Counter Strike

IEM Chicago- Najbardziej wyczekiwany rewanż tego roku?

 

W nocy z 20 na 21 lipca odbyły się mecze półfinałowe turnieju w Chicago. Team Liquid podjęło Vitality, a MiBR stoczyło bój z ENCE. Oto podsumowanie tych dwóch spotkań i zapowiedź meczu finałowego.

 

1. Team Liquid vs Team Vitality

Liquid jeszcze raz pokazało dlaczego są uznawani za obecnie najlepszą drużynę na świecie. Nie tylko wygrali z Francuzami 2:0, lecz także zrobili to w takim stylu, na jaki nie było stać żadnej drużyny na tym turnieju. Drużyna z Ameryki wygrała kolejno: 16:11 na Duscie 2 (pick Vitality) i 16:9 na Overpassie. Warto wspomnieć, że Team Liquid dostało się do finału oddając jak do tej pory tylko jedną mapę: Dust2 podczas serii bo3 z G2.

 

2. ENCE vs MiBR

To spotkanie od początku było bardziej wyrównane niż pojedynek Amerykańsko-Francuski, w którym ta druga strona (jak to czasem mają w zwyczaju) po prostu się poddała. Przede wszystkim, zobaczyliśmy trzy mapy, co na pewno poprawiło jakość widowiska i dodało mu dramaturgii… chociaż czy aby na pewno? Każda mapa to pokaz dominacji z jednej lub drugiej strony. MiBR co prawda wygrał na Mirage`u 16:9, ale był to przecież ich pick. Na Trainie i Duscie 2 Brazylijczycy nie mieli już większych szans przegrywając: 16:5 i 16:7.

 

3. Team Liquid vs ENCE (zapowiedź)

Dla Team Liquid jest to wyjątkowo ważny finał, gdyż mają szansę zrewanżować się ENCE za przegraną w ćwierćfinale poprzedniego, katowickiego majora. Mimo, że Amerykanie są świeżo po zdobyciu Intel Grand Slam season 2, to nie znaczy, że nie chcą dopisać pierwszego turnieju z 3 sezonu na ich konto. ENCE z kolei, na pewno będzie szukać dodatkowej motywacji przed majorem w Berlinie, a co lepiej motywuje niż wygrana na najlepszą drużynę na świecie? Transmisja z meczu odbędzie się na kanale ESL na platformie twitch.tv o godzinie 21:30 czasu polskiego.

Szesnastolatek z województwa śląskiego. Interesuję się e-sportem,siatkówką, muzyką, szczególnie klasyką. email kontaktowy: [email protected]

Komentarze

Scroll to top