikami. Świadomość, do czego urządzenie będzie używane pomoże wybrać odpowiedni MacBook Pro, jego parametry oraz dodatkowe funkcje. Warto porównać specyfikacje dostępne w ofercie Apple, takie jak zastosowany procesor, ilość pamięci RAM, wielkość dysku twardego, karta graficzna itp. Dobrym źródłem informacji będą również opinie użytkowników i recenzje na temat zakupionych już komputerów. Użytkownicy chętnie dzielą się informacjami na temat wydajności urządzeń, stosunku jakości do ceny i funkcjonalności.

MacBook Pro M1 versus MacBook Pro M2

Firma Apple może pochwalić się wieloma modelami swoich komputerów. MacBook Pro M1 to jeden z nowszych modeli MacBooka Pro. Wyposażony jest w procesor M1, który zapewnia skuteczną wydajność i dłuższy czas pracy na baterii, niż miało to miejsce w przypadku starszych modeli MacBooka Pro. Na początku roku trafił do sprzedaży MacBook Pro M2, czyli udoskonalona wersja poprzedniego modelu. W obu przypadkach mamy do czynienia z wykorzystaniem tej samej obudowy, która nie różni się pod względem estetyki, ani rozmiaru. Apple M1 Pro oraz jego następca dostępne są w tej samej kolorystyce. Laptopy możemy kupić w kolorze srebrnym lub w odcieniu gwiezdnej szarości. Różnice w obu urządzeniach pojawiają się w kontekście aspektów technicznych. Podstawowa różnica dotyczy procesora. MacBook Pro M1 posiada8 rdzeni CPU oraz 8 rdzeni GPU. Możemy e zestawić z 8/16 GB zunifikowanej pamięci RAM oraz pamięcią wewnętrzną od 256 GB, aż do 2TB. MacBook Pro M2 jest urządzeniem zdecydowanie mocniejszym. Skrywa w sobie 8 rdzeni CPU i 10 rdzeni GPU. Jest komputerem dużo wydajniejszym. Śmiało możemy powiedzieć, że o procesor pracuje o 30% szybciej. W najnowszym urządzeniu zanotowano również polepszenie mocy układu graficznego o 40%.

Jaki MacBook dla osób montujących materiały wideo?

Komputer powinien być dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli zajmujemy się profesjonalną edycją plików wideo, to z pewnością docenimy zintegrowanysilnik multimedialny, który pojawił się w MacBook Pro M2. Dzięki temu kodowanie oraz dekodowanieplików w formatach, takich jak ProRes lub HEVC będzie o wiele szybsze. Dodatkowo model ten posiada gniazdo AUX o wysokiej impedancji, a więc nie tylko montaż będzie szybszy, ale także dźwięk będzie dużo lepszy.

Komentarze

Scroll to top