Counter Strike

Jak przygotować się do gry w csa?

 

 

Jak uniknąć zepsucia sobie pierwszego faceita bądź mm'a w danym dniu? Czy wystarczy tylko się rozgrzać na aimmapie? Odpowiedzi na to i inne pytania znajdziecie w tym artykule.

1. Mapy z warsztatu steam

W warsztacie steam, możemy znaleźć bardzo dużo map, które symulują nam rozgrywkę.
Od map w których strzelamy sobie do botów stojących za skrzynkami, do map które pokazują nam wychylanie na typowe pozycje na danej mapie.
Przykładowe mapy :

–  https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=477648593
Po prostu strzelamy do botów, z różnego dystansu i różnych broni.

 

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=368026786
Bronimy naszej pozycji, stojąc na środku. Przeciwnicy nadchodzą z każdej strony.

 

 

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=213240871
Strzelamy do pojawiających się kółek, czym szybciej tym lepiej.

 

blank
 

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=243702660
Tutaj, w zasadzie jest wszystko co jest związane z aimem.

 

blank

– https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=polish&id=740795413והמפות
Na tej mapie, możemy nauczyć się podstawowych smokeów, mołotowów, czy fleszy dla każdej turniejowej mapy. Gdy już nauczymy się wszystkich granatów, możemy przejść do trybu obrony podstawowych miejscówek, na mapach. Kolejnym rodzajem rozgrzewki, który oferuje nam twórca jest pokazanie podstawowych spotów ctków, i wychylanie na nich będąc terrorystą. Ostatnią opcją którą oferuje nam mapa jest, coś na wzór pickowania danych pozycji.


2. Granie DM
– Obecnie na oficjalnych serwerach, jest to średni sposób na rozgrzewkę, ponieważ jest mnóstwo cheaterów, od kiedy csgo jest darmowy. Ale jeśli znajdziemy odpowiedni serwer, to poświęcając trochę czasu, możemy się dobrze rozgrać. Jeżeli ktoś nie jest fanem grania DM może równie dobrze iść na retake. Polegają one na odbiciu bądź bronieniu jednego z bombsiteów.


3. Granie Arms Raceów
– Podobnie jak z Deathmatchami, od pamiętnej aktualizacji, na oficjalnych serwerach jest mnóstwo cheaterów. Nie mniej jednak na tym trybie rozgrzewamy sobie grę, każdą bronią.4. Oglądanie fragmovie/streamów progamerów.
Być może ktoś uzna to za głupie, ale obejrzenie POV-a, kogoś kto gra profesjonalnie gra w tę grę, może nam dużo dać. Po pierwsze zachęci nas do gry, a po drugie nauczy nas poruszania się w danej sytuacji czy odpowiedniego zachowania. Ja bardzo lubię oglądać streamerów, którzy są dodatkowo charyzmatyczni jak np. Szpero 

https://www.twitch.tv/szpero


5. Posprzątaj swoje biurko
To tak jak z odrabianiem pracy domowej. Jak robisz ją na kolanie to często źle, brzydko i niedokładnie. Gdy zrobimy miejsce na pełny ruch myszką, odpowiednie ustawienie klawiatury i monitora, a także wygodne ułożenie rąk, pomoże nam nie zahaczać o zbędne przedmioty, i zapewni komfort rozgrywki.

 

blank

Wszystkie wyżej wymienione sposoby, są według mnie odpowiednie i dobre, ale ktoś może mieć inne i nie zgodzić się z moimi pomysłami. Mimo to mam nadzieję że wam się spodobają.
Pamiętajcie, że nawet najlepsza rozgrzewka, nie gwarantuje wam wygranego meczu i 40+ fragów J.
Powodzenia w wbijaniu globala!
 

Komentarze

Scroll to top