Gry

Jak mieć więcej FPS w GTA V? Poradnik gracza 2020!

 

Rozpocząłeś grę w GTA 5 na PC, jednak twój komputer nie jest najlepszy i masz mało klatek na sekundę? W tym poradniku przedstawimy znane sposoby na zwiększenie FPS w GTA V na PC!

Jak zwiększyć FPS w GTA 5?

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie FPS w gta 5, w tym poradniku rozpoczniemy od standardowych ustawień graficznych, pokażemy również sprytne sztuczki niestandardowych ustawień, usuwanie zbędnych plików, ustawienia karty graficznej oraz Windowsa.

GTA 5 Ustawienia graficzne

Najprostszym sposobem na zwiększenie FPS w GTA 5 jest ustawienie grafiki na najniższą jakość tekstur, wyłączenie cieni, synchronizacji pionowej. Można to zrobić poprzez wejście do ustawień i wybranie opcji Grafika.

Niestandardowe ustawienia

W grze można ustawić także ustawienia niestandardowe, czyli takie, które nie są dostępne dla przeciętnego użytkownika. Ustawienia te umożliwiają wyłączenie wszystkich cieni w grze. Jak to zrobić? To bardzo proste! Wystarczy wejść w: Users(tutaj nazwa użytkownika)Documents/Rockstar Games/GTA V i odpalić plik settings za pomocą notatnika i zmienić te ustawienia:

Zmieniacie kilka wartości np w ShadowQuality wstawiacie „0”
 <ShadowQuality value=”0″ />

W wierszu Shadow Particle zmieniacie na „false”
<Shadow_ParticleShadows value=”false” />

W wierszu Blur zmieniacie na „false”
<Reflection_MipBlur value=”false” /> 

Fog Volumes również zmieniamy na „false”
<Lighting_FogVolumes value=”false” />

Więcej szczegółów możecie znaleźć tutaj:

Najlepsze ustawienia NVIDIA GTA 5

Jeśli posiadasz kartę graficzną od producenta NVIDIA to ten punkt jest dla ciebie! Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Jak ustawić sterowniki Nvidia pod większą ilość FPS w grach?

Wymagania GTA 5 na PC

Jakie wymagania ma GTA V na PC? Czy gra pójdzie na moim komputerze? Producent w wymaganiach minimalnych wymienił konieczność posiadania procesora minimum cztero rdzeniowego np. Intel Core 2 Quad Q6600.

22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top