Counter Strike

Jak poprawić celność w CS:GO? 5 sprawdzonych zasad

 

Celność jest jednym z najbardziej istotnych aspektów rozgrywki dla każdego fana CS:GO – to właśnie od niej w największej mierze zależy, która drużyna wygra dany mecz. Istnieje wiele sposób na zwiększenie celności, dzięki czemu każdy może poprawić swoje wyniki w grze. Wystarczy tylko odrobina czasu i cierpliwości, aby nasz K/D stał się powodem do autentycznej dumy.

W związku z tym, że CS:GO jest grą posiadającą ogromne rzesze fanów na całym świecie, powstało mnóstwo opisanych i sprawdzonych sposób na to, aby w relatywnie krótkim czasie poprawić celność w czasie nawet najbardziej emocjonujących rozgrywek. Sprawdźmy, które z nich działają najlepiej.

Po pierwsze: ćwicz!

Weź sobie do serca stare jak świat twierdzenie: „trening czyni mistrza”. Społeczność graczy zadbała o to, by każdy miał dostęp do takich narzędzi jak darmowe mapy treningowe do CS:GO, na których można bez najmniejszego problemu ćwiczyć takie aspekty rozgrywki jak celność, odrzut, prefire czy movement.

Ćwiczenie na botach albo tarczach strzelniczych jest zatem jednym z najbardziej podstawowych sposób na poprawienie celności w tej grze. I właściwie każdy inny sposób kończy się takim ćwiczeniem, niezależnie od przyjętej strategii.

Po drugie: kontroluj rozmiary otwieranego ognia

System realistycznego odrzutu oraz zmniejszenia celności każdej broni przy strzelaniu długimi seriami to przedmiot frustracji niejednego gracza – zarówno początkującego, jak i profesjonalisty. W tym kontekście można udzielić podstawowej porady, którą stosuje się zarówno do treningów, jak i prawdziwych rozgrywek: nie strzelaj długimi seriami, ponieważ celność obniża się wtedy „z urzędu”. Najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza na niewielkich odległościach, jest strzelanie krótkimi seriami pocisków, które nie pozwolą na wystąpienie zbyt wielkiego odrzutu oraz spreadu pocisków wokół pożądanego celu.

Przeczytaj też: sprzedaż skinów cs go

Po trzecie: pobaw się ustawieniami gry

Aby osiągnąć wysoki poziom celności, warto pogrzebać w ustawieniach CS:GO w głównym menu. Decydującym dla celności czynnikiem są ustawienia myszy oraz jej czułość. Przesunięcie suwaka o kilka milimetrów w lewo lub prawo może sprawić, że odkryjesz dla siebie zupełnie nowy komfort rozgrywki. Poza tym warto zastanowić się nad jeszcze bardziej technicznymi aspektami – czy myszka, z której korzystasz, jest faktycznie wygodna? Być może potrzebujesz specjalistycznego sprzętu oraz wygodnej podkładki, aby osiągnąć lepszą celność niż obecnie? Na to pytanie odpowie testowanie zróżnicowanego sprzętu, który będzie najlepiej odpowiadał kształtowi dłoni.

Po czwarte: skorzystaj z dozwolonego oprogramowania

Od dłuższego czasu coraz większą popularność zdobywa generator celownika CS GO. Choć mogłoby się wydawać, że to jeden z wielu wymysłów najbardziej zagorzałych fanów, znalezienie odpowiedniego dla siebie celownika może bardzo poprawić statystyki celności.

Generator celownika CS:GO jest specjalnym oprogramowaniem, przy pomocy którego można zaprojektować własny celownik. Możliwości jego stworzenia obejmują alterowanie takich parametrów jak wielkość, przerwy między liniami, obrys i przezroczystość, a także grubość. Można również, rzecz jasna, ustawić dowolne kolory, jakie pasują do indywidualnych preferencji oraz kolorystyki danej mapy. Generatory obejmują również zestawy presetów, czyli ustawień wstępnych, które można dowolnie modyfikować.

Warto podkreślić, że generatory celowników CS:GO są wykorzystywane również przez profesjonalnych graczy, którzy dążą do customizowania jak największej liczby elementów rozgrywki dla własnego komfortu.

Po piąte: zapomnij o aimbotach

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że korzystanie z niedozwolonych aimbotów jest, delikatnie mówiąc, nieuczciwe. Nie warto decydować się na ten krok, ponieważ może on zakończyć się stałą blokadą Valve Anti Cheat (VAC). Oprócz tego korzystanie z aimbotów stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa komputera – w internecie roi się od witryn, które pod płaszczykiem sprawnie funkcjonującego hacka próbują przemycić złośliwe oprogramowanie.

Poprawa celności w grze jest w zasięgu dosłownie każdego gracza, lecz potrzeba do tego czasu, odrobiny strategicznego myślenia oraz determinacji. A dzięki mapom treningowym czy generatorom celowników CS:GO, zadanie to staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Zobacz też: cs go mapy

Komentarze

Scroll to top