Counter Strike Eventy

IEM Katowice 2024 – Kiedy się odbędzie? Jakie drużyny zagrają? [INFORMACJE]

 

IEM w Katowicach zbliża się bardzo szybko! Tym razem event z spodku odbędzie się od 9 do 11 lutego, ale sam turniej w fazie Play-In rozpocznie się już 31 stycznia. W największym turnieju odbywającym się w Polsce zobaczymy dwie ekipy z naszego kraju – ENCE oraz Rebels.

W Polsce zobaczymy najlepsze drużyny świata, z całą dziesiątką najlepszych według rankingu HLTV. Vitality i FaZe wchodzą do turnieju jako faworyci, pomimo pewnych oznak nieścisłości w ich pierwszym występie sezonu, na BLAST Spring Groups. Wydarzenie będzie także debiutem nowego składu Polskiego core ENCE.

Rozpoczęcie zaplanowane jest na etap Play-In z 16 zespołami, gdzie pierwsze mecze będą rozgrywane w formule Bo1, a kolejne już w Bo3. Ośmiu zwycięzców awansuje do fazy grupowej, gdzie będzie na nich czekać ośmiu zaproszonych rywali.

Faza grupowa zostanie rozegrana w całości w formule Bo3. Zwycięzcy grup zakwalifikują się do półfinałów, a drużyny z drugiego i trzeciego miejsca awansują do ćwierćfinałów. Faza play-off będzie ponownie rozgrywana w formule best-of-three, z wyjątkiem finału, który będzie best-of-five. Jeśli nie interesujecie się CSem, to warto sprawdzić inne gry, na przykład Broken Ranks.

Gdzie oglądać IEM Katowice 2024?

Transmisję w tym roku można oglądać na kanale Izaka na Twitchu oraz na YouTube. Polacy zagrają pierwszy mecz już 31 stycznia o 16:40 (Ence vs BIG) i 16:55 (Cloud9 vs Rebels).

https://www.twitch.tv/izakooo
22-letni przedsiębiorca i student informatyki, łączy swoją pasję do technologii z zainteresowaniem esportem i biznesem.

Komentarze

Scroll to top