Biznes

Jak deweloperzy kasyn przeszli z Flasha na HTML5

Chociaż przeciętny gracz kasyna online prawdopodobnie nie był świadomy przejścia z Flasha na HTML5, ta zmiana zrewolucjonizowała internet na wiele sposobów. Większe bezpieczeństwo, lepsze efekty wizualne, uniwersalny język programowania używany do tworzenia stron internetowych, gier online i innych internetowych gadżetów były oczywistym powodem tej zmiany. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o Stevie Jobsie i produktach Apple, które także przyspieszyły tempo przemian.

Flash i jego problemy

Ci, którzy są na tyle dorośli, by pamiętać połowę 2000 roku, doskonale wiedzą, że wtyczka Flash Player była niezbędna do wygodnego korzystania z Internetu. Programiści używali tej platformy do tworzenia gier wideo, animacji i wielu innych rzeczy w Internecie, w tym do witryn kasyn online. Co więcej, nawet Youtube używał Flasha do 2015 roku.

Jak na tamte czasy byłą to całkiem dobra technologia. Jednak korzystanie z Flasha niosło z sobą kilka poważnych problemów. Przede wszystkim związanych z bezpieczeństwem, ponieważ wszystko było w przeglądarce . Aby móc grać wystarczyło tylko zainstalować Flasha. A ponieważ problem gromadzenia danych osobowych nie istniał, złośliwe oprogramowanie instalowało się w przeglądarce dość łatwo. Wszyscy pamiętamy te irytujące reklamy.

Oczywiście było to szczególnie ważne w przypadku kasyn online, ponieważ wszystkie dane podawano na talerzu hakerom. Oczywiście żaden poważny dostawca usług nie chciał, aby te dane zostały skradzione, ponieważ miałoby to niezwykle negatywny wpływ na opinię wśród użytkowników.

Co przyniósł HTML5?

HTML5 pojawił się pierwotnie w 2008 roku. Po raz pierwszy zobaczyliśmy ustandaryzowany język stron internetowych i aplikacji, który był łatwy do odczytania zarówno dla ludzi, jak i innych podmiotów. Otworzyło to całkowicie nowe spektrum technologii, które natychmiast stały się podstawą nowych witryn i aplikacji.

Nowy język miał liczne zalety. Oczywiście był łatwy do zrozumienia i użycia dla wszystkich programistów. W przypadku kasyn online bezpieczeństwo zostało znacznie poprawione. Nowy język pozwolił na tworzenie stron internetowych, które nie wymagają już instalacji dodatkowego oprogramowania czy wtyczek. W tamtym czasie smartfony stały się powszechne również w zakładach online, a nowa technologia umożliwiła kasynom tworzenie zarówno witryn w przeglądarkach, jak i aplikacji do korzystania z kasyn online, dzięki czemu gracze mają teraz wybór i mogą graćw sposób, który jest dla nich wygodniejszy. W obu przypadkach rozwiązano problem bezpieczeństwa gier online.

Steve Jobs i Apple

Steve Jobs odegrał jedną z najważniejszych ról w tej rewolucji. W czasie gdy pojawiły się pierwsze modele iPhone’a, Flash należał dokluczowych platform w branży. Jednak Jobs postanowił nie oferować aplikacji opartych na tej wtyczce, krytykując samą ​​technologię na wiele sposobów. Aplikacje wykorzystujące Flasha nie były dostępne w iStore, a kiedy produkty Apple zyskały na popularności, inni producenci smartfonów zdali sobie sprawę, że również muszą szukać alternatyw. HTML5 okazał się znacznie lepszym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Z punktu widzenia kasyn online pojawienie się HTML5 było dla branży prawdziwym katalizatorem przemian, ponieważ całkowicie zrewolucjonizowało zakłady online. Dzięki temu uniwersalnemu językowi witryny hazardowe otrzymały zupełnie nową, znacznie bezpieczniejszą formę.W ogromnym stopniu poprawiły się także wrażenia z samej gry. Język ten stał się synonimem bezpieczeństwa i sprawił, że kasyna online należąobecnie do najszybciej rozwijających się branż. W ciągu zaledwie dziesięciu lat branża kasyn online przeszła od marż do jednej z najbardziej dominujących sił w świecie hazardu. Dziś jest biznesem , którego wartość wyceniana jest na miliardy dolarów.


Komentarze

Scroll to top