Counter Strike

Jak powstało i co to jest Ago Gaming?

 

Jak powstało i co to jest AGO Gaming?

Co to jest AGO Gaming? Tak jak wspomniałem w tytule artykułu jest to organizacja esportowa wywodząca się z Polski. Została założona w listopadzie 2016 roku. Możecie do końca nie wiedzieć kim są, bo dopiero pokazują się na scenie esportowej. Dlatego w tym artykule wyjaśnię kim w ogóle są.

W skład AGO wchodzą następujący gracze:
Dominik "Furlan" Kisłowski- były gracz Team Kinguin, zawodnik z ogromnym doświadczeniem. W teamie AGO jest riflerem (entry) .
Kolejnym graczem jest Dominik Świderski, znany nam bliżej jako GruBy. Występuje on na pozycji riflera bądź supporta.
Następnym supportem w drużynie jest phr, czyli Tomasz Wójcik. Tomek ma bardzo długi staż w CS'ie i ma za sobą wiele występów na różnych lanach czy turniejach.
Został nam jeszcze snatchie oraz TOAO. Pierwszy z nich to Michał Rudzki, a drugi zaś to Mateusz Zawistowski. Gracze są bardzo znani. Na pewno nie mogłoby ich zabraknąć w AGO Gaming.
Trenerem wschodzącego na scenę esportową teamu jest Mikołaj Michałkow znany bliżej pod nickiem miNIr0x. Jest on coachem drużyny od września 2017 roku, a wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy dołączyli do zespołu na początku lipca 2017 r.

AGO Gaming nie jest rozchwytywaną marką, którą wszyscy znają. Mimo wszystko przybliżę ich osiągnięcia dotychczasowe na scenie esportowej.
Na początku wakacji, w lipcu ubiegłego roku zajęli drugie miejsce w Polskiej Lidze Esportowej S1. Wygrali wtedy niemałą sumkę, bo aż ponad 21 tysięcy złotych. Kolejne ich sukcesy to m.in. ESL Polish Championship 2017, czy chociażby WESG 2017 Europe Finals. Ostatnimi dniami, przeżywaliśmy z nimi wielkie emocje, kibicując im na prestiżowym turnieju ESEA Season 26 MDL Global Challenge. Zajęli oni tam pierwsze miejsce, wygrywając w finale z Space Soldiers. Zainkasowali oni 18 000 $ po trudnym meczu z wyżej wymienioną drużyną.

Mimo tylu odniesionych sukcesów, wielkich starań na zbliżający się IEM 2018 AGO Gaming nie otrzymało zaproszenia i aby wziąć udział w tej imprezie będą musieli grać w otwartych kwalifikacjach. Właściciele drużyny AGO i wszyscy kibice zrobili akcję poprzez "hasztagowanie" #AGOtoIEM. Niestety, z informacji, które dostałem wynika, że AGO Gaming nie ma możliwości łatwiejszego dostania się na ten event, ponieważ zamknięte kwalifikacje dawno się skończyły i zaproszenia do drużyn zostały już rozesłane. Mam jednak ogromną nadzieję, że AGO pojawi się na Intel Extreme Masters w Katowicach.

Moim zdaniem AGO Gaming w przyszłości będzie odnosiło wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Jest to wielce prawdopodobne, patrząc na ich zaangażowanie i wytrwałość, jakie poświęcają do gry. Czekamy na występy tej polskiej drużyny i nie mamy innego wyboru jak kibicować im z całego serca. Do boju!

 

 

 

 

 

Komentarze

Scroll to top