Sprzęt

Jak urządzić domowe biuro? Zorganizuj idealne miejsce do pracy

 

Praca zdalna i praca w systemie hybrydowym na dobre zagościła w wielkich przedsiębiorstwach i mniejszych firmach. Prawda jest jednak taka, że wielu z nas traktowało taki system organizacji pracy jako tymczasowy. Nie każdy brał pod uwagę konieczność wprowadzenia zmian w przestrzeni domowej tak, by zorganizować sobie wygodne i praktyczne stanowisko pracy. Czas jednak porzucić amatorski tryb pracy i stworzyć sobie miejsce sprzyjające koncentracji i kreatywności.

Znajdź swój kąt do pracy

W ostatnim czasie domy wielu z nas stanowią nie tylko strefę wypoczynku, ale też miejsce pracy, dlatego coraz więcej marek tworzy meble dostosowane zarówno do potrzeb domowników, jak i pracowników zdalnych. Dzięki temu możemy stworzyć idealny kącik do pracy nawet na niewielkiej powierzchni. Jeśli nie jesteś w stanie przeznaczyć osobnego pomieszczenia na pokój biurowy, musisz wyznaczyć sobie stałe miejsce pracy w innej części domu, co zapewni Ci komfort psychiczny i właściwą higienę pracy. Najlepszą opcją będzie w tym przypadku zaciszny kąt w sypialni lub salonie. Znajdź miejsce, w którym możesz postawić małe biurko – idealna byłaby do tego byłaby niewielka wnęka, ale tak naprawdę sprawdzi się każde miejsce, które zapewni nam swobodny ruch i nie będzie zanadto zaburzało domowej przestrzeni. Zadbaj również o odpowiednią ilość miejsca przy biurku na umieszczenie fotela, aby móc nim poruszać i dostosować do własnych potrzeb.

Wybierz odpowiednie meble biurowe

Tworząc domowe biuro, musimy zadbać przede wszystkim o dobór dobrego fotela i odpowiedniego biurka. Nie sprawdzi się w tym przypadku zwykłe krzesło, które wykorzystujemy w kuchni czy jadalni – może ucierpieć na tym nasz kręgosłup i mięśnie. Postawmy na krzesło gamingowe z elastycznym i zwrotnym siedziskiem, który dostosuje się do zmiennego ułożenia ciała i przybieranych przez niego pozycji. Fotel dla graczy musi mieć także regulację wysokości – podczas pracy nasze stopy powinny w całości opierać się płasko o podłoże. Odpowiednim wyborem będzie fotel gamingowy. Tego typu fotele dobrze wyglądają i wtapiają się w tło stanowiska, a przede wszystkim są wygodne i ergonomiczne. Sprawdzą się nie tylko do wielogodzinnego grania, ale również do zdalnej nauki i pracy. Jaki wybrać fotel gamingowy? Warto tu kierować się jego wytrzymałością, wymiarami i możliwościami regulacji i dostosowania go do siebie. Równie ważny jest kolor, który nada miejscu odpowiedniego klimatu – w końcu będzie to miejsce, w którym będziemy spędzali trochę czasu.

fotel dla graczy

To samo dotyczy biurka – te z regulowaną wysokością blatu pozwolą nam dobrze dostosować mebel do naszego wzrostu i siedzieć w bardziej wyprostowanej pozycji. Takie biurko może też stanowić bardzo uniwersalne rozwiązanie w przypadku, gdy będą z niego korzystać pozostali domownicy. Warto wybrać mebel, który będzie posiadał przynajmniej jedną szufladę, by chować tam niezbędne dokumenty czy akcesoria do komputera. Jeśli biurko będzie ustawione bezpośrednio przy ścianie, możesz zawiesić na niej półkę np. na segregatory.

Organizacja miejsca pracy

Jeśli mamy już wyznaczone miejsce na biuro domowe, lepiej unikać łączenia jego funkcji z toaletką czy miejscem zabaw dla dzieci. Biurko powinno być gotowe do pracy w każdym momencie dnia. Lepiej też nie stawiać na nim ozdób czy zbędnych bibelotów, które spowodują jedynie chaos i będą nas rozpraszać. Tym co powinno się jednak na nim znaleźć, poza komputerem i kilkoma akcesoriami biurowymi, jest lampka lub inne oświetlenie, które pozwoli nam swobodnie pracować także wieczorami lub wtedy, gdy biurko jest oddalone od okna zapewniającego odpowiednią do pracy ilość światła dziennego.

Komentarze

Scroll to top