Biznes

Jak ustrzec się przed oszustwami telefonicznymi?

 

Podejrzane numery są nie tylko irytujące. Mogą być także niebezpieczne. Zobacz, jak ustrzec się przed wyłudzeniem pieniędzy czy danych bankowych.

Wiele słyszy się o przypadkach oszustw dokonywanych zdalnie. Podejrzane połączenia przychodzące z nieznanych numerów mogą zasiać ziarno niepewności w użytkowniku. Osoby, które czekają na ważny telefon czy prowadzą działalność gospodarczą nie mogą pozwolić sobie na całkowite zaprzestanie odbierania połączeń od nieznanych osób. Czy istnieją jakieś sposoby sprawdzenia, czy dzwoniący ma wobec nas uczciwe zamiary? Poznaj rozwiązanie tych wszystkich problemów.

Jak działa serwis Infonumer?

Serwis Infonumer pozwoli Ci w szybki sposób zweryfikować, kto do Ciebie dzwonił. Baza składa się z ogromnej liczby numerów, opisanych i sprawdzonych przez użytkowników. Stąd też nie trzeba przyjmować połączenia przychodzącego, aby dowiedzieć się, kto i przypuszczalnie w jakiej sprawie chciał się skontaktować. To pozwala ograniczyć ryzyko wyłudzenia danych przez telefon, ale też niepotrzebnych dyskusji z telemarketerami.

Oszustwa zdalne – sposób na kupujących w Internecie

W ostatnich latach oszuści upodobali sobie miłośników gier wideo i to właśnie na nich zasadzają swoje sidła. Za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych dokonują oszustw na osobach zainteresowanych zakupem konsoli. Polegają one na wymuszeniu na użytkowniku zalogowania się na podejrzane strony. W efekcie pozostaje on bez pieniędzy i bez konsoli. Mogą także działać poprzez dzwonienie z niezweryfikowanych numerów telefonów. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo transakcji, warto dokonywać zakupów jedynie u zaufanych podmiotów. Szukasz konsoli do gier? Sprawdź te firmy!

Dlaczego warto korzystać z nowoczesnych aplikacji blokujących niechciane połączenia?

W celu dbania o bezpieczne korzystanie ze smartfona warto korzystać z aplikacji Infonumer, ułatwiającej szybką weryfikację dzwoniących. Masz niemal natychmiastową informację, kto do Ciebie dzwonił. Nawet nie znając osoby wykonującej połączenie, wiesz, czy masz do czynienia z numerem prywatnym, czy też z firmą. Istnieją wygodne opcje zarządzania niechcianymi połączeniami przychodzącymi. Dzięki nim można, między innymi, skutecznie zablokować spamerów na podstawie określonych kryteriów. Jeśli chcesz, możesz w każdym momencie odnotować w pamięci telefonu dany numer, a następnie wpisać na czarną listę. Ocenisz też i skomentujesz danego dzwoniącego, dzięki czemu inne osoby będą wiedziały, kogo unikać.

Nowoczesne technologie niosą ze sobą zarówno szanse, jak i zagrożenia. Wyłącznie od czujności i inteligencji użytkowników zależy, czy wykorzystają je dobrze, czy też źle. Na szczęście na rynku pojawiają się przydatne aplikacje, które ułatwiają wychwycenie dzwoniących mających złe intencje i próbujących wyłudzić pieniądze czy wrażliwe dane bankowe od osób prywatnych. Warto je stosować, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Przeczytaj także: co zrobić gdy dzwoni nieznany numer?

Komentarze

Scroll to top