Biznes

Ile zarabiają kierowcy Formuły 1?

 

Formuła 1 nie bez przyczyny nazywana jest królową sportów motorowych. Sport ten gromadzi rocznie przed telewizorami setki milionów widzów. Takie zainteresowanie musi mieć przełożenie na zarobki zawodników. Portal racingnews365.com opublikował zestawienie zarobków kierowców Formuły 1 w sezonie 2022. Który z nich zarabiał najwięcej? Odpowiadamy!

Zarobki kierowców Formuły 1 na tle innych sportów

Formuła 1 to królowa sportów motorowych. Sport ten cieszy się ogromną popularnością we właściwie każdym zakątku świata. Tak ogromny prestiż musi mieć przełożenie na zarobki poszczególnych kierowców. I ma, ponieważ zawodnicy startujący w tej serii wyścigów zarabiają ogromne pieniądze. Jak wyglądają one jednak na tle innych dyscyplin sportowych?

Formuła 1 znajduje się w czołówce sportów o największych dochodach. Z jednymi z największych zarobków w świecie sportu możemy się jednak spotkać w koszykówce, gdzie największe gwiazdy NBA potrafią zarabiać nawet kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie. Bardzo wysoko plasuje się również boks. Najlepsi pięściarze zawsze znajdują swoje miejsce w zestawieniach najlepiej zarabiających sportowców.

A jak konkretnie wyglądają zarobki w Formule 1? Serwis racingnews365.com opublikował zarobki kierowców F1 w sezonie 2022. Co ważne – mowa tutaj o samej pensji zawodnika. W zestawieniu nie są uwzględniane bonusy za wygrane wyścigi oraz prywatne umowy sponsorskie, które wzbogacają konta zawodników o kolejne miliony.

Kierowcy Formuły 1 – zarobki

Na szczycie zestawienia znalazł się szósty kierowca poprzedniego sezonu Formuły 1, Lewis Hamilton. Brytyjczyk, który w przeszłości siedmiokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata, w 2022 roku mógł liczyć na pensję w wysokości 40 milionów dolarów. Jest to znaczące wyprzedzenie drugiego w zestawieniu Maxa Verstappena.

Aktualny mistrz świata mógł w niedawno zakończonym sezonie liczyć na zarobki w wysokości 25 milionów dolarów. Można jednak domniemywać, że w związku z drugim tytułem mistrza świata z rzędu, pensja w sezonie 2023 może być nieco wyższa. Podium zamyka Fernando Alonso z pensją na poziomie 20 mln dolarów za sezon.

TOP 10 zarobków uzupełniają kolejno: Sebastian Vettel (15 mln), Daniel Ricciardo (15 mln), Charles Leclerc (12 mln), Carolos Sainz (10 mln), Valtteri Bottas (10 mln), Lance Stroll (10 mln) i Sergio Perez (8 mln). Najmniej zarabiającym kierowcą w stawce jest Japończyk Yuki Tsunoda (0,75 mln). Nowy sezon Formuły 1 zostanie zainaugurowany w dniach 3-5 marca podczas Grand Prix Bahrajnu. Możesz go śledzić i obstawiać na LV Bet.

Komentarze

Scroll to top