Inne

Gothic – Powrót do Kolonii

 

Gothic – jedna z najbardziej kultowych gier RPG. Dlaczego cieszy się taką popularnością w naszym kraju?

 Postaram się przybliżyć wam fenomen gothica

Fabuła

"Królestwo Myrtany zjednoczone pod berłem króla Rhobara II. Podczas długich lat swego panowania Rhobar zdołał pokonać wszystkich wrogów królestwa… oprócz jednego. Wojna z orkami była niezwykle kosztowna… a cenę za nią miała ponieść niewielka grupa skazańców".

Ale nie była to opowieść o orkach, królach, wojnach i ratowaniu świata, a my nie wcielaliśmy się w żadnego herosa. No, przynajmniej nie na początku gry. Była to historia kolonii skazańców, samozwańczych magnatów, którzy handlując z królem magiczną rudą dostawali wszystko, czego sobię zapragnęli. My za to wcielając się w bezimiennego bohatera staramy się przeżyć w tej zdeprawowanej kolonii zamkniętej pod magiczną kopułą.

 

Frakcje

Powodem dla których gothica można przejść wiele razy jest różnorodność wyborów, jednym z nich i równocześnie najważniejszym jest wybór obozu, do którego chcemy dołączyć. Mamy do wyboru 3 obozy

Obóz na bagnach

Obóz na bagnie to dość duży obszar. Dzieli się on na dwa poziomy: niższy, gdzie toczy się głównie życie obozu oraz wyższy, wybudowany na drewnianych słupach. Na wyższym poziomie znajdują się domy, w których mieszka część mieszkańców obozu, laboratorium Cor Kaloma i plac treningowy świątynnych strażników. Największą władzę w obozie mieli guru to oni wydają innym rozkazy. Najwyższym guru, a zarazem przywódcą obozu jest Y'Berion.

Stary Obóz

blank

To największy i najpotężniejszy z trzech obozów. Gomez i jego ludzie kontrolują kopalnię, a tym samym – cały handel ze światem zewnętrznym. Raz w miesiącu król przysyła nam wszystko, czego potrzebujemy. Mamy staruszka w garści, kapujesz? Przysyła nam broń, chleb, mięso… wszystko. Ty też możesz mieć w tym udział. Musisz tylko dołączyć do ludzi Gomeza.

Najstarszy i najbogatszy obóz kolonii znajduję się w samym jej środku. Tutaj władzę sprawują cienie z Gomezem na ich czele. Utrzymuje dobre kontakty z obozem bractwa natomiast jest na skraju wojny z nowym obozem.

Nowy obóz

blank

Obóz ten powstał w wyniku buntu osób w starym obozie między innymi Lee, części magów, Laresa, Homera oraz Ryżowego księcia. Magowie nowego obozu w pełni oddali się badaniom nad magiczną rudą (jedyną walutą w grze) i przełamaniem bariery używając do tego potężnego źródła energi. Wywnioskowali więc, że jeżeli będą zbierać rudę i kiedy uzbierają jej dostatecznie dużo to będą w stanie wysadzić barierę i przy tym zdjąć okowy niewolnictwa. Główną władzę w obozie stanowi Lee.


Jeżeli rozmowa z diegiem nie przekonała cię, że górnicza dolina może być nieprzyjazna to wizyta w starym obozie pewnie rozwiała tę wątpliwości nie jest to typowa gra rpg, Tutaj główny bohater jest obiektem drwin i wyzwisk. Pakuję się też w szemrane interesy. Natomiast gdy główny bohater naraził się straży lub komuś ważniejszemu od siebie to dostawał solidne lanie

Mimo tylu lat gothic dalej jest wspierany przez fanów. Chociaż nie tak jak kiedyś. Utwierdzają to przekonanie moderzy tworząc różnorakie mody do gothica. Także wciąż mamy szanse uczestniczyć w nowych przygodach, a gdy dołączymy do tego drugą część gothica potencjał tej gry staje się niemal nieskończony.

artykuł utworzony przy odrobinie informacji zaciągniętej ze strony

http://pl.gothic.wikia.com/wiki/Gothic_i_ArcaniA

 

 

 

Komentarze

Scroll to top